Přihlásit
header 1000 kapital
Nové vedení AMSP ČR

Nové vedení AMSP ČR

Dosavadní místopředseda představenstva pověřený řízením Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) JUDr. Zdeněk Tomíček oznámil, že z časových důvodů nebude kandidovat na pozici předsedy a na tento vrcholný post navrhl dlouholetého místopředsedu Karla Dobeše.

Petr Žáček, Snapcore Investujeme do lukrativních a perspektivních východních trhů

Petr Žáček, Snapcore: Investujeme do lukrativních a perspektivních východních trhů

Mohl byste nám na úvod rozhovoru popsat strukturu investiční skupiny Snapcore a obchodní zaměření jednotlivých společností?
Společnost Snapcore jsme koupili v roce 2015 a její hlavní náplní byla v pořadí již druhá limitovaná emise korporátních dluhopisů. Postupem času se Snapcore stal díky velmi zajímavým dluhopisovým výnosům a včasným výplatám kuponu zajímavou investiční příležitostí nejen pro větší, ale také pro menší retailové investory. Aktuálně vlastní Snapcore dluhová portfolia v nákupní ceně více než 100 mil. korun a jejich nominální hodnota přesahuje částku 1,5 mld. korun. Do budoucna chceme ze společnosti Snapcore udělat centrum výnosů celého holdingu a postupně se soustředit na efektivitu a ziskovost všech našich projektů. Vlastníme podíly ve společnostech r2p Singapur, MBA Consult a díky českému fondu r2p Invest SICAV také majoritní podíly v consumer finance společnostech Viruchai dengi a Fairdip Finance. V květnu 2019 jsme zahájili zajímavý projekt financování luxusních vozidel na Kypru.

Léto u HAVEL & PARTNERS opět ve znamení kariérních posunů

Léto u HAVEL & PARTNERS opět ve znamení kariérních posunů

Ekonom Milan Brouček povýšil na pozici counsel, Jiří Rahm a Adam Forst se stali seniorními advokáty

Dlouhodobě vynikající individuální pracovní výsledky a schopnost týmové spolupráce jsou v naší kanceláři již tradičně i v polovině roku impulzem pro interní kariérní posuny. Od 1. 7. 2019 se v souladu s touto strategií posouvá na pozici counsel Milan Brouček, dosavadní seniorní ekonomický poradce HAVEL & PARTNERS. Řady seniorních advokátů k témuž datu rozšiřují kolegové Jiří Rahm a Adam Forst.

„Milana Broučka, který k nám přišel před třemi lety z generálního ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž, jsme ocenili za úspěšný rozvoj zcela unikátní služby v České republice – propojení soutěžní ekonomie se soutěžním právem. Jiří Rahm má vynikající výsledky u mandátů týkajících se složitých insolvencí a restrukturalizací a Adam Forst je jedním z klíčových advokátů našeho stále se rozvíjejícího specializovaného týmu zaměřeného na zastupování klientů v komplikovaných sporech před soudy a v arbitrážích a skvělým odborníkem v oblasti náhrady újmy a pojistného práva,“ říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel a dodává: „Snažíme se, aby na všech pracovních pozicích i úrovních seniority měli naši lidé perspektivu v podobě kariérního růstu, a to za dobu, která bude v průměru mnohem kratší, než u konkurence.“

V současné době má HAVEL & PARTNERS celkem 29 partnerů, z nichž 25 se do této pozice dostalo na základě interního povýšení. Zevnitř kanceláře vzešla i naprostá většina stávajících právniček a právníků zastávajících pozice counsel, vedoucích i seniorních advokátů. Všechny tyto kariérní posuny ukazují, že kancelář dlouhodobě podporuje rozvoj talentovaných kolegyň a kolegů a nabízí jim šanci a prostor pro rychlý kariérní růst.

Pavel Makovec o  měnové politice ČNB a  zajímavých podnikatelských  příležitostech

Pavel Makovec o měnové politice ČNB a zajímavých podnikatelských příležitostech

Můžete nám nastínit, jaký druh investičních příležitostí nabízí společnost Snapcore svým klientům a jaký mohou očekávat roční výnos z těchto investicí?
Naším klientům nabízíme v podstatě dva typy investičních instrumentů. Jednak jsou to tzv. dluhové instrumenty, které mají podobu finančních půjček zajištěných vlastní směnkou společnosti Snapcore nebo dluhopisů. Dluhopisy jsou obvykle nabízeny formou privátní nabídky předem známému okruhu investorů. Druhým typem je investice do našeho fondu kvalifikovaných investorů r2p Invest SICAV, kde se investor stává akcionářem fondu s právem na zisk a odkup investičních akcií. U dluhových instrumentů se výnos pohybuje na úrovni 7 % p.a., ale konkrétní výše je stanovena s ohledem na aktuální podmínky na finančních trzích. U fondu r2p Invest předpokládáme zhodnocení 7,9 % ročně a investor, který drží akcie po dobu 3 let, tento výnos nemusí danit. Takže po třech letech je čistý výnos jeho investice 23,7 %.

Erik Drukker novým CEO BNP Paribas Real Estate ve střední Evropě

Erik Drukker novým CEO BNP Paribas Real Estate ve střední Evropě

Vynikající výsledky realitních konzultantů BNP Paribas Real Estate v České republice, v Polsku, na Slovensku nebo v Maďarsku katapultovaly Erika Drukkera na pozici nového CEO pro střední a východní Evropu. Stalo se tak jen několik měsíců poté, co tento respektovaný profesionál původem z Nizozemí zasedl v nejužším managementu této úspěšné poradenské společnosti. Přes šest let v BNP Paribas Real Estate vedl coby výkonný ředitel týmů pro pronájmy a oceňování ve střední a východní Evropě (CEE).

Změny v nejvyšším vedení Arvalu

Změny v nejvyšším vedení Arvalu

Štefan Majtán (48) odchází z pozice regionálního ředitele Arvalu pro střední Evropu (Rakousko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Švýcarsko), aby nadále uplatňoval své dlouholeté zkušenosti z automotive průmyslu na pozici generálního ředitele italské pobočky Arvalu.

Letní brigády

Letní brigády

Léto se pomalu blíží a s ním i období letních brigád. Studentům a dalším zájemcům o přivýdělek se otevírá široké spektrum možností, jak produktivně využít svůj čas. Překvapivě se však nemusí jednat pouze o brigády na festivalech nebo ve stáncích; léto nabízí i spoustu příležitostí k serióznější práci ve výrobě či v logistice.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha