Přihlásit
header 1000 kapital

Giovanni Guidi novým členem představenstva UniCredit Bank

Giovanni Guidi novým členem představenstva UniCredit Bank

Novým členem představenstva UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia se od června stal Giovanni Guidi (62). V rámci UniCredit Bank nadále zůstává také na pozici ředitele divize retailového a privátního bankovnictví.

Giovanni Guidi má v bankovnictví již přes 40 let zkušeností. Svoji profesionální dráhu ve skupině UniCredit zahájil v roce 1975 jako zaměstnanec retailové sítě Credito Italiano. Postupně se propracoval až na nejvyšší řídící pozice. Byl zodpovědný za rozvoj retailového a SME segmentu i řízení procesů úvěrových a tržních rizik.

Mezinárodní kariéru odstartoval Giovanni Guidi v roce 2002 v divizi Nová Evropa skupiny UniCredit, kde do jeho působnosti patřil rozvoj segmentu retailu a malých a středních podniků. Od roku 2005 se podílel na reorganizaci skupiny UniCredit a působil jako regionální manažer v několika zemích střední a východní Evropy od Polska přes Chorvatsko až po Turecko.

V roce 2008 zastával funkci ředitele oddělení pro řízení retailových rizik ve společnosti Ukrosotsbank, tehdejší ukrajinské pobočky skupiny UniCredit. V roce 2010 nastoupil do UniCredit Bank Czech Republic jako ředitel odboru pro spotřebitelské financování. V roce 2012 byl jmenován ředitelem divize retailového bankovnictví a krátce potom také členem výkonného výboru. Podílel se například na strategiích získávání a udržení klientů s vyššími příjmy a rozvoji osobního bankovnictví.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha