Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

KLÁRA SPILKOVÁ SE KVALIFIKOVALA NA THE EVIAN CHAMPIONSHIP

KLÁRA SPILKOVÁ SE KVALIFIKOVALA NA THE EVIAN CHAMPIONSHIP

Klára Spilková se zúčastnila dvoukolové kvalifikace na THE EVIAN CHAMPIONSHIP ve Francii, ve dnech 3. – 4. června 2015. O dvě postupová místa bojovalo 59 hráček na hřišti Evian Resort Golf Club s parem 71. V prvním kole předvedla Spilková skvělý výkon 69 ran (-2), který ji vynesl do vedení. V druhém kole 71 ran (E). S celkovým výsledkem -2, obsadila 2. místo, kterým si pojistila účast na velkém zářijovém majoru.


Do prvního kola Klára startovala v 10:33 s Francouzkou Valentine Derrey a Velšankou Amy Boulden. Na dlouhém a uzkém hřišti předvedla skvělý výkon v podobě šesti birdie a čtyř bogey. Tento krásný výsledek ji vynesl první místo na leaderboardu. Do druhého kola startovala v posledním flightu v 10:47 se Skotkou Heather Macrae a Němkou Isi Gabsa. Kláru Spilkovou v roli caddyho opět doprovázela bývala hráčka LET Zuzana Kamasová, která hřiště z minulosti již zná.


„Jsem moc šťastná", jsou první slova Kláry. „Oba dny byly úžasné a zároveň velice náročné. Hřiště je dlouhé a úzké. Rány do greenu je velice důležité posadit na správnou stranu, protože greeny jsou velmi boulovaté a těžké. Když jsem vstoupila do turnaje, byla jsem neskutečně nadšená z místního hřiště. Bylo to moje velké přání si tu zahrát, takže jsem si řekla, že to zkusím a nechám to plynout. Přeci jen, byla to pouze dvě postupová místa, což není moc. Když mi bylo deset let, byla jsem se tu podívat na turnaji s mým taťkou a už tehdy jsem hlásala, že si tu jednou zahraju. Mám obrovskou radost, že jsem si místo na Evian Championship vybojovala." hodnotí Spilková.

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha