Přihlásit
header 1000 kapital

Zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý vyhrál titul EY Začínající podnikatel roku 2017

Zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý vyhrál titul EY Začínající podnikatel roku 2017

Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO společnosti Kiwi.com, celosvětového online vyhledávače a prodejce letenek a služeb pro cestovatele, vyhrál prestižní ocenění EY Začínající podnikatel roku 2017 v České republice. Oliver Dlouhý byl i jedním z pěti celonárodních finalistů a kandidátem na titul EY Podnikatel roku 2017 České republiky. V celorepublikovém finále se umístil na druhém místě, od vítězství ho dělil pouhý 1 bod.

Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO společnosti Kiwi.com, získal titul EY Začínající podnikatel roku 2017 pro Českou republiku, a to díky fenomenálnímu růstu Kiwi.com, které se řadí mezi historicky nejúspěšnější české start-upy s globálním dosahem a zákazníky po celém světě. Obrat společnosti Kiwi.com za posledních pět let vzrostl o 15 000 % a v roce 2017 dosáhl obratu 17,7 miliard korun.
Společnost EY, globální lídr v oblasti auditorských, daňových, transakčních a poradenských služeb, spustila tuto soutěž s cílem vyznamenat nejúspěšnější a inovativní podnikatele. Ocenění EY Začínající podnikatel roku je udělováno podnikatelům, kteří v době jejich účasti v soutěži nedosáhli věku 30 let, nebo celková doba jejich podnikatelské činnosti nepřesahuje pět let.

„Velmi mě těší získané ocenění EY Začínající podnikatel roku 2017 i umístnění v celonárodním finále soutěže EY Podnikatel roku. Je to velké uznání nejen pro mě, ale i mé kolegy za práci, kterou jsme za posledních 5 let v Kiwi.com odvedli. Když jsem začínal, nikdy jsem si nemyslel, že se z malého týmu rozrosteme na 1 700 zaměstnanců po celém světě. Všechna ocenění, která získáváme, jsou zásluhou týmové práce a úsilí, v níž hraje každý člen důležitou roli,“ řekl Oliver Dlouhý.

O společnosti Kiwi.com
Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým v Brně v roce 2012. Kiwi.com díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení, tzv. Kiwi.com Guarantee. Společnost se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězila v Deloitte Technology Fast 50. V hodnocení Deloitte Technology Fast 500 EMEA Kiwi.com obsadila v konkurenci 500 firem 7. místo. Za poslední 4 roky její tržby vzrostly o 7 165 % na více než 8,5 miliardy korun (332 milionů eur) v roce 2016. Do první desítky pro Evropu, Blízký východ a Afriku se přitom žádná česká firma ještě nikdy neprobojovala. Společnost Kiwi.com dnes zpracovává na 50 milionů vyhledávání denně a nabízí více než 225 tisíc aktualizovaných cen za minutu, svým uživatelům zároveň zprostředkovává nejlepší nabídky prostřednictvím notifikací a upozornění na cenu.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha