Přihlásit
header 1000 kapital

Peter Broster byl jmenován novým finančním ředitelem skupiny AAA AUTO

Peter Broster byl jmenován novým finančním ředitelem skupiny AAA AUTO

Ve své nové funkci využije dlouholeté pracovní zkušenosti z Londýna i Prahy

Peter Broster, který donedávna zastával pozici finančního ředitele společnosti GTS v České republice, byl jmenován novým finančním ředitelem skupiny AAA AUTO, největšího prodejce ojetých vozů ve střední Evropě. Dosavadním finančním ředitelem skupiny AAA AUTO byl Jiří Trnka.
Peter Broster (50) je zkušeným odborníkem, který dvacet let působil na různých pozicích v oblasti financí a konzultačních služeb v Praze i Londýně. Vystudoval Solent University v Southamptonu. Přestože jeho rodným jazykem je angličtina, plynule ovládá i češtinu. Před pozicí finančního ředitele GTS ČR v minulosti jako Senior Manager ve společnosti PwC nebo jako finanční ředitel ve firmě Dell.

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 23 let. Provozuje síť 39 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila přes 1,6 milionu zákazníků. Auditované výnosy skupiny v roce 2014 činily 437 milionů eur, ve stejném roce firma prodala 63 613 aut. Společnost od roku 2012 prodává vozy také pod staronovou značkou Mototechna, pod kterou v České i Slovenské republice soustředila nabídku „zánovních“ automobilů. V dubnu 2014 Mototechna zahájila prodej luxusních vozů v novém segmentu Mototechna Premium. Značka AAA AUTO se v rámci studie agentury Ogilvy & Mather z podzimu roku 2013 umístila mezi deseti nejlepšími českými značkami po listopadu 1989. Skupinu AAA AUTO koncem roku 2014 převzal britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Letos na podzim několik firem ze skupiny AAA AUTO sfúzovalo do jediné společnosti s novým názvem AAA Auto International, která je nyní hlavním subjektem obchodujícím s ojetými vozy v České republice a převzala veškeré závazky AAA AUTO vůči zákazníkům a obchodním partnerům.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha