Přihlásit
header 1000 fit
LEGO® KidsFest poprvé u nás

LEGO® KidsFest poprvé u nás

Dvoutýdenní svátek stavění zasype Prahu sedmi milióny kostiček

V polovině června zažije Praha rodinný festival LEGO® KidsFest. Na malé i velké stavitele čekají unikátní LEGO® stavby, zábavné atrakce, specializované LEGO zóny pro všechny věkové kategorie, soutěže o ceny a hromady kostek k vlastnímu kreativnímu tvoření. První LEGO KidsFest můžete navštívit denně od 13. do 28. června 2015 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany.

České děti jako čtenáři

To, že čtení pozitivně ovlivňuje čtenářskou gramotnost, není nic nového. Odborníci, kteří se zkoumáním čtení dlouhodobě zabývají, ale došli k jasným závěrům: děti, které čtou pro radost, zvládají mezi 10 až 16 lety lépe matematiku, mají větší slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti, než ty, které čtou zřídka.

Peníze za vysvědčení aneb Je správné odměňovat děti?

Vysvědčení byla rozdána a řada rodičů přemýšlí, zda tou nejlepší cestou, jak odměnit svého potomka za školní výsledky, jsou peníze. Existuje několik nejčastějších způsobů, jakými rodiče oceňují své děti za známky a za pomoc v domácnosti; obecně se za vhodný dárek považuje vše, co dítěti udělá radost. Odměna by měla mít přiměřenou, ne příliš vysokou hodnotu, může se jednat např. o hračku, knihu, výlet nebo společnou rodinnou oslavu. Ale co peníze?

Dítě s diabetem aneb jak změní dětská cukrovka život celé rodině

V posledních letech zaznamenávají lékaři zvýšený nárůst dětské cukrovky (diabetu). Každým rokem v ČR takto vážně nemocných dětí přibude o 200 až 300.  V péči dětských diabetologů je nyní kolem 3000 pacientů. „Léčba tohoto autoimunitního onemocnění je poměrně složitá a představuje zátěž nejen pro dítě, ale i pro celou rodinu.  Měření hladiny krevního cukru v krvi (glykémie), dávkování inzulínu, stravování, přiměřený pohyb, celkový denní režim – to vše se řídí podle určitých pravidel, jejichž nedodržování má za následek velké zdravotní komplikace,“ říká renomovaný dětský diabetolog profesor MUDr. Jan Vavřinec, DrSc. Nemoc děti částečně ovlivňuje i při návštěvě předškolních i školních zařízení. Bez nadsázky se dá tedy říci, že dítě nemocné cukrovkou převrátí život celé rodině. 

Šedesát procent dětí v České republice je kojeno méně než 6 měsíců

6 měsíců a déle je v ČR kojeno 40 % dětí. Odborníci se shodují, že kojení je pro dítě v prvním půlroce života jednoznačně nejlepším zdrojem obživy. Doporučeno je kojit i déle, i když už samozřejmě v kombinaci s příkrmy. Z uvedených čísel Ústavu zdravotních informací a statistiky  jednoznačně vyplývá, že většina maminek musí ještě v prvním roce života dítěte řešit otázku, jak mléčnou složku v jídelníčku dítěte pokrýt, když kojení z jakéhokoliv důvodu ukončily. Zatímco rad  o kojení je naštěstí k dispozici dostatek, maminky snažící se zvládnout přechod svých miminek z mateřského na tzv. náhradní mléko zůstávají v podstatě bez pomoci, často se dokonce setkávají s odsuzováním či zavádějícími informacemi ze strany svého okolí. Výběr náhradní mléčné výživy, která přichází po kojení na řadu, tak pro ně může být náročným úkolem, stejně jako mnohdy nesnadné  navykání dítěte na novou chuť a způsob krmení.  

Výživa školáků

Šjablkakoláci se po prázdninách  vrátili do školních lavic a jak oni, tak i jejich rodiče se museli po letním uvolnění opět přizpůsobit pravidelnému dennímu režimu. Při organizaci času dětí mezi školní povinnosti, mimoškolní aktivity, zábavu a odpočinek je třeba zvláštní pozornost věnovat i otázce jejich  správné výživy.      
 
V dětství  probíhá růst a vývoj organismu obzvláště intenzivně. Správná výživa je základem  harmonického vývoje a pomáhá předcházet mnohým problémům v dospělosti. O významu stravovacích návyků na vývoj člověka svědčí mimo jiné i to, že vlivem trvalých změn ve zvyklostech a kvalitě stravování může dojít dokonce ke změnám fyziologických parametrů. Je například známo, že Japonci, kteří se v dětském věku přestěhovali do USA a stravovali se tam tradičním americkým způsobem, byli vyšší než jejich vrstevníci v Japonsku.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha