Přihlásit
header 1000 kapital

mBank radikálně mění mobilní bankovnictví

Logo mBank zakladnimBank pokračuje v rozvoji samoobslužného bankovnictví a přináší na český trh jedinečnou bankovní aplikaci pro mobilní telefony. Ta využívá grafické rozhraní podobné úspěšnému internetovému bankovnictví mBank, které bylo představeno letos v únoru. Aplikace umožňuje nejen přístup k běžným a spořicím účtům, kartám, úvěrovým produktům a dalším službám, ale také možnost zkontrolovat zůstatek na účtu ještě před přihlášením, uskutečnit platby či díky inteligentnímu vyhledávání najít ty už realizované.
Její tvůrci se řídili heslem „ergonomie a rychlost bez zbytečností“. Vše je podřízeno intuitivnímu ovládání, a tak například pro přihlášení do aplikace nebo potvrzení platby stačí zadat PIN kód. Při převodech prostředků již zákazník nemusí znát číslo účtu příjemce. Aplikace umožňuje poslat peníze na telefonní číslo, které si uživatel vybere ze svého telefonního seznamu.


I přes jednoduché ovládání je bezpečnost na prvním místě, a proto se aplikace v telefonu páruje s internetovým bankovnictvím. Při prvním použití je třeba přihlásit se přes počítač do internetového bankovnictví a projít spárovacím procesem, který naváže konkrétní telefon na konkrétní účet. Každé další zařízení je potom třeba spárovat pomocí šesti- až osmimístného PIN kódu. Toto řešení poskytuje maximální bezpečnost ve srovnání s tradičním přihlašováním pomocí uživatelského jména a hesla. V případě potřeby je možné aplikaci kdykoliv zablokovat přes internetové bankovnictví nebo prostřednictvím mLinky.
Vývoji aplikace předcházela dlouhodobá analýza nejčastěji využívaných funkcí, scénářů užívání mobilního bankovnictví a zvyků zákazníků. Z výzkumu agentury IPSOS vyplynulo, že 67% obyvatel České republiky, kteří používají internet, přesně ví, co je to mobilní bankovnictví. A dalších 29% ví, o co se jedná, ale nedokáže to přesně popsat. Aktuálně mobilní bankovnictví využívá pouze 34% dotázaných. Jak je patrné ze srovnání níže, zákazníci si z mobilu chtějí zjistit zůstatek na účtu, zadávat platby, mít možnost zkontrolovat si historii plateb, vyhledat nejbližší bankomat nebo pobočku banky či převést peníze prostřednictvím mobilního čísla.
"mBank uvedla první verzi své mobilní aplikace v roce 2011. Ta byla ještě ve formátu Mobilní bankovnictví 1.0.. Díky rozvoji chytrých mobilních telefonů nyní můžeme představit druhou generaci mobilního bankovnictví, která je lepší, pokud jde o praktické použití, rychlost i intuitivnost. Věříme, že se stane hitem plně pokrývajícím potřeby dnešních zákazníků. Aplikaci plánujeme průběžně vylepšovat ve spolupráci se zákazníky,“ řekl Roman Truhlář, generální ředitel mBank.
Aplikace, kterou mBank nyní přináší českým zákazníkům, již stihla získat několik mezinárodních ocenění za inovace a technologický rozvoj. Na trh bude uvedena pro nejpoužívanější platformy. Okamžitě je k dispozici pro zákazníky využívající operační systém Android, pro zařízení s iOS bude dostupná v lednu 2015. Mobilní aplikace mBank v soutěži EFMA Awards 2014 v Barceloně předstihla více než 3000 finančních institucí z více než 130 zemí světa.


Garance vedení účtu zdarma
V současnosti je mBank největší a nejzkušenější bankou se samoobslužnými službami a s politikou neúčtování poplatků u základních bankovních produktů. Za sedm let působení na českém trhu se počet jejích zákazníků zvýšil na 516 000.
"Letos zažívá mBank velice dynamický rozvoj. V únoru jsme zákazníkům představili revoluční podobu internetového bankovnictví a původní kytičku jsme vyměnili za svěží nové logo. V květnu jsme zákazníkům nabídli mSpoření, šikovný nástroj, který pomáhá spořit po drobných částkách. Inovujeme, rosteme v počtu obsluhovaných zákazníků a v kvalitě služeb, " řekl Pawel Kucharski, výkonný ředitel pro obchod, marketing a produkt mBank a dodal: „Všechny inovace mBank souvisí s její profilací jako digitální banky, která má mobilitu ve své DNA. Písmeno <m> v jejím názvu znamená mobilní a maximálně cenově dostupná banka. Proto, jako dlouhodobý závazek, se mBank rozhodla garantovat, že pro současné a budoucí zákazníky bylo, je a bude vedení osobního účtu mKonto zdarma.Průzkum potřeb zákazníků
mBank se aktivně zajímá o potřeby svých klientů. Z jejího hloubkového interního výzkumu vyplynulo, že klienti potřebují mít možnost přístupu ke svým penězům, pokud možno bez poplatků. Proto v České republice od 1. března 2015 budou mít všichni zákazníci využívající mKonto nově každý měsíc tři výběry z bankomatu zdarma a bez podmínek. Součástí plánovaných změn je i výrazné zjednodušení ceníku, který hodláme zkrátit o více než 50 procent.
"Dalším pozoruhodným zjištěním bylo, že mezi našimi zákazníky v zásadě existují dvě velké skupiny. Jedna aktivně využívá služeb banky, posílá peníze, platí kartou v obchodech nebo na internetu. Klienti z druhé skupiny využívají mBank téměř výhradně na internetové transakce. Pro usnadnění situace jsme se rozhodli nabízet platební kartu už jen jako volitelnou součást bankovních služeb. Ten, kdo platební kartu používá, ji bude mít stále zdarma,“ vysvětluje Pawel Kucharski.
mBank chce mít spokojené zákazníky, kteří budou aktivně využívat její široké produktové portfolio, které jim zajistí nejen vedení účtu bez poplatku, ale i další každodenní bankovní služby. Nová mobilní aplikace představuje další krok ve snaze přinášet klientům mBank nejnovější trendy v oblasti technologií.
mBank je inovátorem v oblasti internetového bankovnictví v České republice. V únoru 2014 zavedla pro svých 500 000 zákazníků revoluční internetové bankovnictví s mnoha novými funkcemi.  Mezi produkty mBank patří kromě osobních a spořicích účtů také kreditní karty, spotřebitelské půjčky a hypoteční úvěry.

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha