Přihlásit
header 1000 kapital

MATTONI GRAND PRIX PRAHA PODPORUJE DOBROU VĚC

Oblíbená večerní akce MATTONI Grand Prix Praha, kterou organizuje společnost Prague International Marathon spol. s r.o. („PIM“) v sobotu 10. září 2011, navazuje na snahu společnosti PIM podporovat solidaritu mezi lidmi a běhání jako jednu z cest ke zdravějšímu životnímu stylu. Toho se snaží dosáhnout zapojením řady charitativních a nadačních organizací a specialistů na zdravý životní styl.

 

Ti, kteří hledají rady ohledně hubnutí, mohou navštívit stánek „Zdraví“ pořádaný sdružením STOB a Nadačním fondem PRO Motol, který má za cíl podpořit myšlenku zdravého životního stylu a přesvědčit návštěvníky, aby zlepšili své stravovací návyky a přisvojili si pravidelný pohyb. Ve stánku se bude v den závodu na Staroměstském náměstí konat výstava, na které budou představeny ukázky vhodných i nevhodných pokrmů a nápojů. Návštěvníci mohou obdržet rady pro zlepšení svých stravovacích návyků, mohou si nechat změřit tělesný tuk nebo si vypočítat své BMI (Body Mass Index). K dispozici bude i ochutnávka speciálních pokrmů, které dokazují, že žít zdravě nemusí nutně znamenat vzdání se gastronomického zážitku.


Nadační fond PRO Motol, který bude mít svůj stánek k dispozici v průběhu trvání celého veletrhu Grand Prix Expo, představí svůj projekt nazvaný „Oko bez mráčku“, který má za cíl vybrat finanční prostředky pro zakoupení lékařského přístroje pro oční kliniku nemocnice Motol. Díky tomuto zařízení budou lékaři schopni diagnostikovat širokou řadu očních onemocnění a budou zároveň schopni systematicky sledovat a pečovat o děti narozené se šedým zákalem.
Samotného závodu se pak zúčastní Jan Říha, známý nevidomý běžec a pravidelný účastník PIM běžeckých závodů. Nebude chybět ani Šárka Ulrichová, známá tvář televizního seriálu „Ulice“, která svou účastí podpoří neziskovou organizaci Armádu spásy. To jsou pouze dvě jména z mnoha známých osobností, které se postaví na start po boku fotbalové hvězdy Pavla Nedvěda a jeho bývalého kolegy Vratislava Lokvence, kteří již potvrdili svou účast na METRO Běhu na 10 km.
 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha