Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Tipsport Czech Ladies Open: Divací jsou na turnaji vítáni

Vše je připraveno, vrcholný turnaj profesinálního golfu žen, Tipsport Czech Ladies Open v Beroun GC, může začít.

Po středečním Pro-Am a čtvrtečním tréninkovém kole odstartuje třídenní soutěž Ladies European Tour s dotací 200 000 eur v pátek 25. června, s cutem pro top 60 v sobotu 26. června a finále 27. června. 

Divací mají volný přístup na hřiště a mohou se těšit, že podpoří nejen české golfistky, mezi kterými letos chybí nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, která startuje na  LPGA v USA i největší hvězdy mezi než patří Sandra Gal, německá hráčka českého původu.

Hřiště je ve skvělém stavu.“A bylo fajn, že jsme zde mohly trénovat díky místnímu klubu už v minulém týdnu. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že greeny jsou opravdu výborné,” prohlásila na  tiskové konferenci nejlepší česká amatérka Sára Kousková, která je podle bookmakerů největší tuzemskou favoritkou na dobré umístění.

Greeny mají mít podle viceprezidenta klubu Michala Tůmy rychlost kolem 10,5 stopy, ale s potenciálem i na 11 stop.

Turnajový ředitel Joao Pinto je také přesvědčen, že hřiště je ještě v lepší kondici než loni v srpnu. “Jsem nadšený, čeká nás skvělý turnaj, bude to oslava golfu. Jsme rádi, že po všech těch potížích s pandemií můžeme hrát a zde navíc s diváky, což vyhovuje hráčkám, mají rády atmosféru,” uvedl Portugalec.

Zástupce titulárního sponzora z Tipsportu připomněl, že na turnaj už jsou vypsány sázky jak na celkové vítězství, tak umístění českých hráček. Českou favoritkou je Sára Kousková, ale zcela největší adeptkou na absolutní vítězství je sedmnáctiletá Slovinka Pia Babnik (10:1), která nedávno vyhrála první turnaj LET v kariéře.

Tipsport Czech Ladies Open se uskuteční potřetí v řadě. V roce 2019 se hrálo poprvé na Karlštejně, od roku 2020 je dějištěm Beroun Golf Club. První ročník vyhrála Carly Booth ze Skotska, před rokem triumfovala Dánka Emily Kristine Pedersen, která následně vyhrála celý ročník Ladies European Tour.

Svůj první přímý golfový přenos vysílá O2 TV Sport, v sobotu od 11 do 14 hodin a v neděli od 12 do 16 hodin s tím, že právě v sobotním televizním oknu dostanou příležitost české hráčky i zahraniční hvězdy. Páteční úvodní kolo zahajují naopak odpoledne. On-line přenosy bude vysílat také TV Tipsport.

Na turnaj jsou vypsány i dvě ceny za hole-in-one. Na 6. jamce je to šek na 10 000 euro od Tipsportu a na 17. jamce hodinky od Hodinářství Bechyně. Celkové náklady turnaje jsou podle promotéra Luboše Koželuha ze společnosti Premier Sports okolo 8 milionů korun.

Kompletní Informace o příjezdu na hřiště Beroun GC, parkování, možnosti pohybu okolo jamek a občerstvení najdou diváci na www.czechladiesopen. Průběžné výsledky turnaje po jamkách budou aktualizovány v reálném čase na www.ladieseuropeantour.com, kde diváci najdou i startovní časy na jednotlivé hrací dny.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha