Přihlásit
header 1000 kapital

EY Podnikatelem roku 2016 České republiky se stal Petr Chmela

EY Podnikatelem roku 2016 České republiky se stal Petr Chmela

EY Podnikatelem roku 2016 České republiky se stal Petr Chmela, spoluzakladatel a spolumajitel společnosti TESCOMA s.r.o. Titul EY Technologický podnikatel roku 2016 získal Martin Trtílek, ředitel a majitel společnosti PSI (Photon Systems Instruments), spol. s r.o.

Držitelem prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2016 České republiky se stal Petr Chmela, spoluzakladatel a spolumajitel společnosti TESCOMA s.r.o. Trofej pro vítěze si převzal v pražském paláci Žofín z rukou 1. místopředsedy vlády pro ekonomiku a ministra financí České republiky Andreje Babiše a Magdaleny Souček, vedoucí partnerky společnosti EY, která soutěž v České republice letos pořádala již posedmnácté. Titul EY Technologický podnikatel roku 2016 získal Martin Trtílek, ředitel a majitel společnosti PSI (Photon Systems Instruments), spol. s r.o. EY Začínajícím podnikatelem roku 2016 se stal Josef Průša, jednatel a majitel Prusa Research s.r.o. Poprvé v historii soutěže byla udělena Cena České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění, jejími prvními držiteli se stali manželé Radana a Jiří Waldovi. Trofej EY Společensky prospěšného podnikatele roku 2016 si odnesli Tomáš Masopust a Gabriela Štěpánková z organizace Portus Praha.
„Je to až neuvěřitelné, opravdu jsem to nečekal. O to víc si ocenění vážím a s pokorou ho přijímám. Je určitě velkým povzbuzením pro všechny naše zaměstnance z TESCOMY, kteří už 25 let posunují firmu dopředu. Velká gratulace patří také mému nejlepšímu kamarádovi a spoluzakladateli firmy Jiřímu Vaculíkovi,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Petr Chmela.

„Sedmnáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku nás opět utvrdil v tom, že Česká republika je plná skvělých podnikatelských osobností, a že baťovská tradice u nás stále žije. Zlínský kraj patřil letos jednoznačně k nejsilněji zastoupeným regionům a byli z něj vybráni hned tři z pěti finalistů soutěže. Je to poprvé v historii, kdy tři finalisté pocházejí ze stejného kraje. Co se týče vítěze, lepší příklad toho, že i v dnešní době lze kráčet v Baťových stopách, asi nelze najít. Petr Chmela je velkým patriotem, firma pomáhá rozvoji regionu, ale její úspěch není limitován hranicemi. TESCOMA dnes patří mezi světové výrobce kuchyňských potřeb a výrobky firmy lze najít v obchodech a kuchyních po celém světě,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy, a dodává: „Věřím, že vítěz Petr Chmela bude skvěle reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále v Monte Carlu a že jeho příběh osloví mezinárodní porotu stejně jako nás.“

„Soutěž EY Podnikatel roku patří k mým oblíbeným. Jsem proto velmi rád, že finalisté této prestižní soutěže budou moci využívat po dobu tří měsíců naše nové vozy BMW řady 5. Oslava podnikatelského úspěchu a inspirativních podnikatelských příběhů je svátkem, u kterého nemůžeme chybět. Mezi podnikateli je řada majitelů našich vozů a partnerství se soutěží EY Podnikatel roku je tak pro nás přirozenou volbou,“ říká Harald Hölzl, generální ředitel společnosti BMW Group Česká republika, oficiálního vozu soutěže EY Podnikatel roku 2016.

Historie dnes světové značky TESCOMA se začala psát v roce 1992 v malé garáži ve Zlíně. Petr a Jiří odtamtud prodávali spořiče vody a později elektro a bílou techniku. K tomu, co dělá firma dnes, vedla ale ještě dlouhá cesta. Na světových veletrzích si všimli zájmu o nádobí a doplňky do kuchyně. I když tenkrát ještě nebyly domácí vaření a kuchařské televizní hvězdy takovým hitem jako dnes, věřili, že tento obor má budoucnost. A intuice je nezklamala. Začali skokově růst, první rok neprodali ani za milion a další roky už měla firma obrat 30 milionů a postupně od 500 milionů až k dnešním více než 2 mld. Kč ročně.

Finalisty soutěže EY Podnikatel roku se kromě vítěze stali:
Miroslav Jelínek, Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o.
Jiří Konečný, ELKO EP Holding, SE
Jiří Rosenfeld, Slovácké strojírny, akciová společnost
Martin Trtílek, PSI (Photon Systems Instruments), spol. s r.o.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha