Přihlásit
header 1000 kapital

Martin Novák ze společnosti ČEZ vítězem prestižní ankety „Finanční ředitel roku 2011“

martin_vasek_hypotecni_banka__martin_novk_cez__helena_hostkova_cepro__dean_brabec_arthur_d._little__marian_rasik_pegas_nonwovensSlavnostním večerem v Grand Hotelu Bohemia a vyhlášením výsledků vyvrcholil ve středu 11. dubna 2012 již sedmý ročník udílení prestižního ocenění Finanční ředitel roku. Nejvíce hlasů od členů Klubu finančních ředitelů, Rady Klubu a CFO akademie a tím i titul Finanční ředitel roku 2011 získal Martin Novák ze společnosti ČEZ. Cenu Talent roku 2011 si odnesl Martin Vašek z Hypoteční banky.

Výroční cenu Finanční ředitel roku vyhlásil Klub finančních ředitelů letos již po sedmé. Hlavním cílem udílení této prestižní ceny je ocenění mimořádných výsledků v oblasti finančního řízení a zvýšení prestiže, povědomí a významu finančního řízení pro úspěch každé společnosti.
Držitelem ocenění „Talent roku“, které uděluje Rada CFO Clubu, se stal Martin Vašek, člen představenstva a náměstek ředitele ve věcech finančních Hypoteční banky. Rada ocenila především jeho podíl na dosažení vynikajícího hospodářského výsledku 3,25 miliardy Kč v roce 2011, což je o 34 procent více než v roce předchozím. V hlavní kategorii „Finanční ředitel roku“ vybírali vítěze členové CFO Clubu, Rada Klubu a dále též členové CFO Akademie (oslovení odborníci z prostředí bank a finančních institucí), a to hlasováním na webových stránkách, z osmi nominovaných, kteří zde byli podrobně představeni. Při nominacích přihlížela Rada CFO Clubu zejména k hospodářským výsledkům firmy, k podílu na řízení a ovlivnění výsledků společnosti nominovaným či ke zlepšení výkonnosti v oblasti finančního řízení.
Na třetím místě se umístila Helena Hostková, finanční ředitelka a členka představenstva společnosti ČEPRO. Nominována byla za implementaci systému SAP včetně změny některých interních procesů, nastavení procesů k řízení cash flow, revizi controllingového systému a nastavení nového systému reportingu a zahájení implementace manažerského informačního systému.
Druhé místo obsadil finanční ředitel společnosti PEGAS NONWOVENS Marian Rašík. Důvodem nominace byl zejména jeho podíl na přípravě strategie skupiny a zavedení systému řízení pracovního kapitálu s následným pozitivním dopadem na EBITDA společnosti.
Vítězem a v pořadí již sedmým držitelem titulu „Finanční ředitel roku“ se stal Martin Novák, ředitel divize finance a místopředseda představenstva společnosti ČEZ. Nominací bylo oceněno především zajištění finanční stability Skupiny ČEZ v době krize, a to zejména díky správně uplatněné zajišťovací politice v oblasti prodeje elektřiny a zajištění kurzu CZK/EUR. Zásadní bylo také zachování stability ziskovosti, kdy ČEZ zůstal nejziskovější a nejméně zadluženou evropskou energetikou. Zohledněn byl také podíl na zajištění likvidity prodloužením krátkodobého směnečného programu, provedeno bylo také několik úspěšných zpětných odkupů dluhopisů s přefinancováním na delší horizonty splatnosti. Ocenění předal loňský vítěz finanční ředitel společnosti České dráhy Michal Nebeský a Dean Brabec, prezident Klubu finančních ředitelů a Managing Partner CEE společnosti Arthur D. Little.
Vyhlášení výsledků ankety „Finanční ředitel roku 2011“ předcházel workshop na téma "Jak může IT sloužit finančním ředitelům - nejlepší IT projekty v České republice". O zkušenosti s přínosy nasazení informačního systému PPROI Financial se s přítomnými finančními manažery podělil Radek Páleník, finanční ředitel společnosti Hanácké železárny a pérovny. Hana Žaludová, Change Manager ICT společnosti Letiště Praha následně prezentovala výsledky projektu „Samoodbavovací kiosky CUSS S3 na letišti Praha-Ruzyně“.  

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha