Přihlásit
header 1000 fit

Dvě tváře Evy Urbanové

foto_schmiedberger_032050-small

Opera a populární hudba – dvě lásky Evy Urbanové, které se potkávají na jejím novém dvojalbu…

Eva Urbanová – to je fenomén české i světové opery; její cesta ke ztvárnění vrcholných rolí na scéně Národního divadla a newyorské Metropolitní opery vedla přes zpívání v místní hard rockové kapele – a láska k populární a rockové muzice už jí neopustila ani s láskou k opeře, se kterou slaví světové úspěchy.

To jsou dvě tváře v životě Evy Urbanové i na novém dvojalbu, které Supraphon vydal 31. října 2011. „Eva Urbanová má dar spojovat žánry, je vynikající operní pěvkyní i originální rockovou zpěvačkou a jsem velmi rád, že své nové album křtí právě v Národním divadle, které má to štěstí být její domovskou scénou,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.První CD obsahuje operní nahrávky rolí od Verdiho po Janáčka, které jsou jejímu srdci nejbližší a se kterými je po světě spojována; tento výběr jistě potěší nejen ortodoxní příznivce opery. Druhé CD pak nabízí to nejoblíbenější z výletů Evy Urbanové do žánru tzv. lehčí muziky. Že to může být nádherné i náročné zpívání vám dokáže celkem dvanáct nahrávek z živých vystoupení s orchestrem Jiřího Dvořáka, ve třech bonusech v duetech s Karlem Gottem. Výběr především muzikálových a popových melodií zahrnuje Albinoniho Adagio i Vangelisovo March With Me, krásné zpívání ve stopách italských či španělských lidových písní, ale také slavné Power Of Love. Dueta nabídnou hlavní téma z Fantoma opery nebo All By Myself od Erica Carmena, tedy Kam tenkrát šel můj bratr Jan.

Z diáře Evy Urbanové:

28.10.2011 Národní divadlo v Praze - B. Smetana - Libuše

22.11.2011 Národní divadlo v Praze - Operní koncert (Eva Urbanová, Ivan Kusnjer, Luděk Vele, dirigent Robert Jindra)

29.11.2011 Vánoční koncert ve Slaném (Divadlo Slaný), klavírní doprovod David Švec

06.12.2011 Národní divadlo v Praze - G. Verdi - Aida - role Amneris

17.12.2011 Praha - Žofín - koncert populární a rockové hudby, doprovází orchestr Boom Band, spoluúčinkují Dasha, Fredy Bittner

13.01.2012 Národní divadlo Moravskoslezské - koncertní provedení L. Janáček - Věc Makropulos - role Emilie Marty

21.01.2012 Národní divadlo Moravskoslezské L. Janáček - Věc Makropulos (Emilia Marty)

26.01.2012 Národní divadlo Moravskoslezské L. Janáček - Věc Makropulos (Emilia Marty)

Více informací na: www.evaurbanova.com

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha