Přihlásit
header 1000 kapital

Korporace se inspirovaly předními startupy na konferenci pořádané StartupYardem

Korporace se inspirovaly předními startupy na konferenci pořádané StartupYardem

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, uspořádal konferenci pod názvem “Resetuj svůj korporátní mozek - prozkoumej svět startupů”. Šlo o první událost svého druhu z dílny StartupYardu. Jejím cílem bylo propojit korporace s úspěšnými startupy, přinést čerstvé nápady, inspiraci a kontakty do korporátního světa. 17 startupů a skupina 20 vysokých manažerů předních korporací se zúčastnilo setkání, které se konalo v prostorách pražské kanceláře firmy Microsoft.

“Touto událostí jsme chtěli přispět ke způsobu a rychlosti, jakou korporace využívají inovace,” řekl Gustavo Vizcardo, který má v akcelerátoru StartupYard na starosti vztahy s korporacemi.

Korporace nemohou do budoucnosti inovovat bez zásadní změny myšlení. Startupy jsou pro ně skvělým zdrojem nových nápadů. Konference nabídla příležitost k setkání, výměně nápadů a zkušeností se startupovými inovátory formou panelové diskuse a následné série individuálních setkání mezi zástupci korporací a startupů.

„StartupYard si klade za cíl budovat dlouhodobé vztahy mezi korporacemi a startupy, založené na vzájemné spolupráci, ve kterých budou obě strany profitovat z rychlosti, jakou technologie přináší nové obchodní modely, služby a produkty. Korporace přinášejí zkušenosti a investice, zatímco startupy mohou nabídnout čerstvé myšlení a hbitost, se kterou mohou ovlivnit trh,” uvedl Vizcardo.

„České startupové scéně se daří dobře – zaznamenali jsme rostoucí zájem investorů, startupů, ale také korporátního světa. Tento trh je zdrojem zajímavých startupů s vysokým potenciálem, zatímco korporace mohou profitovat z nápadů a inovativního potenciálu nových technologiií, na kterých startupy pracují,” dodal ředitel StartupYardu, Cedric Maloux.

StartupYard přivedl na událost některé z nejvíce inovativních startupů ze svého portfolia: TeskaLab, BudgetBakers, Cryptelo, Neuron Soundware, Chatler AI, Satismeter, SentiSquare, Blocknify, Beeem, ClaimAir, Myia, Educasoft, Vize, Option AI, MindBox, Waymark, Rossum. Setkání s nimi využili také vrcholoví manažeři těchto firem: Česká spořitelna, Microsoft, Komerční Banka, E.on, Visa, O2, Homecredit, Innogy, AXA, KB Pojišťovna, MB Tech Group, L’Oreal, EY, PWC, Deloitte, Makro, Wüsternrot, Consillium, Foxconn DRC a Cetelem. Partnery konference byly společnosti Česká spořitelna a Microsoft.

StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosudinvestoval a akceleroval 59 startupů v osmi kohortách. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s působením na globální scéně. Další investice se podařilo získat již dvaadvaceti firmám StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, pět startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.
www.startupyard.com

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha