Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Úspěšná bilance golfového Tipsport Czech Ladies Open

Pátý ročník Tipsport Czech Ladies Open se v Royal Beroun Golf Clubu odehrál k velké spokojenosti všech účastníků této významné akce Ladies European Tour.

Český golf potěšilo šest hráček v cutu a především ta nejlepší domácí, Denisa Vodičková, která se jako amatérka dělila o 17. místo, a další dvě hráčky – obhájkyně titulu Jana Melichová a loňská vítězka LET Access Series Sára Kousková – v Top 30. Postup do finále byl rovněž úspěchem pro profesionálku Kateřinu Vlašínovou a cutem znovu prošla také amatérka Patricie Macková.

Turnaj měl opět skvělou vítězku, Dikshu Dagar, jejíž druhý titul na LET po čtyřech letech vzbudil pozornost nejen v Indii, miliardové zemi s dlouholetou golfovou tradicí. Dagar, mající od narození sluchový hendikep, je historicky první účastnicí jak olympijských her, tak deaflympiády, kde získala druhé místo. Hrál se vynikající golf, což potvrzuje vítězné skóre 13 pod par a také vyrovnaný rekord turnajového hřiště. Výkonem 63 ran, devět pod par, zopakovala Laura Beveridge ze Skotska rekord, který v roce 2020 stanovila pozdější vítězka turnaje, Emily Kristine Pedersen.

Dánka tehdy vyhrála i celkové pořadí sezony Ladies European Tour, stejně jako o rok později další berounská šampionka, Thajka Atthaya Thittikul, která se navíc loni stala světovou jedničkou. Loni zažil Tipsport Czech Ladies Open přelomový titul Jany Melichové a lze se jen těšit na to, jak svůj úspěch využije Diksha Dagar.

„Byl to úspěch po všech stránkách, pokud si to mohu dovolit říci. Zaregistrovali jsme další výrazný nárůst zájmu médií, zejména české hráčky přišlo podpořit více diváků, než předcházející rok. Hřiště připravil tým head greenkeepera Martina Šindlera opět na maximální kvalitu, kterou hráčky také široce oceňovaly. Vyšlo nám počasí, díky němuž turnaj proběhl bez jakéhokoli přerušení či zádrhelu. Diváci měli možnost jít ve finále s několika atraktivními flighty. Jen škoda, že nadějně rozehranou neděli (4. a 5. místo po devíti jamkách) nevyužily české golfistky k ještě lepším umístěním, ale takový je sport,“ řekl promotér turnaje Luboš Koželuh z Premier Sports.

Turnaj s navýšenými prize money na 300 000 eur, tedy 7 200 000 korun, opět pochválil i jeho ředitel Joao Pinto. „Vedu ročně třináct turnajů LET a Tipsport Czech Ladies Open patří k nejlepším a mým nejoblíbenějším,“ řekl Portugalec.

Chválu vyjádřily promotérovi také samotné hráčky. „Ráda bych vám poděkovala za turnaj, který byl pro mě letos jedním z nejpříjemnějších. Hřiště i klubovna jsou skvělé a turnaj má velkou podporu diváků a dobrovolníků. My, hráčky, milujeme restauraci a klubovou terasu v Berouně, kde jsme prožily několik nádherných večerů. Opravdu se těším, až se sem příští rok zase vrátím,“ napsala promotérovi Angličanka Lily May Humphreys, která letos poprvé vyhrála na LET při South African Women´s Open.

„Jako vždy to byla fantastická akce, a také skvělá příležitost vidět mnoho českých hráček v akci,“ napsal trenér českého národního týmu Harry Scott.

Tipsport Czech Ladies Open děkuje všem svým sponzorům a partnerům včetně titulárního Tipsportu, dále především Royal Beroun Golf Clubu, stanici O2 TV Sport za víc než třináct hodin přímých přenosů, divákům, dobrovolníkům i rozhodčím za úspěšný průběh již 5. ročníku nejvýznamnějšího turnaje pro český ženský golf a těší se na shledanou v roce 2024.

Neukončené první kolo přineslo rekord hřiště, dvě útočící Češky i albatross

Atraktivní podívanou přineslo první kolo Tipsport Czech Ladies Open hrané v Beroun Golf Resortu. Spokojení diváci sledovali výborné výkony Klára Spilkové i Jany Melichové (obě 70), rekord hřiště (63) v podání Kristine Pedersen a také albatross z hole Manon De Roey z Belgie. Úvodní kolo je nedohráno kvůli bouřce, sedm flightů dokončí dnešní program až v sobotu časně ráno.

V Berouně dnes všechno začalo takřka idylicky: nádherné golfové počasí, stovky natěšených diváků a také 132 golfistek, které chtěly prokázat své maximum. A to se jim zhusta dařilo – Kristina Pedersen předvedla coby favoritka turnaje skvělý výkon a 63 ran ve skórkartě bylo nejlepším výkonem na zdejším hřišti. „Je to moje nejlepší životní kolo. Vrcholem byl eagle na patnáctce, škoda jen neproměněného puttu na poslední jamce na výsledek 62,“ uvedla žena z čela leaderboardu.

 Ještě více byli natěšení diváci podél hřiště na domácí hvězdu Kláru Spilkovou. Ta sice ztratila dvě rány po autu na trojce, ale v závěru si vzala dvě rány zpět a Beroun opouštěla spokojena. „Zpočátku jsem byla nervózní, před domácími diváky to tak ale mívám vždy. Pak jsem si však uvědomila, že mě chtějí moc podpořit, jsou tady pro mě a začalo se mi dařit. V dalším kole budu trpělivější a jsem ráda, že se mi podařilo zvládnout závěr a vylepšit průběžný výsledek,“ uvedla česká golfová hvězda po dohrání kola.

Jenže ani další Češky nechtěly zůstat pozadu, nejlépe se vedlo amatérce Janě Melichové (70), které dorovnala slavnější krajanku a je blízko postupu do nedělního ostře sledovaného finále, které bude k vidění stejně jako sobotní program na ČT Sport.

A zahanbit se nenechaly ani další amatérské hráčky. Na výsledku even par jsou Sára Kousková, Patricie Macková, Tereza Melecká a Gabriela Roberta Vítů, jen o ránu zpět je v Berouně domácí Nela Halaburdová. Hůře se vedlo mimo Spilkové dalším českým profesionálkám, které mají k současné hranici cutu pohybující se na skóre even par daleko.

Hvězdou dne se stala i Belgičanka Manon De Roey, která se po nepodařeném úvodu neuvěřitelně zvedla a vrcholem byl její albatross na pětiparové 7. jamce. „Nemohu tomu ještě teď uvěřit! Hrála jsem druhou ránu na 144 metrů devítkou železem v silném větru, ale výsledek jsem nejdříve netušila, na green nebylo vidět. Až radostné výkřiky diváků mě upozornily, že se stalo něco výjimečného,“ rozdávala úsměvy druhá hráčka průběžného pořadí na skóre -7.

Výborně rozehrané kolo nakonec nebylo dohráno, sedm flightů se musí vrátit na hřiště časně ráno, protože kvůli bouřce museli rozhodčí kolo přerušit. Dohrávka od 7:30 ale neomezí plánovaný start druhého kola.

 

Všechny aktuální informace nejdete na webu czechladiesopen.cz.

Průběžné výsledky jsou k dispozici na webu ladieseuropeantour.com

Svět jako na dlani s veletrhem HOLIDAY WORLD

Větší a modernější veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD se bude konat už podevětadvacáté. Premiérově se však 13. až 16. února 2020 představí v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Návštěvníky potěší i souběžný veletrh REGION WORLD, který nabídne v celé své kráse klenoty krajů České republiky.

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. „V roce 2020 se na veletrhu Holiday World představí národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, například Ameriky, Asie a Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur,“ říká Martin František Přívětivý, obchodní a marketingový ředitel z pořadatelské společnosti ABF.                                            

Cestovatelské a filmové festivaly

Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na cestovatelský festival Prima Zoom WorldFilm a setkání s dobrodruhy, kteří uvedli na trh nové knihy a filmy. Dorazí i český „indián“ Mnislav Zelený Atapana. Muž, který prožil řadu let mezi jihoamerickými indiány. V předpremiéře odvysílá své filmové dokumenty také filmový festival Expediční kamera.

 

Tatra kolem světa 2

Veletrh nabídne o víkendu také mimořádnou příležitost rozloučit se s týmem expedice Tatra kolem světa 2. A co víc, celý víkend si návštěvníci mohou přímo na veletrhu, v hale č. 6, v klidu na vlastní oči prohlédnout unikátní Tatru 815. Speciálně upravený vůz, který 22. 2. 2020 naváže na expedici Tatra kolem světa z let 1987 až 1990. Poutavé vyprávění o celém projektu, včetně promítání, budou mít dobrodruzi Marek Havlíček a Petr Holeček na hlavním pódiu oba dva víkendové dny.

Pacifická hřebenovka

Zajímavé budou rozhodně i přednášky o Pacifické hřebenovce. „O své zážitky se podělí Monika Benešová. Holka z Moravy, která se během cesty postavila nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám,“ láká na další doprovodný program Markéta Klíma Holatová, manažerka pro komunikaci veletrhu Holiday World.                                                            

Fotr na tripu a Dalibor Gondík s karavanem

Poznejte osobně hlavního protagonistu výpravy Fotr na tripu. Sympatický expert Pepa vám osobně poradí, jak s malými dětmi projet Ukrajinu, Moldávii, Gruzii, Ázerbájdžán, Kyrgyzstán a Kazachstán. Dalibor Gondík naopak prozradí, jak si užít cestování karavanem po Slovensku.

3 veletrhy za 1 vstupné

Zmíněné veletrhy, tedy Holiday World, Region World a dokonce i další veletrh Památky - Muzea – Řemesla, si mohou návštěvníci užít v rámci jedné vstupenky. Více informací o veletrhu najdete na www.holidayworld.cz.

Vítězové IAGTO Awards 2019

I letos hlasovalo o vítězích 650 golfových touroperátorů a golfových novinářů z více než 60 zemí. Hlavním kritériem bylo, kdo dokáže poskytnout nejlepší služby.

Český golf  v roce 2018

Český golf v roce 2018

Poslední dvě sezóny český golf byl velmi úspěšný. Dobré výsledky přiváželi hráči z evropských i národních šampionátů. Proto má Česká golfová federace i letos stejně vysoké sportovní cíle. „Jedním z nich je, abychom ze čtyř výjezdů na mistrovství Evropy vytěžili alespoň dvě umístění v prvním výkonnostním flightu,“ uvedl na tiskové konferenci v Yard Resortu sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Bav se golfem startuje: Šance pro zájemce všeho věku o rekreační sport

Bav se golfem startuje: Šance pro zájemce všeho věku o rekreační sport

Golf hrají desítky milionů hráčů bez rozdílu věku, nadání a finančního zázemí. Drtivá většina z nich hraje pouze pro radost ze hry a totéž čeká nové zájemce, kteří objeví cestu na hřiště prostřednictvím platformy Bav se golfem, kterou spustila Česká golfová federace ve spolupráci s Asociací golfových hřišť. Oslovovat nebude pouze nováčky, ale také ty, kteří kdysi už golf vyzkoušeli, ovšem z různých důvodů u něj nezůstali, či aktivní hráče. Cílit bude na potencionální rekreační golfisty všeho věku.

Klára Spilková vyhrála počtvrté anketu Golfista roku

Klára Spilková vyhrála počtvrté anketu Golfista roku

Absolutní vítězkou 4. ročníku ankety Golfista roku 2017 se stala Klára Spilková. Třiadvacetiletá profesionální hráčka, která ovládla i tři předchozí ročníky ankety, má za sebou nejlepší, už sedmou sezonu na Ladies European Tour. O jejím vítězství rozhodli svým hlasováním hráči, trenéři, sportovní novináři a zástupci golfových resortů.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha