Přihlásit
header 1000 kapital
Freixenet patří mezi tři nejsilnější sekty na světě

Freixenet patří mezi tři nejsilnější sekty na světě

Podle každoroční výzkumné studie The Power 100, která již 10 let sleduje sílu značek předních světových destilátů a vín, se španělský sekt Freixenet umístil na třetím místě mezi sekty a šampaňskými a obhájil tak svou silnou pozici z minulých let. Na předních příčkách žebříčku této kategorie se španělský sekt Freixenet umístil jako jediný mimo francouzskou produkci, která je v této oblasti nejsilnější.

Pražská vodka a Becherovka získaly ocenění v San Francisku

Pražská vodka a Becherovka získaly ocenění v San Francisku

To, že se české lihoviny ve světě neztratí, potvrdily tuzemská Pražská vodka a Becherovka, které jako jediné značky z České republiky uspěly v soutěži San Francisco World Spirits Competition 2015. Z nejprestižnějšího amerického klání si Pražská vodka přivezla stříbrnou medaili, Becherovka získala bronzovou v kategorii bylinné likéry.

Zákazníci ocenili Lidl

v kategorii „GE MONEY BANK CENA VEŘEJNOSTI" soutěže „MASTERCARD OBCHODNÍK ROKU 2014"

Letošním vítězem soutěže „MasterCard Obchodník roku 2013" v kategorii „GE Money Bank Cena veřejnosti" se stal Lidl.
První místo mu zajistilo 31 772 hlasů, na druhém místě se umístila TETA drogerie s 29 840 hlasy a na třetím místě je IKEA s 29 310 hlasy. Zákazníci hlasovali na internetových stránkách www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv v průběhu prosince 2014 a ledna 2015.

 

MasterCard umožní platit on-line bez nutnosti hesla

Společnost MasterCard®, přední poskytovatel systémů inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb, představila svou vizi on-line plateb bez hesel, které by díky ní mohly být pro držitele karet jednodušší a současně bezpečnější. Společnost vyvíjí nový autentizační standard, který bude představovat největší jednorázovou modernizaci zabezpečení on-line plateb.

Lipensko – Mühlviertel: příklad rozvoje přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem

Operační program přeshraniční spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou je jedním z pěti přeshraničních programů financovaných z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V období 2007-2013 pro něj bylo vyčleněno na realizaci projektů celkem 107,44 mil. eur. Celkem bylo schváleno 206 projektů v celkové hodnotě 107 milionů eur. Evropská komise byla požádána o proplacení téměř 70 procent výdajů.

Počítačové útoky jsou dobře fungující byznys

Provést kvalitní a dobře zacílený kybernetický útok je dnes snazší než kdykoli předtím. Stačí si pořídit předpřipravenou sadu (exploit kit) připravenou profesionály. Vše potřebné pro kyberzločin lze koupit přes internet. Firmy se podobným útokům neumí bránit.

Bezkontaktními kartami MasterCard lze zaplatit na stále více místech včetně automatů

V České republice se bezkontaktně uskutečňuje přibližně jedna třetina transakcí kartami MasterCard® a Maestro®. Na tomto trendu se podílí masové zavádění bezkontaktních karet a terminálů, které začalo v loňském roce. Na konci Q1 2014 tak bylo vydáno 2,2 milionu bezkontaktních karet MasterCard s technologií PayPassTM a nainstalováno téměř 50 tisíc bezkontaktních terminálů. Vyplývá to ze statistik, které za 1. čtvrtletí 2014 zveřejnilo Sdružení pro bankovní karty1.

Dan Ťok ze společnosti Skanska zvolen novým prezidentem Americké obchodní komory v České republice

Dan TokDan Ťok, předseda představenstva a generální ředitel Skanska a.s., byl na valném shromáždění konaném 19. června 2014 členy představenstva zvolen v pořadí dvanáctým prezidentem Americké obchodní komory v České republice (AmCham). V předchozích letech zastával v AmCham pozici viceprezidenta pro finance a předsedy platformy pro transparentní veřejné zakázky. Ve funkci nahradil po dvou letech Františka Dostálka z KPMG.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha