Přihlásit
header 1000 kapital

GE Money Bank přichází s revolučními poplatky za europlatby

GE Money Bank jako první banka na trhu přichází od 1. 12. 2010 s poplatky za europlatby jako za tuzemský platební styk. V rámci balíčkového konta Genius Business Export / Import 100 podnikatelé za příchozí platbu zaplatí 5 Kč a za odchozí 45 Kč, u konta Genius Business Export / Import 30 je cena za příchozí platbu 15 Kč a 75 Kč za odchozí platbu. Tímto krokem GE Money Bank potvrdila svůj zájem výrazně se profilovat v oblasti firemního bankovnictví.
„Poplatky za zahraniční platby jsou podstatným nákladem exportérů a importérů. Proto se v poslední době setkáváme se signály z českého bankovního trhu, že některé firmy chtějí přesunout své účty do zemí eurozóny. My jsme se rozhodli učinit razantní krok a dramaticky snižujeme poplatky za přeshraniční transakce,“ řekl Jiří Báča, ředitel firemního bankovnictví a člen představenstva GE Money Bank. „Naše poplatky změní současný trh služeb v oblasti zahraničních plateb v České republice. Je to revoluční nabídka, která jde jednoznačně ve prospěch českých firem a podnikatelů, protože jim nabízíme nejvýhodnější cenu za europlatby v ČR. Tím potvrzujeme kroky z předchozího období, které jsme učinili v oblasti bankovnictví pro firemní klientelu,“ dodal Jiří Báča.
Cílem banky je nabídnout podnikatelům a firmám srovnatelné a zcela férové podmínky pro jejich činnost, které mohou získat v zemích eurozóny. GE Money Bank tak výrazně působí na podnikatelské prostředí v České republice a potvrzuje silnou pozici v oblasti financování fyzických osob podnikatelů a právnických osob v ČR.
Zástupce tuzemské podnikatelské sféry Karel Havlíček, viceprezident Asociace malých a středních podniků tento krok jednoznačně přivítal. „Krok GE Money Bank vnímáme jako průlom a očekáváme, že způsobí revoluci na trhu,“ řekl.
 
Podpora zahraničního obchodu
Přístup GE Money Bank přivítal také prezident Asociace exportérů ČR Jiří Grund: „Jako podnikatelé s významným podílem exportu krok GE Money Bank velmi vítáme. Každý pokles neproduktivních nákladů je ve prospěch exportérů a podporuje jejich každodenní úsilí. Myslím si, že je to dobrý krok správným směrem a jedná se konečně o významnou podporu exportu ze strany banky,“ prohlásil.
GE Money Bank se začala plně soustředit na podporu českého zahraničního obchodu v roce 2010 a v oblasti podpory českých exportérů a importérů je velmi aktivní. Banka zaznamenala 75% meziroční růst obratu zahraničních plateb, přičemž celý trh meziročně rostl, podobně jako vývoj exportu a importu, podle výzkumu ČNB pouze o 15 %. (1)
Konta Genius Business Export/Import 30 a Genius Business Export/Import 100 reprezentují portfolio produktů a služeb GE Money Bank pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby z oblasti zahraničního obchodu.
Tato paušální konta nabízí fyzickým osobám podnikatelům a právnickým osobám balíček produktů a služeb, jehož základem je běžný podnikatelský účet vedený v korunách. V rámci těchto účtů má klient také nárok na zvýhodněný zahraniční platební styk. Podle typu konta pak podnikatelé dále získávají jeden či dva běžné účty vedené v EUR nebo USD a navíc až dva, rovněž cizoměnové, spořicí účty, a to bez poplatku jak za jejich vedení, tak i za veškeré elektronické transakce.
Nově klienti v rámci balíčkového konta Genius Business Export / Import 100 za příchozí europlatbu zaplatí 5 Kč a za odchozí 45 Kč, u konta Genius Business Export / Import 30 je cena za příchozí europlatbu 15 Kč a 75 Kč za odchozí platbu.
 
GE Money Bank posiluje pozici ve firemním bankovnictví
Zatímco trh firemních úvěrů v České republice v současné době klesá, GE Money Bank zaznamenává růst. Za tři čtvrtletí roku 2010 zaznamenala GE Money Bank meziroční růst nově poskytnutých úvěrů o 24 % zatímco trh se meziročně propadl o 16 %. „GE Money Bank razantně vstoupila do sektoru financování SME a svojí pozici chce nadále dynamicky posilovat. Daří se nám naplňovat strategii zavádění nových produktů a inovací a podstatným způsobem jsme rozšířili portfolio služeb pro segment firemního bankovnictví,“ uvedl Jiří Báča.
V souvislosti s expanzí v oblasti firemního bankovnictví GE Money Bank dokončila změnu struktury distribuční sítě s důrazem na osobní přístup. V průběhu roku 2010 banka nově otevřela 4 specializovaná korporátní centra pro velké firmy. Střední a drobné podnikatele GE Money Bank v současnosti obsluhuje na 238 pobočkách své obchodní sítě. Nový koncept obsluhy firemní klientely zahrnuje také VIP servis specializovaných komerčních bankéřů dostupných na telefonu, kteří pokrývají všechny administrativní požadavky klientů z firemní sféry.
 
(1) Srovnání období říjen 2009 vs. říjen 2010, srovnávaná hodnota je denní průměr objemu cizoměnových plateb; mil. Kč

 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha