Přihlásit
header 1000 fit

PRVNÍ DOMÁCÍ TEST NA COVID-19 I PROTILÁTKY JE K DOSTÁNÍ V BENU LÉKÁRNÁCH

Chcete si ověřit, že nejste Covid pozitivní, ale nechcete nebo nemůžete navštívit testovací centrum? Zajímá vás, zda máte protilátky? V lékárnách BENU jsou nově k dostání rychlotesty pro domácí použití. Vše zvládnete sami, z pohodlí domova a výsledek znáte do pěti minut. Domácí test navíc jako první na trhu dokáže odhalit, zda máte v těle protilátky a onemocnění jste již prodělali. Rychlotest COVID-19 od švýcarské společnosti Lomina A.G. detekuje protilátky pomocí koloidního zlata, je řádně registrovaný v Registru zdravotnických prostředků SÚKL a jako první na trhu byl schválený pro domácí použití. Síť lékáren BENU a e-shop benu.cz má nyní v nabídce balení 5ks testů za 1 250 Kč.

 

Co všechno test zjistí?

Test detekuje protilátky onemocnění COVID-19 v krvi. Pomůže tedy zjistit, zda váš organismus právě bojuje s virem způsobujícím onemocnění COVID-19, nebo zda jste toto onemocnění v minulosti již prodělali. „Pohodlí a bezpečí našich zákazníků je u nás vždy prioritou, a proto jsme rádi, že jim můžeme poskytnout první bezpečný způsob testování, který pohodlně zvládnou sami doma,“ říká PharmDr. Ivana Lánová, odborná konzultantka BENU lékáren.

 

Výsledek již za pár minut

Provedení testu je intuitivní, velmi jednoduché a výsledek znáte do pěti minut. Součástí balení je podrobný návod včetně obrázků. „Vše potřebné k provedení testu je součástí balení, stačí postupovat podle návodu,“ informuje PharmDr. Ivana Lánová. Pomocí lancenty a plastového kapátka provedete odběr 2-3 kapek krve, které vložíte do zkumavky s předpřipravenou směsí. Po promíchání druhým kapátkem odeberete 2 kapky směsi a nakapete je do vyznačeného místa na testovacím pásku. Za několik minut vám test ukáže výsledek.

 

Jak test funguje?

Náš organismus si proti viru onemocnění COVID-19 vytváří protilátky. Existují dva druhy protilátek, jejichž přítomnost v těle dokáže test jednoduše odhalit. První typ protilátek si naše tělo začíná vytvářet na počátku infekce, jedná se o imunoglobuliny M (IgM). Vznikají při primární imunitní odpovědi. V případě, že test prokáže výskyt právě těchto protilátek, je velmi pravděpodobné, že právě proděláváte onemocnění COVID-19, ať již máte příznaky nebo nemáte. V této situaci jste infekční, je nutné neprodleně informovat svého lékaře a řídit se hygienickými opatřeními.

 

Druhý typ protilátek je ten, který dlouhodobě chrání náš organismus, podílí se na protivirové imunitě, a nazývá se imunoglobulin G (IgG). Vzniká při sekundární imunitní odpovědi. Pokud test prokáže přítomnost právě těchto protilátek, je pravděpodobné, že jste onemocnění COVID-19 již prodělali a organismus je lépe připravený čelit dalším infekcím tohoto viru.

 

 

O SPOLEČNOSTI BENU

Společnost BENU Česká republika s.r.o., provozovatel sítě lékáren pod značkou BENU s téměř 270 pobočkami v České republice, je dceřinou společností PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o., která je leaderem českého farmaceutického distribučního trhu. Společnost BENU nabízí svým pacientům a zákazníkům nový a moderní přístup k medicínské i preventivní péči. Řídíme se mottem „Vaše zdraví si bereme na starost“.  V něm se odráží filozofie celé značky a příslib našim zákazníkům. Více informací naleznete na www.benu.cz.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha