Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Ladies European Tour na Floridě: Spilková těsně druhá, Kousková desátá!

Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!

Klára Davidson Spilková skončila na hřišti Trump International těsně druhá v individuálním pořadí, jen o ránu za vítěznou Španělkou Carlotou Cigandou, a zaznamenala své čtvrté top 10 umístění roku. Navíc její tým s Laurou Beveridge a Lisou Petterson skončil osmý v pořadí. V celkovém žebříčku LET se Klára posunula z devátého už na čtvrté místo!

Své první top 10 na okruhu vybojovala Sára Kousková, která se dělila o 10. místo. Třetí Češka v cutu, Tereza Melecká, skončila na děleném 55. místě s +13, a přidala třetí místo v týmové soutěži s kapitánkou Lydií Ko, zatímco cutem (+10) neprošly Jana Melichová, ani Kristýna Napoleaová.

Davidson Spilková byla před finále na děleném druhém místě a v kole plném kolapsů světových hvězd udržela chladnou hlavu, která jí přinesla konečný výsledek -1 (69-72-74). Spolu s Cigandou (-2) byla jedinou hráčkou celkově pod parem hřiště. Porazila tak mj. třetí Novozélanďanku Lydii Ko nebo pátou Američanku Alison Lee i patnáctou Indku Aditi Ashok. Je to zároveň její nejlepší výsledek sezony, v níž už byla mj. čtvrtá na Aramco Team Series v Singapuru.

„Psychicky to bylo náročné kolo na velmi obtížném hřišti. Nejlíp jsem hrála první den, kdy vše pěkně odsýpalo. Další dvě kola už byla jako na horské dráze. Zabojovala jsem na finálové devítce, kde jsem se cítila výborně. Ještě ubrat jednu nebo dvě rány bylo bylo hezké, ale jsem spokojena,“ řekla Davidson Spilková, která po letech strávených na LPGA konečně dobyla americké hřiště, a to coby staronová členka LET. V žebříčku Race to Costa del Sol je nyní čtvrtá za Ashok, Švédkou Linn Grant a Španělkou Anou Pelaez.

Sára Kousková, která v USA studovala, si z Floridy odváží za +4 (72-77-71) své první umístění v Top 10 jak na sérii Aramco, kde startovala poprvé, tak na Ladies European Tour. Nejenže i naposedmé ve své premiérové sezoně na LET prošla cutem, ale do elitní desítky se dostala také zásluhou tří eaglů v turnaji a nechala za sebou takové kalibry, jako o 21. místo se dělící loňskou evropskou jedničku Grant a Američanku Lexi Thompson.

Měsíc před startem Tipsport Ladies Czech Open v Royal Golf Clubu Beroun (23. – 25. června) je tak český golf v mimořádné kondici a lze se jen těšit na to, co předvede na domácím turnaji, kde loni vyhrála Jana Melichová a o druhé místo se dělila Klára Davidson Spilková.

Česká pětice hraje top turnaj LET na Floridě

Pět českých golfistek mezi 108 hráčkami na vrcholném turnaji Aramco Team Series na Floridě je dalším rekordem sezony Ladies European Tour 2023.

Na hřišti Trump International ve West Palm Beach na Floridě se od 19. do 21. května utká celkem 36 tříčlenných týmů v soutěži o celkové prize money 1 milion dolarů, přičemž na dvoudenní soutěž týmů je vypsána polovina a ta druhá se rozdělí mezi hráčky po cutu a třetím kole.

Klára Davidson Spilková a Sára Kousková se staly dokonce kapitánkami týmů, podobně jako na březnovém turnaji Aramco v Singapuru. Hvězdné kapitánky svých týmů mají další tři Češky. Tereza Melecká je v týmu Novozélanďanky Lydie Ko, vítězky dvou turnajů kategorie major, únorového Aramco Saudi Ladies International a několikanásobné světové jedničky. Jana Melichová má za kapitánku Belgičanku Manon De Roey, loňskou vítězku Aramco v Thajsku a Kristýna Napoleová je v týmu, který vede Němka Chiara Noja, pro změnu loňská šampionka Aramco v Saúdské Arábii. Napoleaová se dostala do soutěže na poslední chvíli jako náhradnice za zraněnou Jessiku Korda.

Ve startovním poli jsou také početně zastoupeny hráčky, které se zúčastní Tipsport Czech Ladies Open v Berouně od 23. do 25. června, např. Španělka Ana Pelaez, Švédka Johanna Gustavsson nebo Lee-Anne Pace z JAR. A je tu rovněž Dánka Emily Pedersen, vítězka Tipsport Czech Ladies Open 2020. Nechybí ani Američanka Lexi Thompson, loňská vítězka amerického turnaje Aramco, hraného v New Yorku, či loňská evropská jednička Linn Grant ze Švédska, jež vyhrála před týdnem Jabra Ladies Open ve Francii.

Přímé přenosy ze všech tří kol Aramco Team Series vysílá O2 TV Sport, první dvě kola od 22:00 do 02:00 a finále od 19:00 do 23:00.

 

 

 

 

 

 

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz.

Lido di Jesolo - moře i golf

Lido di Jesolo je největším přimořským letoviskem východní strany benátské laguny. Je to především patnáctikilometrová pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, které je čisté a téměř bez vln.

Úžasná  promenáda o délce 4 kilometry vedoucí po pobřeží nabízí mnoho obchůdků, restaurací a kaváren. V historickém centru je kostel  svatého Jana Křtitele.

Oblast je ideální pro rodiny s malými dětmi, cyklisty, milovníky moře a vodních sportů či turisty, které láká cizí kultura i fascinující historie nebo taky pro golfisty.

 

Golf

.

 

Golf Club Jesolo

 

Oblast je ideální pro milovníky golfu.  Nejbližsím hříštěm  je Golf Club Jesolo.

Architekti Gian Paolo Mar a Marco Croze vytvořili prvotřídní projekt, který zhodnocuje celou plochu 900 000 metrů čtverečních, s cílem vytvořit dokonalou harmonii mezi golfem a okolní přírodou. Hřiště je vhodné pro golfisty všech úrovní, je dokonale začleněno do  pobřežní krajiny. I v horkém letě hráče osvěží  příjemný mořský vánek. 18jamkové mistrovské hřiště má  velké greeny a nezvykle široké fairwaye, které  umožňují hráčům hrát hřiště bez větších potíží. Několik vodních překážek okresluje a  obohacují krásu krajiny a vytvářejí určité technické potíže, aby uspokojily i ty nejzkušenější hráče.

 

 

Pra'delle Torri Golf Caorle

 

Pra'delle Torri Golf Caorle je nádherné 18jamkové  golfové hřiště s výhledem na moře. Nachází se pouhých 7 kilometrů od Caorle a 15km od Lido di Jesolo.

Tento golfový areál byl založen v roce 1991 s cvičnou loukou a třemi jamkami. Následující rok přibylo 6 jamek a v dubnu 2007 bylo po dvou letech prací dokončeno rozšíření a otevřeno dnešní 18-ti jamkové hřiště.

Prvních 9 jamek navrhl architekt Lucio Piccoli, zatímco zbývajících 9 nese rukopis architekta Marka Croze, tvůrce více než čtyřiceti hřišť po celém světě. Areál přitahuje milovníky tohoto sportu z celé Evropy.

Příjemné golfové hřiště se může během hry  stát docela technickým oříškem, pokud vane silnější vítr.     Ale za běžných podmínek by to nemělo být obtížné ani pro začátečníky a bude výzvou i pro zkušené hráče.

 

Další hřiště v okolí: Golf Club Villa Condulmer (46 km), Golf Club Ca´Della Nave (53 km), Circolo Golf Venezia (36 km),

 

 

Caorle

 

Caorle je jedno z nejkrásnějších letovisek severní Itálie. Není zde, jako v okolních městech, jen nová výstavba,  hotely a rezidence. Městečko má bohatou historii. Tu můžete objevovat v jeho historickém centru. Křivolaké uličky na vás dýchnou atmosférou nedalekých Benátek. Vždyť i Caorle bývalo rozčleněno sítí vodních kanálů. Ty byly později zasypány. Dnes se zde snoubí historie se současností. Každý večer je celé cetrum uzavřeno motoristům a stává se rájem turistů a dětí. Děti vůbec mají v tomto přímořském městečku pravý ráj. Je zde pro ně spousta atrakcí - lunapark, aquapark Aquasplash, cukrárny se zmrzlinou a skvělými italskymi zákusky, kolotoče.  rozličné  skulptůry zvířat, lidí a bájných a mýtických postav. Výborně udržované, běloskvoucí a čisté pláže s jemným pískem, jsou samozřejmostí.

 

 

Pokud zvolíte cestu do Lido di Jesolo autem, bylo by hříchem se nezastavit po cestě u překrasného Lago di Garda. I zde, kromě koupání ve velmi příjemné sladké vodě, místy i termální ( jsou zde termální a to i podvodní  prameny), najdete velmi kvalitní golfová hřiště. Mezi nimi golfovou perlu – Arzaga golf, s jeho majestatními 27 jamkami – 18 jamkové hřiště z dílny Jacke Niklause a 9jamkové hříště, které navrhoval samotná ikona golfu Gary Player.

 

Hledáte tipy kudy z nudy? Inspiraci všech cenových kategorií už 18 let přináší stejnojmenný portál

Rozhledny, skalní města, muzea a kostely v noci nebo zahrady. Příklady zajímavých míst, která můžete v České republice navštívit zdarma. Některá po celý rok, jiná v konkrétních termínech, z nichž mnohé jsou doslova na spadnutí. Denně aktualizovanou inspiraci na výlety všeho druhu a cen, které v plánech Čechů na letní dovolenou hrají významnou roli, přináší www.kudyznudy.cz (KzN).

 

Nově na webu Kudy z nudy získáte například 15 tipů na volně přístupné rozhledny, a to v Čechách i na Moravě. Mnohé mají poetická jména jako třeba Růženka, Stříbrná Twiggy nebo Doubravka, ale najdete mezi nimi i Šibenici. Z rozhledny se můžete vydat třeba do skalního města, vybrat si mj. placenou i neplacenou procházku v Adršpachu pár kilometrů od Broumovských stěn. Na severním Plzeňsku zase potkáte Bábu s Dědkem a když si „objednáte“ počasí, smočíte si nejen nohy v Černém rybníce.

 

„Řekl bych, že Kudy z nudy je evropská rarita. Většina národních centrál se soustředí spíše na image, ukazuje nejkrásnější místa. Takto ucelenou prezentaci více než 80 tisíc turistických nabídek, jako je na našem Kudy z nudy, nemá nikdo v Evropě. Pro nás je to skvělý nástroj na podporu domácího cestovního ruchu. Portál aktualizujeme několikrát denně a lidé tam najdou tipy na krátkodobé výlety, program na večer během pracovní cesty či delší dovolenou s nápady pro celou rodinu,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Já miluji naše tipy na víkend. Každý týden máme hned několik článků ve stylu 30 lomů na nejlepší koupání v létě, skalní města a rozhledny, které můžete navštívit zadarmo nebo 100 zámků, které letos musíte vidět. Vždy aktuální podle sezóny a podle počasí. Pokud plánuji něco více dopředu a vybírám, kam vlastně vyrazit, tak se vyplatí prostudovat naše tematické sekce jako je Českem pěšky, Do lázní nebo Léto u vody.  A v průběhu covidu jsem byl samozřejmě závislý na článku Výlety po Praze. Ostatně z toho vznikla naše nová sekce Zážitky do hodiny.“

 

Podle nedávného průzkumu agentury CzechTourism patří Kudy z nudy spolu s portálem Slevomat mezi nejznámější a zároveň nejpoužívanější weby pro plánování výletů a dovolených v ČR. Slevomat zná 92 % respondentů, Kudy z nudy 89 %. Znalost Kudy z nudy roste se vzděláním, přičemž tento informační nástroj nezná pouze 7 % žen.

 

„Naše úloha je přinášet lidem inspiraci na zážitky. Covid významně změnil chování uživatelů, trend zdražování v tom bude pokračovat. Cílem Kudy z nudy je přitom udržet lidi u aktivního života a cestování,“ říká ředitel marketingu a zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller a dodává: „Cíl zdarma nebo výhodně neznamená, že lidé nemají utrácet vůbec, ale že si mohou dopřát pestřejší výlet a dovolenou. Sami si vybírají, kam pojedou a co v místě navštíví. My jim cestu usnadňujeme. Informacemi o vstupném, otevírací době, provozovatelích, časové náročnosti, dopravě s pomocí One ticket či IDOS nebo autem s náhledovou i plnohodnotnou mapou. Samozřejmostí jsou fotky a často i videa z místa. A právě dnes jsme si řekli, že bychom mohli zavést novou rubriku s tipy na výlety od různých osobností.“      

 

Portál Kudy z nudy je letos plnoletý, existuje právě 18 let. Fakt, že se osvědčil, potvrzuje zpětná vazba od podnikatelů i dalších čtenářů. Návštěvnost Kudy z nudy v roce 2021 překročila 21,5 milionů, což znamená 14% nárůst, počet uživatelů se meziročně zvýšil o 16 % na 10,7 milionů. Informace o akcích se na portálu Kudy z nudy zveřejňují bezplatně, podmínky jsou k dispozici na tomto místě.

Šampionky na Tipsport Czech Ladies Open přibývají

Přesně za dva měsíce nastoupí golfistky k finálovému kolu Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury.

Turnaj Ladies European Tour v Berouně se plní jmény šampionek, které se od 24. do 26. června utkají před diváky, a také kamerami O2 TV Sport o prize money 200 000 eur.

Svůj výjimečný start na evropském okruhu potvrdila Klára Spilková. Dlouhodobá česká jednička a vítězka turnaje LET 2017 v Maroku letos hraje americkou Epson Tour, ale začátkem léta se vrátí na hřiště, kde předloni skončila těsně za Top 10, tehdy jako nejlepší domácí hráčka.

Nejčerstvější šampionkou ve startovním poli je Meghan MacLaren. Angličanka vyhrála v neděli svůj třetí turnaj na Ladies European Tour a potřetí to bylo v zemi „Down Under“, na Australian Ladies Classic.

Mezi přihlášenými přibyla také Amy Boulden, která v roce 2020 získala titul na Swiss Ladies Open. Profesionálka z Walesu hrála předloni rovněž v Berouně a má za sebou i další starty na českých turnajích Ladies European Tour.

Do Česka se ráda vrací další reprezentantka Walesu, Becky Brewerton. Začátkem dubna vedla ve finálovém kole South African Women´s Open, a přestože nedosáhla na play-off, třetí místo ukázalo návrat formy evropské jedničky z roku 2009.

Comeback po dlouhém zranění letos absolvuje Camilla Lennarth, vítězka Slovak Ladies Open, a letošní Tipsport Czech Open má tato Švédka rovněž zapsán v plánech turnajů.

Z domácích hráček se drží výborných výsledků Kristýna Napoleaová, která po zisku druhého místa v Saúdské Arábii a deváté příčky na Joburg Open prošla na dalších turnajích LET dvakrát cutem. První cut krátké profesionální kariéry má za sebou Tereza Melecká z Joburg Open. Do finálových kol na South African Women´s Open postoupila Šideri Váňová a cutem na LET Access Series v Terre Blanche ve Francii nedávno prošla Tereza Koželuhová, která s výše uvedenými hráčkami bude hrát za 14 dní první evropský turnaj ze série Ladies European Tour ve španělském Madridu.

Tipsport Czech Ladies Open 2022 bude jedním z prvních profesionálních startů Sáry Kouskové. Ta loni jako amatérka vyhrála LET Access Series na Konopišti a v neděli zvítězila s týmem University of Texas ve finále konference NCAA Big 12. 

„Hlad“ po cestování roste. Otvírají se trhy v jihovýchodní Asii

Malajsie a Singapur otevřely po více než dvou letech hranice turistům. Stalo se tak letos v dubnu. A hned na prvním veletrhu cestovního ruchu v Kuala Lumpur nechyběla Česká centrála cestovního ruchu.  Zástupce CzechTourismu jednal s tamními partnery o společných akcích a aktivitách na podporu turismu.

„Hned po oznámení, že se hranice v Malajsii a Singapuru otevřely, poptávka po turismu podle tamních cestovních agentur radikálně vzrostla,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu - CzechTourism Jan Herget a dodává: „Děje se tak - samozřejmě s ohledem na aktuální situaci nejen na Ukrajině - v mnoha zemích světa, i proto letos u nás očekáváme výrazné zesílení poptávky ze strany zahraničních turistů.  Sílící „hlad“ po cestování avizuje ve výzkumu i Europe Travel Commision. Cestovní ruch přitom patří k pilířům české ekonomiky a je klíčový pro ekonomický růst nejen v Praze, ale i v regionech.“

Otevření Malajsie a Singapuru je zásadní, kvůli současné situaci ve světě totiž budou minimálně střednědobě zavřené strategické trhy jako je Rusko, Čína nebo Taiwan. Proto je podle ředitele CzechTourismu Jana Hergeta nezbytné hledat způsoby, které pomohou nahradit ztráty z těchto vysoce bonitních trhů. Jan Herget upřesňuje: „Dlouhodobě jednáme o spuštění přímých letů z jihovýchodní Asie s leteckou společností AirAsia. Naše aktivity by měly přinést okamžitý efekt v podobě příjezdů turistů, z dlouhodobého pohledu jde o podporu poptávky, kterou bychom rádi přetavili do otevření přímé linky.“

V květnu CzechTourism také spustí kampaň na zahraničních trzích a bude Českou republiku nadále aktivně zviditelňovat třeba právě na veletrzích.

„Návštěvnost veletrhu MATTA v Kuala Lumpur byla skutečně velmi vysoká. Jednali jsme tam se zástupci cestovních kanceláří a dohodli jsme se, že společně posílíme povědomí o České republice,“ říká ředitel zahraničního zastoupení CzechTourismu pro jihovýchodní Asii a Čínu Lukáš Pokorný a dodává: „Také jsme se přímo s vedením asociací cestovních kanceláří v Malajsii a Singapuru domluvili na plánu propagace České republiky. I proto se jejich zástupci zúčastní květnového Travel Trade Day v Karlových Varech či destinačních školení, která CzechTourism pořádá.“   

Aktuální uvolnění vítá i velvyslanec České republiky v Malajsii Milan Hupcej: "Otevření hranic Malajsie v podobě zrušení povinné příjezdové karantény velmi oceňuji. Má zásadní dopad na výjezdy Malajsijců do zahraničí, přičemž přichází v době, kdy i Česká republika ruší ochranná opatření a obousměrný cestovní ruch tak může opět nabrat plných obrátek. Jsem přesvědčen, že Česká republika může navázat na předpandemický trend každoročního růstu incomingu z Malajsie. Velvyslanectví České republiky v Malajsii podporuje oživení turistické výměny s plným nasazením."

Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism plánuje akce také přímo v jihovýchodní Asii. A to vlastní či se bude podílet na eventech pořádaných Zastupitelskými úřady v Kuala Lumpur a Singapuru.

PGA National Czech Republic v Oaks Prague obhájilo titul ‘Nejlepší hřiště v České republice

Golfové hřiště PGA National Czech Republic, součást rezidenčního projektu Oaks Prague, letos opětovně získalo ocenění ‘Nejlepší hřiště v České republice 2021’, které udílí World Golf Awards. Golfové hřiště, které se nachází jihovýchodně od Prahy, navrhl světově uznávaný architekt golfových hřišť Kyle Phillips, toto prestižní ocenění obhájilo již podruhé v řadě. Poprvé jej získalo v loňském roce, a to jen pár měsíců od svého oficiálního otevření.

 

 

„Toto jedinečné nové hřiště zraje do krásy a jakmile bude dokončena veškerá občanská vybavenost, Oaks Prague bude patřit k nejvyhledávanějším destinacím nejen na evropské úrovni, ale zaujme oprávněné místo mezi nejlepšími světovými golfovými areály," říká Kyle Phillips, majitel společnosti Kyle Phillips Golf Course Design.

 

 

PGA National Czech Republic je součástí developerského projektu Oaks Prague, který

představuje nový koncept prémiového bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit nejen na prémiové rezidenční bydlení s plnou občanskou vybaveností, ale i boutique hotel, spa a řadu restaurací. To vše usazené v krásné středočeské krajině o rozloze 140 hektarů. PGA National Czech Republic nabízí svým hráčům jedinečný golfový zážitek v České republice.

 

 

„Golfové hřiště PGA je měřítkem kvality celého developerského projektu Oaks Prague. Cílem je poskytnout prémiový životní styl na výjimečné úrovni a golfové hřiště považujeme za ukázkový příklad toho, jakým směrem chceme projekt realizovat. Rezidenční část, pohostinství a golfové hřiště vnímáme jako vzájemně se doplňující, a zároveň nepostradatelné prvky Oaks Prague,“ říká Jan Zemánek, CEO společností Arendon.

 

 

PGA National Czech Republic je jedním z pouhých deseti golfových hřišť s licencí PGA National na celém světě a jediným v České republice.

 

„PGA je právem hrdá na svůj dlouhodobý vztah, který ji pojí s golfovým hřištěm PGA National Czech Republic. Obhájit ocenění nejlepšího golfového hřiště v České republice dva roky za sebou je fantastický úspěch, který odráží výjimečný talent Kylea Phillipse a celého týmu Arendon, včetně ředitele golfu a člena PGA Paula Dennise,“ komentuje Guy Moran, ředitel PGA pro nemovitosti a development.

 

 

Kromě golfového hřiště a rozsáhlého tréninkového zázemí se v areálu otevřeném v srpnu 2020 nachází také klasicistní zámek, který je chráněnou kulturní památkou a nyní prochází citlivou rekonstrukcí. Od roku 2022 bude sídlem golfového klubu, včetně salónku, módního baru, stylové restaurace s otevřenou kuchyní, a veškerého zázemí pro golfisty. Dále pak bude součástí zámku konferenční prostor a venkovní terasy s výhledem na hřiště a okolní krajinu.

 

 

Klub provozuje společnost Troon Privé, divize společnosti Troon, světového lídra v oblasti správy golfových klubů. Troon Privé představuje jistotu, že golfový zážitek pro hráče a hosty bude vždy na té nejvyšší možné úrovni. V neposlední řadě přináší i vynikající know-how při pořádání mezinárodních golfových turnajů.

 

„Toto ocenění je skutečným důkazem talentu a odhodlání celého týmu. Bylo úžasné navštívit hřiště již letos v létě a těšíme se, že v příští sezóně budeme moci přivítat hosty v naší nové golfové klubovně zámečku,“ uvedl Mark Chapleski, výkonný prezident společnosti Troon International.

 

World Golf Awards, které je součástí World Travel Awards, každoročně oceňuje vynikající výsledky v oblasti golfové turistiky, prvotřídních hřišť a golfových destinací. Letošní výsledky byly zveřejněny 28. října 2021 a mezi nominovaná hřiště bylo rozděleno přes půl milionu hlasů golfových fanoušků z více než 100 světových destinací.

 

 

 

O Oaks Prague

Oaks Prague představuje nový koncept prémiového rezidenčního bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit na kvalitní životní styl obklopený krásnou přírodou, moderní architekturou a špičkovými technologiemi. Oaks Prague nabízí 480 bytových jednotek – apartmánů, řadových domů a jedinečných vil. Každá nemovitost zároveň poskytuje krásné výhledy, klid i potřebné soukromí. Bytové a rodinné domy jsou navrhovány v úzké spolupráci se světoznámými architekty, jako jsou McGarry-Moon, Chapman Taylor, JTP Architects a Vivian Lee for Meier Partners.

 

 

O PGA National Czech Republic

PGA National Czech Republic představuje golfové hřiště té nejvyšší kvality, kterému se nevyrovná žádné jiné v regionu. Je součástí developerského projektu Oaks Prague nabízejícího prémiové bydlení zasazené do nádherné středočeské krajiny, jihovýchodně od Prahy o celkové rozloze 140 hektarů. Autorem je světoznámý architekt golfových hřišť Kyle Phillips, který projektoval hřiště na všech kontinentech, včetně 4 ze 100 nejlepších hřišť světa. PGA National Czech Republic je průkopníkem v oblasti udržitelného golfového designu a je provozováno přední světovou golfovou asociací Troon. Kompletní 18jamkové hřiště bylo otevřeno v létě 2020. Více informací o Oaks Prague a PGA National Czech Republic najdete na www.oakspga.cz

 

 

 

O společnosti Troon

Společnost Troon, s hlavním sídlem v USA ve Scottsdale v Arizoně je největší světovou organizací v oblasti správy golfových hřišť. Ve svém portfoliu má přes 590 míst po celém světě, včetně správy více než 640 golfových hřišť s 18 jamkami. Kromě golfu se Troon specializuje na správu sdružení majitelů domů, soukromých rezidenčních klubů, správu nemovitostí a souvisejících zařízení v oblasti pohostinství. Oceňovaná gastronomická divize společnosti Troon provozuje a řídí více než 610 stravovacích provozů v golfových resortech, soukromých klubech, na golfových hřištích s denním poplatkem a v rekreačních zařízeních. Skupina značek Troon, které se nacházejí ve více než 45 státech a 30 zemích, zahrnuje Troon Golf, Troon Privé, Troon International, Honours Golf, OB Sports, Indigo Golf Partners, CADDIEMASTER, True Club Solutions, Cliff Drysdale Tennis and RealFood Hospitality, Strategy and Design. Mezi nemovitosti provozované společností Troon patří Indian Wells Golf Resort v Indian Wells, Kalifornie; Yas Links Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech; The Club at Savannah Harbor v Savannah, Gruzie; a Lake of Isles v North Stonington, Connecticut. Další novinky a informace naleznete na adrese www.Troon.com nebo na:  Facebook, Twitter, Instagram, Troon Chronicles, Press Room, přihlásit se také můžete k odběru Troon magazínu.

 

 

 

O organizaci PGA

PGA byla založena v roce 1901 a je nejstarší asociací profesionálních hráčů golfu. PGA sídlící v Centenary House ve slavném Belfry má v současné době více než 8 000 členů, přičemž 1 600 z nich pracuje ve více než 80 různých zemích světa. PGA je jednou z předních golfových společností, jejímž primárním posláním je šířit a rozvíjet golf díky odborným zkušenostem svých profesionálů, a to jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. Spojením Samuela Rydera a americké PGA je asociace jedním ze zakládajících členů dnes již proslulého Ryder Cupu, nadále zůstává hlavním partnerem těchto akcí i turnajů European Tour a zároveň je správcem trofeje pro vítěze Ryder Cupu.

 

 

O společnosti Kyle Phillips Golf Course Design

V roce 1997 Kyle Phillips založil mezinárodní společnost zaměřenou na design golfových hřišť Kyle Phillips Golf Course Design se sídlem v Granite Bay v Kalifornii. Filozofie designu Kylea Phillipse vychází z přesvědčení, že golfová hřiště by měla mít svůj vlastní charakter a osobitost odvozenou od existujících přirozených rysů krajiny, stejně jako z její polohy a historie. Kyle Phillips navrhl hřiště na všech kontinentech a patří mezi ně 4, které mezinárodní publikace řadí mezi 100 nejlepších na světě – Kingsbarns ve Skotsku, California Golf Club ve Spojených Státech Amerických, South Cape v Jižní Koreji a Yas Links ve Spojených arabských emirátech.

 

 

Czech Masters na Albatrossu vyhrál Američan Johannes Veerman, nejlepším Čechem je Filip Mrůzek

První vítězství na European Tour si se skóre -15 vybojoval Američan Johannes Veerman, který zvládl smazat ztrátu dvou ran na leadera po třech kolech a nakonec sám o dvě rány zvítězil.

Hráči nabídli tisícům fanoušků ve finálovém kole drama. Dlouho byl na čele Pulkkanen, kterého stíhal hlavně Stenson, největší hvězda turnaje. Když zahrál Švéd bojující o nominaci do Ryder Cupu birdie na třináctce, konečně se dotáhl na čelo leaderboardu, kde v tu chvíli byli čtyři hráči.

Diváci se těšili na připadný rozstřel. Bohužel Henrik Stenson nezvládl poslední jamky. Především ztratil dvě rány na tříparové šestnácte. Z turnaje si odváží dělené čtvrté místo.

Cestu  Johannesi Veermanovi  mohl zkomplikovat  taky krajan Sean Crocker, který zahrál čtyři birdie v řadě na jamkách 9 až 12, pak ale zapsal dvě bogey a na posledních třech jamkách se na vítěze dotáhnout nezvládl. Dělil nakonec druhou příčku s Finem Tapio Pulkkanenem, který na poslední jamce trefil drivem rough napravo a druhou ranou vodu chránící  poslední green. Zahral double bogye a tim promarnil přiležitost vyhrát v 31 letech svůj první turnaj na European Tour.

 Ondřej Lieser zakončil Czech Masters kolem za 75 ran. Tři rány nad par bylo i jeho celkové skóre, které ho zařadilo na dělené 60. místo. 

Matyáš Zapletal zahrál v neděli 77 ran (+5) a dohrál na děleném 67. místě s celkovým skóre +7. Aleš Kořínek zahrál ve finále 74 ran (+2) a s konečným skóre +8 skončil na děleném 70. místě. Ve finálovém kole se ale blýskl esem na třináctce.

Ovšem  největší výhrou je skutečnost, že po roční koronavirové odmlce se turnaj vratil do České republiky.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha