Přihlásit
header 1000 fit

Festival Evolution poradí zdravý životní styl

evolution 5138Už za dva týdny se Výstaviště v pražských Holešovicích na několik dní promění v Mekku všech příznivců zdravého životního stylu. Od 11. do 13. dubna se tu pod hlavičkou Festivalu EVOLUTION sejde hned pětice veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace s více než 300 prověřenými vystavovateli. Ti návštěvníkům představí nejnovější trendy a produkty z oblasti bio potravin, přírodní kosmetiky, výživových doplňků nebo ekologicky šetrných výrobků. Přítomní odborníci se zaměří na správnou výživu, mezinárodní koučové poradí, jak naplno využít svůj potenciál, představí nejnovější metody vzdělávání a osobního rozvoje a zájemci budou také moci porovnat rozličné metody klasické a alternativní medicíny. A to je jen zlomek z chystaného programu…
 
Při přípravě festivalového programu, který čítá více než 150 přednášek, workshopů, prezentací a vystoupení, věnovali organizátoři velkou pozornost aktuálním tématům. „Snažíme se maximálně vycházet vstříc přáním a potřebám návštěvníků. V loňském roce jich na festival zavítalo přes 15 tisíc a díky zpětné vazbě víme, která témata mezi nimi nejvíce rezonují,“ vysvětluje Ctirad Hemelík, ředitel Festivalu Evolution. „Velký ohlas mají tradičně poradny a přednášky zaměřené na děti a maminky. Proto i letos představíme nové trendy v dětské výživě, vzdělávací kurzy a metody rozvoje dětského potenciálu. Chybět nebudou ani tolik potřebné relaxační techniky pro maminky a netradiční cvičební styly.“  
 
S ohledem na nedávnou řadu skandálů je hojně diskutovaným tématem kvalita potravin a značení a certifikace výrobků, čemuž bude věnováno hned několik přednášek. Jak se zorientovat v nepřeberném množství etiket a značení a naučit se rozpoznat, co kupujeme, poradí Ing. Hana Střítecká ze Sdružení Zdravá potravina.  Pavel Hrubý z České informační agentury životního prostředí (CENIA) pomůže s orientací v moři ekologických certifikací, a to nejen v případě výrobků, ale také služeb, které nabízí cestovní ruch nebo školství. Další přednášky se zaměří na chemikálie v potravinách a dalších výrobcích nebo často opomíjené složení hygienických přípravků.
 
Téma potravin a rozličných přístupů k jejich zdravé přípravě rezonuje i v dalších bodech festivalového programu. Návštěvníci se například mohou přiučit o makrobiotické stravě, zjistit jaké jsou přínosy a rizika tzv. živé stravy a naučí se také vařit z konopí.  Tím ale přednášky na téma zdraví zdaleka nekončí. Vedle sebe se představí tradiční lékaři, stomatologové, podologové, internisté či nutriční terapeuti, a společně s nimi odborníci na alternativní léčbu a celostní medicínu. 
 
Chybět nebudou ani příspěvky zaměřené na duševní a tělesnou rovnováhu. Až z Mexika přijede o Mayském léčivém rituálu přednášet terapeut Pascal K´in Greub, italský badatel Silvano Paoluci se bude věnovat léčivým energiím a Američanka Teal Swan Scott pro změnu využívání emocí. Vedle klasických přednášek se tito tři odborníci navíc sejdou ještě v předvečer zahájení festivalu 10. dubna v divadle Millenium u příležitosti unikátního společného programu s příznačným názvem Krok dopředu.
 
evolution koloBohatý program nabízí také veletrh ECOWORLD, v rámci něhož se návštěvníci mohou inspirovat zdravým a levným bydlením, stavbami a vybavením z palet nebo se seznámit se širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“. Pro ty, kteří by chtěli zkusit zahradničení v malém, třeba na balkoně nebo na parapetu, bude na veletrhu k dispozici radou i pomocí populární sdružení Kokoza. Inspiraci v přednáškách naleznou všichni, kteří holdují feng shui. Odborníci nabídnou srovnání několika různých typů bydlení z pohledu zdraví, udržitelnosti i ekonomiky, poradí, jak přejít od konvenční zahrady k ekozahradě nebo jak vybrat pozemek pro přírodní stavbu. O své bohaté zkušenosti se podělí včelaři i ochránci zvířat. Zvídaví návštěvníci zjistí, co to je Woofing i co se skrývá pod názvem Dobroobědy. 
 
Ke zdravému životu je nezbytný pohyb a na festivalu tak budou k vidění ukázky cvičení, která posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet jógu, Taichi, populární čínské cvičení Zhong  Yuan Qigong nebo rozličné taneční styly – od Bollywood Dance přes street dance a hip hop, až po kruhové tance, Shiva Dance, Tanec 5 rytmů nebo spontánní tanec s perkusemi. Pro hudbymilovné návštěvníky bude připravena hudební herna, ve které si budou moci vyzkoušet netradiční nástroje, jako například didgeridoo, hromový buben, brumla, tibetské mísy, bubny všech velikostí a druhů – šamanské, hromové, djembe, rámové (bendir, def/daf), pow wow, různé píšťaly, rozmanitá chřestidla, drnkátka, hrkátka a dřívka, zvonce a další zvuky vytvářecí nástroje.
 
Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří by hledali kulturní vyžití. Originální komedii s názvem Biostory uvede autorské divadlo MALÉhRY hereček Barbory Seidlové a Daniely a Nikoly Zbytovských. Komedie vypráví o setkání tří žen v prostředí fiktivního Bio-kurzu, a o tom, jak se prospěšná idea může stát pastí. 
 
Festival je již desátým rokem magnetem pro všechny, kteří chtějí žit aktivně a zdravě, záleží jim na okolním prostředí a zajímají se o to, co životu dává hlubší rozměr.  Skladba vystavovatelů i koncept živého programu propojují tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně.  
 
BIOSTYL je určen pouze pro vystavovatele s certifikovanými bioprodukty - potravinami, kosmetikou, doplňky stravy nebo textilem. ZDRAVÍ prezentuje výrobky a služby z oblasti zdravé výživy, přírodní produkty, kvalitní regionální potraviny i společnosti z oboru přírodní medicíny, nových diagnostických metod, prevence a celkové tělesné i duševní rovnováhy.
 
Veletrh ECOWORLD se soustředí především na vystavovatele, kteří nabízejí výrobky šetrné k životnímu prostředí, energeticky úsporné a nezatěžující přírodu. ALTERNATIVA prezentuje známé i zcela nové obory a techniky, jejichž společným jmenovatelem je sebepoznání, duchovní obohacení a osobnostní rovnováha člověka i celé společnosti. INSPIRACE návštěvníky seznámí s různými myšlenkovými směry a metodami osobního rozvoje, představí nové vzdělávací projekty a metody, ale také třeba aktivní odpočinek nebo získávání nových zážitků.
 
Seznam vystavovatelů a více informací o Festivalu Evolution a jednotlivých veletrzích naleznete na www.festivalevolution.cz a na https://www.facebook.com/eso.bio.eco. Pořadatelem festivalu je Felicius Media za partnerské účasti společnosti Incheba Praha.
 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha