Přihlásit
header 1000 kapital

Sodexo Zaměstnavatel roku 2021 odstartoval

Letošní 19. ročník ocenění Zaměstnavatel roku začíná podobně jako ten loňský – tedy ve „stínu“ nemoci covid-19. Musí tedy respektovat veškerá vládní protiepidemická opatření. Společnost Sodexo Benefity jako generální partner i organizátoři z Klubu zaměstnavatelů nicméně věří, že na podzim již budou moci letošní výsledky v regionech i celostátní vítěze vyhlásit na tradičních osobních setkáních.

Stejně jako v loňském roce je i letos uzávěrka odevzdání podkladů posunutá až do 30. června 2021. Předtím se zájemci o účast registrují na webu Zaměstnavatele roku a po zadání základních údajů obdrží soutěžní dotazník k vyplnění a odeslání.

 

 

„Loňský mimořádný ročník nám ukázal, že dnes má více než kdy jindy smysl hodnotit firmy podle jejich přístupu k zaměstnancům. Často jsou tím nejcennějším, co firmy mají, a nás těší, že si to absolutní většina tuzemských zaměstnavatelů uvědomuje,“ říká Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity, a připomíná jednu z vedlejších kategorií, a sice Cenu za ochranu zdraví zaměstnanců: „Uděluje se již několik let, ale rok 2020 nám všem připomněl její důležitost. Aktuálně vidíme velký zájem zaměstnavatelů o zdraví zaměstnanců, a teď nemám na mysli jen nejrůznější protiepidemická opatření typu respirátorů, dezinfekce nebo testování, ale i oblast psychického zdraví.“ Podle Čapka firmy u svých zaměstnanců pozorují psychické vyčerpání, a snaží se jim nabízet psychologickou podporu ve formě preventivních zdravotních programů včetně psychoterapie.

 

 

 

„V ročníku 2020 jsme ocenili dvě firmy, které se nadstandardně zapojili do boje s covidem-19. ŠKODA AUTO byla oceněna za velmi rozsáhlý program Anticovid v soutěži Cena personalistů za nejlepší HR projekt, kde se stala i celkovým vítězem. Společnosti MAKRO Cash & Carry ČR byla zase udělena již zmiňovaná Cena za ochranu zdraví zaměstnanců 2020,“ říká Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.

 

 

 

Ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se bude tradičně udělovat ve třech kategoriích dle počtu zaměstnanců – do 500, do 5 000 a nad 5 000 zaměstnanců, a kromě celostátních výsledků budou ve stejných kategoriích uděleny také tituly Sodexo Zaměstnavatel regionu ve všech krajích. „Velkou pozornost si získala hned při loňské premiéře kategorie Férový zaměstnavatel s dobrou atmosférou, která vychází z hodnocení zaměstnanců na webu Atmoskop.cz. Letos tuto cenu udělíme zase, stejně jako Cenu za ochranu zdraví zaměstnanců, Cena personalistů za nejlepší HR projekt a vyhlásíme i Osobnost roku v oboru HR,“ vypočítává Pavel Hulák a upozorňuje, že na duben a květen organizátoři připravují jako novinku on-line semináře se zástupci odborného garanta Pricewaterhouse Coopers, podle jejichž mezinárodní metodiky Saratoga probíhá každoroční hodnocení. „Máme zkušenost, že řada personalistů ocení podporu při vyplňování poměrně náročného dotazníku, zejména při premiérové účasti, a uvítají možnost zeptat se přímo odborného garanta a zdokonalit také například způsob získávání požadovaných dat,“ uvádí Pavel Hulák.

 

Bližší informace k ocenění Zaměstnavatel roku najdete na: https://zamestnavatelroku.klubzamestnavatelu.cz/

 

Sodexo v České republice

Od roku 1992, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2 000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha