Přihlásit
header 1000 kapital

Potápění a lezení po horách - nejoblíbenější adrenalinové sporty na dovolené

Svou dovolenou plánuje aktivně trávit stále více českých turistů. Potápění se hodlá věnovat v rámci dovolené 14 % Čechů a vysokohorské turistice 12 % dotázaných. Mezi další oblíbené adrenalinové sporty patří vodní motorové sporty (7 %), cyklokros a jízda na koni. Ukázaly to výsledky exkluzivního průzkumu GE Money Bank. Ta v rámci svého cestovního pojištění Komfort nabízí kromě nadstandardního krytí léčebných výloh také rozšířené krytí rizik spojených s vykonáváním extrémních sportů.

„Otázky na pojištění rizik spojených s provozováním adrenalinových sportů dostáváme od klientů stále častěji. V rámci nového cestovního pojištění Komfort jsme se proto rozhodli nabídnout pojištění léčebných výloh a případných úrazů vzniklých právě během adrenalinových aktivit,“ řekl Viktor Houška, senior manažer pojišťovacích produktů GE Money Bank.

Adrenalinové sporty si přitom dle výsledků průzkumu plánují v rámci dovolené častěji muži než ženy. Rafting, canoying, potápění či bunde dumping jsou doménou zejména mladé generace do 25 let, starší lidé dávají přednost vysokohorské turistice. Adrenalinové aktivity si v rámci dovolené plánují zejména movitější a svobodní lidé.

 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha