Přihlásit
header 1000 kapital

Systém HELIOS již druhý rok podporuje Podnikavou hlavu

Hladké vplutí do podnikatelských vod může usnadnit soutěž Podnikavá hlava, kterou již pátým rokem vyhlásil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci.  Autoři zajímavých podnikatelských záměrů se mohou do klání přihlásit do 17. dubna.  Ti nejlepší získají nejen finanční odměnu, ale především cenné rady odborníků a zázemí při rozjezdu podnikání. 
Soutěž Podnikavá hlava již druhým rokem podporují společnost Asseco Solutions a její produkt – ekonomický systém HELIOS Red.
 
„Do soutěže se mohou zapojit úplní začátečníci, studenti, ale i zkušení podnikatelé s novým nápadem.  Během přípravy projektu využijí pomoci našeho konzultanta. Účast není omezena věkem, hlásit se mohou zájemci z celé České republiky,“ uvedla projektová manažerka Vědeckotechnického parku Silvie Polánková. 
 
Novinkou oproti minulým ročníkům je forma přihlášení. „Letos bude již vše elektronicky. Soutěžícímu se po registraci vygeneruje jeho účet a tam nahraje svůj příspěvek.  Nebude už muset projekt na CD posílat poštou,“ objasnila Polánková. 
 
Vedle hlavní soutěže je vypsána i soutěž pro středoškoláky. Pokud nejsou plnoletí, musejí mít dospělého garanta soutěže. Zvláštní kategorií soutěže je Podnikatel v sukních. Utkají se v ní projekty, které připravily ženy, nebo jsou pro příslušnice něžného pohlaví určené. Vítěze podpoří Olomoucký kraj, který je partnerem soutěže. Loni se do kategorie přihlásilo celkem 25 soutěžících, oproti předchozímu ročníku se tak zájem zvýšil téměř dvojnásobně. 
 
„Asseco Solutions patří mezi klíčové hráče trhu podnikových informačních systémů v ČR a jako tradiční IT společnost považujeme inovativnost za něco samozřejmého, čemu se moderní firma průběžně musí věnovat. Proto je přirozené, že podporujeme projekty, jako je Podnikavá hlava. Jsme přesvědčeni, že trend zvyšující se úrovně soutěže bude zachován i v pátém ročníku, a již teď se těšíme na letošní výsledky,“ říká Ing. Jiří Hub, výkonný ředitel a místopředseda představenstva Asseco Solutions, a.s.
 
Hlavou letošního ročníku je Martin Zavadil, který loni zvítězil s příspěvkem „Sledujeme divadlo“.  „Tím nejlepším, co mi Podnikavá hlava dala, bylo potvrzení skutečnosti, že má smysl začít podnikat. Že prodej záznamů divadelních představení není mrtvý nápad a že nemám na krku ledajakou hlavu, ale dost možná tu podnikavou,“ zhodnotil přínos soutěže Martin Zavadil. 
 
Vloni se klání zúčastnilo rekordních 67 projektů. Celkem již v minulosti Podnikavou hlavou prošlo téměř 200 soutěžících, někteří z nich uvedli své nápady do praxe. Vítěz letošního ročníku bude znám v květnu. Vědeckotechnický park nejúspěšnějším soutěžícím zajistí kancelářské prostory a zázemí pro podnikání a poskytne i konzultační služby. 
 
Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz .
 
Asseco Solutions, a.s.
Asseco Solutions, a.s., je producentem podnikových informačních systémů v ČR a na Slovensku. Softwarové aplikace z jeho produkce jsou distribuovány i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po např. produkty pokrývající specializované potřeby ubytovacích a stravovacích zařízení. Na konci roku 2012 v Asseco Solutions pracovalo celkem 348 osob a obrat za rok 2012 činil 634,5 mil. Kč. 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha