Přihlásit
header 1000 kapital
Geis PL nově v DC Grodzisk Mazowiecki

Geis PL nově v DC Grodzisk Mazowiecki

Skupina Geis intenzivně rozvíjí na polském trhu své aktivity v oblasti komplexních logistických služeb. V současné době zaměstnává přibližně 500 odborníků ve 25 pobočkách a specializovaných logistických pracovištích. Aby mohla skupina vyhovět stále vyššímu počtu zákazníků a zároveň kontinuálně zlepšovat kvalitu služeb, přesouvá své pobočky do moderních a z hlediska rozvoje své přepravní sítě příhodných lokalit.

Největší český outlet – Prague The Style Outlets – otevře v dubnu

Největší český outlet – Prague The Style Outlets – otevře v dubnu

Nový outlet nedaleko pražského letiště, Prague The Style Outlets, otevře své dveře zákazníkům již 26. dubna 2018. Projekt realizuje druhý nejvýznamnější provozovatel outletových center v Evropě společnost NEINVER, která se specializuje na investice, vývoj a správu nemovitostí. V první fázi nabídne až 115 obchodních jednotek, ve kterých budou zastoupeny lokální i mezinárodní módní značky. Celý projekt, jehož druhá fáze přinese rozšíření až na 190 jednotek, vytvoří 600 –700 pracovních příležitostí. Celková investice přesahuje 70 mil. EUR.

YIT SPLNILA V ROCE 2016 SVŮJ CÍL A PRONIKLA MEZI TOP 5 PRAŽSKÝCH REZIDENČNÍCH DEVELOPERŮ

YIT SPLNILA V ROCE 2016 SVŮJ CÍL A PRONIKLA MEZI TOP 5 PRAŽSKÝCH REZIDENČNÍCH DEVELOPERŮ

Společnost YIT, která do Česka přináší bydlení ve finském stylu, se v minulém roce zařadila do první pětky předních pražských rezidenčních developerů. Dosáhla tak cíle, který si při vstupu na trh v roce 2008 vytyčila. Obrat firmy v minulém roce přesáhl 1 mld. korun a prodej nových bytů vzrostl oproti roku 2015 o 20 %. V letošním roce plánuje developer rozšířit svou nabídku bydlení o další atraktivní pražské lokality.

Developeři vzali centrum útokem

V centru Prahy se staví a rekonstruuje nejvíce kanceláří v celém hlavním městě, a to v rekordním objemu. 
 
realityTakový objem výstavby nových kanceláří centrum Prahy zažilo naposledy v druhé polovině 90. let. Také letošní množství rekonstruovaných administrativních prostor pravděpodobně překoná údaj z roku 2006. Převedeno na metry čtverečné, bude letos na pražský trh kancelářských ploch dodáno jen na Praze 1 zhruba 58 600 m2, rekonstrukce tvoří asi čtvrtinu tohoto objemu. Jen pro srovnání: v nejsilnějším období 90. let se nabídka rozrůstala v průměru o 38 000 m2. Vyplývá to z dlouhodobých statistik mezinárodní poradenské společnosti DTZ.

Galerie Butovice: pětiletá cesta proměny

GalerieButovice1Přesně pět let uplynulo od chvíle, kdy se Galerie Butovice rozhodnutím svého vlastníka ING Real Estate Finance vydala na cestu proměny z nákupního centra se standardní nabídkou v originální retailový koncept, úspěšný i na vysoce konkurenčním pražském trhu, jehož podstatou je snaha nabídnout návštěvníkům zážitkové nakupování a originální volnočasové aktivity. Psal se rok 2009 a k prvním krokům patřil výběr zkušeného asset managera, kterým se stala poradenská společnost DTZ. Na konci nastoleného procesu remodelingu centra je vysoká obsazenost, zájem nových nájemců, expanze těch stávajících a pokořená 4milionová hranice návštěvníků v roce 2013, která bude letos zřejmě ještě posunuta. V kontextu tuzemského trhu nemovitostí šlo o rozsahem i délkou unikátní remodeling, jehož nedílnou součástí byla i změna identity a naplnění orientace na nové cílové skupiny (repositioning). 

Objem investic do evropských nemovitostí na sklonku loňského roku překonal očekávání

Nejvyšší kvartální aktivitu investorů od roku 2007 má za sebou evropský trh nemovitostí. V období od října do prosince 2013 změnily majitele kanceláře, obchodní centra a sklady v celkovém objemu 46 miliard EUR. To podle mezinárodní poradenské společnosti DTZ znamená meziroční růst o 17 % a vůbec nejsilnější čtvrtletí od roku 2007. Investoři za celý loňský rok koupili nemovitosti za 139 miliard EUR, což potvrzuje kontinuální růst zájmu investičního objemu od roku 2009. Největší obchody se tradičně odehrály na německém a britském trhu. 

Přístup ke koupi nemovitosti se v Česku pozvolna mění

Služby realitních kanceláří vždy více vyhledávali zájemci o zprostředkování prodeje či pronájmu své nemovitosti. Dnes se ale podle zkušeností Realitní společnosti České spořitelny (RSČS) situace zvolna mění a na realitní makléře se obrací více kupujících.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha