Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Sesimbra: Golf na Modrém pobřeží Portugalska

Sesimbra golf na Modrém pobřeží Portugalska

V těsné blízkosti Lisabonu, pouhých 20-30 km od hlavního města Portugalska, písečné pobřeží neunavně zalévají modré vlny. Turisté a místní obyvatelé se vyhřívají na zlatém písku. Costa Azul, modré pobřeží Portugalska, se těší stabilní lásce turistů.

 

Může to být taky perfektní výchozí bod pro návštěvu několika golfových hřišť, které nejsou na seznamu většiny golfových cestovních kanceláři. Z letiště překročte Tajo mostem Vasco da Gama, vyhněte se přetíženému hlavnímu městu a dorazte o 40 minut později do Sesimbry, okouzlujícího a živého rybářského přístavního letoviska.

 portugal golf aroeira ii img1

Sesimbra

Sesimbra je velmi krásné pobřežní městečko typické pro Portugalsko. Skvěle zde vaří čerstvě ulovené ryby a mořské plody a pro ty, kteří rádi drží v ruce rybářský prut a ryby z pobřeží nebo z člunu, je zde skutečný ráj. Milovníci prázdnin na pláži nezůstanou ošizení: od severu je Sesimbra chráněna hřebenem kopců, takže studený vítr neznepříjemňuje slunění, plavání a provozování vodních sportů.

Příznivci přírody jistě vzdají hold Národnímu přírodnímu parku Arrábida a milovníci architektury najdou mnoho historických památek. Stejně jako ve všech turistických městech Portugalska nekončí zábava v Sesimbře západem slunce: je zde hodně barů, kaváren a nočních klubů.
Ubytovat se můžete v hotelu Sana Sesimbra, který se nachází skoro přímo na pláži. Musíte ale požadat o pokoj s výhledem na moře. Hotel má střešní bazén, odkud máte fantastický panoramatický výhled na hory a moře.

portugal golf troia img7

Troia golf

Krásná už je cesta trajektem na toto hřiště, které se nachází na poloostrově Troia. Jeho pobřežní krajina byla vytvořena v průběhu staletí a nyní získala opravdu jedinečný vzhled. V symbioze zde rostou borovice a palmy, na pozaí zelených kopců a písečných dun. Můžete samozřejmě jet objížďkou po pobřeží.

Právě na poloostrově Troia bylo vybudováno nejsložitější a nejzajímavější golfové hřiště postavené Robertem Trentem Jonesem Sr. Na národní úrovni je považováno za jedno z nejkrásnějších golfových hřišť v Portugalsku, patří mezi 100 nejkrásnějších golfových hřišť Evropy.

Bez ohledu na váš handicap je toto hřiště ideální pro zdokonalení vaší techniky.

Robert Trent Jones Senior vybral jamku č.3 golfového hřiště Troia jako jednu z nejlepších, které kdy navrhl, a zařadil ji do svého seznamu ideálního 18jamkového hřiště.

portugal golf quinta peru img1

Quinta de Peru

Quinta do Peru se nachází na poloostrově Setubal obklopeném přírodním parkem Arrábida. Pohoří Arrábida tvoří pozadí tohoto golfového hřiště, kde příroda je jistě velkou součástí zážitku.

V roce 2014 byl časopisem World Golf zařazen mezi jedno ze 100 nejlepších golfových hřišť v kontinentální Evropě.
Toto hřiště zahrnuje vynikající tréningová zařízení, díky nimž je Quinta do Peru oblíbená mezi skupinami a zájezdy.

portugal golf aroeira ii img1

Aroeira Golf

Aroeira Golf má dvě skvělá hřiště, Aroeira I a Aroeira II.

18-ti jamkové golfové hřiště Aroeira I bylo navrženo architektem Frankem Penninkem a bylo otevřeno v roce 1973. Hřiště je považováno za jedno z nejlepších v Portugalsku a v letech 1996 a 1997 hostilo Portugal Open a řadu turnajů Ladies Open.

Druhé 18jamkové golfové hřiště Aroeira, Aroeira II, bylo otevřeno v dubnu 2000. Jeho architekt Donald Steel se postaral o splnění doporučení European Tour a navrhl hřiště s ohledem na uspořádání budoucích turnajů Portugal Open. Má velké grýny. Ve hře je taky 5 jezer. Jamky mají několik odpališť, což usnadňuje hru hráčům všech úrovní. Hřiště bylo po řadu let také používáno jako „Kvalifikační škola Ladies European Tour“ a hostilo několik portugalských Ladies Open.

Obě hřiště se nacházejí v obrovských lesních oblastech a podél fairwayi proto najdete spoustu velkých stromů.

 

Cestou na letiště

Lisabon Sports Club

Lisabon Sports Club se nachází v Serra da Carregueira, Belas, asi 20 kilometrů od Lisabonu. Hřiště s 18 jamkami je jedním z nejoriginálnějších v celé zemi: je zasazeno v údolí, a perfektně využívá rovinu na severní straně hor. Od roku 1992 se hřiště pyšní 18 jamkami, par 69, v délce více než 5 261 metrů, s mimořádně bohatou a krásnou lesní biodiverzitou a krásným potokem, který teče přes celé hřišti.
Bylo otevřeno v roce 1964, s devíti jamkami navrženými společností Hawtree & Sons, bylo původně rozšířeno na 14 a nakonec na 18. Jamky se vyznačují řadou různých designů, z čehož plyne řada různých a zajímavých herních možností. Nejzajímavějšími jamkami jsou jamky číslo 1, 3 a 18, které vynikají svou přirozenou krásou, jedinečným rozvržením a relativní obtížností.
Jamka číslo 18 je pro hráče největší výzvou, a to nejen svou délkou, ale také proto, že přes fairway a pak po celé délce meandruje potok až ke grýnu, který je chráněn dvěma bunkry.

Pokud byste měli zájem o organizaci zájezdu nebo objednat tee time,můžete se obrátit na portugalskou agenturu Tee Times Golf Agency – www.teetimes.pt.
Tee Times Tour Operator byla založena v roce 1993 ve Vilamoura Algarve, připojila se k Mezinárodní asociaci operátorů golfových zájezdů (IAGTO), Asociaci portugalských cestovních kanceláří (APTA), spojila partnerství s portugalskou PGA a rychle se stala jedničkou „golfového“ prodejce v Portugalsku.

portugal golf troia

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha