Přihlásit
header 1000 kapital

Pražská kancelář Saxo Bank je nově centrálou pro 28 zemí střední a východní Evropy

Pražská kancelář Saxo Bank je nově centrálou pro 28 zemí střední a východní Evropy

Dánská investiční banka Saxo Bank, která si v letošním roce připomíná 25. výročí, rozšiřuje své aktivity v Praze. Od letošního října se pražská kancelář nově stala centrálou pro 28 zemí střední a východní Evropy. Počet odborníků na on-line obchodování v Praze by se do konce roku měl nejméně zpětinásobit. Společnost proto nedávno přestěhovala svůj rostoucí tým ze Starého Města do větších a modernějších prostor v obchodním centru Palladium na Náměstí republiky.

„Postupně pracujeme na sestěhování jednotlivých týmů, díky čemuž bychom se měli v Praze do konce roku rozrůst alespoň pětinásobně. Praha je skvělým místem pro novou centrálu, neboť se nachází v geografickém středu Evropy a nabízí jak talentované lidi, tak právní a politickou stabilitu,“ uvedl k posilování svého týmu Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro střední a východní Evropu. „V budoucnu bychom zde rádi vytvořili také školicí a tréninkové centrum pro nové zaměstnance. Mým cílem je z jednoho místa v centru Evropy poskytovat nejlepší zákaznickou podporu a maximálně těžit z provozní efektivity, koncentrace znalostí a nepřetržitého sdílení zkušeností,“ dodává k plánům pražské Saxo Bank Drahotský.

„S Prahou máme po mnoho let skvělou zkušenost. V současnosti se chceme nejen zde, ale v rámci celé Saxo Bank stále více zaměřit na velká data, umělou inteligenci a služby běžící na cloudu. Přejeme si, aby u nás klienti měli tu nejlepší digitální zkušenost s obchodováním,“ uvádí k posílení role pražské Saxo Bank a současným cílům společnosti zakladatel a generální ředitel Kim Fournais.

Na snímku novou kancelář slavnostně otevírají zakladatel Saxo Bank Kim Fournais, Lone Fønss Schrøder a velvyslanec Dánského království v České republice J. E. Ole Frijs-Madsen.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha