Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Klára Spilková po měsíci znovu na Ladies European Tour

klara spilkova

Česká profesionálká Kláru Spilkovou hraje na třetím turnaj sezóny LET po měsíční turnajové pauze. Buick Championship 2015 se hraje od 7. do 10. května. Pro Kláru Spilkovou i ostatní hráčky LET je to nový turnaj, který se bude hrát na čtyři kola. Dějištěm je soukromé hřiště Shanghai Qizhong Garden Golf Club s parem 72 ran. Dotace pro tento turnaj činí £600 000. Klára Spilková vstupuje do turnaje z 52. místa žebříčku LET.

Měsíční přestávku Klára Spilková využila opravdu na plno. Kromě sponzorských povinností, se odehrál první turnaj ze série Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková v Olomouci. Jako kapitánka týmu Severu, dotáhla své svěřenkyně do jasného vítězství v Lady Abrahams Trophy 2015. Díky podpoře ČGF se mohla na týden přesunout do Anglie, za svým couchem Keithem Williamsem, kde si zahrála několik anglických hřišť a pilovala herní techniku. Jinak jela dle svého klasického programu, pravidelně docházela ke své psycholožce Haně Jenčové, na golfové tréninky k Pavlu Ničovi a svou kondici vylepšovala pod dohledem Martina Procházky. Od měsíce května, mají nový prostor pro trénování ve Fitnesskotva a Fitstudiokotva. Klára Spilková tak zahajuje novou spolupráci s jedním z nejlepších fitness v centru Prahy, které nabízí kromě jiného, perfektně vybavený Cross Trainingový sál, který je skoro jako ušitý na míru jejím potřebám.
„Do Číny jsme přiletěly již v sobotu večer, abychom měly více času na aklimatizaci. V neděli jsem měla možnost už trénovat, zaměřila jsem se hlavně na puttování, které bude na zdejším hřišti velice důležité. V pondělí jsem pak hrála cvičné kolo a seznamovala se s hřištěm. V úterý jsem se zúčastnila Pro-Am s fajn Číňany, kteří neuměli ani slovo anglicky a dneska dolaďovala poslední detaily tréninkem." popisuje svůj program Spilková.
„Hřiště je v úžasném stavu, greeny jsou obrovské, mají spoustu breaků a jsou poměrně tvrdé. Kromě čtení greenů, bude také velice důležité správné umístění drivu, protože hřiště je obseto bunkery a vodou." sděluje své dojmy ze hřiště Klára.
Po úvodním kole je česká hráčka na 38. míste (3 birdie a 3 bogey znamenají kolo v paru). Vede Američanka Stacey Keating (-9).

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha