Přihlásit
header 1000 kapital

Broker Consulting v roce 2016 překonal hranici 1 miliardy korun obratu

Přední finančně-poradenská společnost Broker Consulting překonala v roce 2016 hranici 1 miliardy korun ročního obratu. Dle neauditovaných výsledků společnosti představoval obrat firmy z hlavní činnosti 1,043 miliardy korun, což představuje 11,3 procentní meziroční nárůst.


Broker Consulting zaznamenal 2,5 procentní meziroční nárůst smluv na obou trzích, kde působí, tedy v České republice a na Slovensku. Historicky celkový počet uzavřených smluv společnosti představoval ke konci prosince loňského roku 1 115 790, firma jich během roku 2016 zprostředkovala 100 901. Zhruba 86 procent obratu firmy bylo vygenerováno na českém trhu, zbylých 14 procent představovaly prodeje na Slovensku.

„Jsem velmi rád, že jsme pokořili hranici jedné miliardy korun. Pomohlo nám v tom především rozšíření našich služeb, velký nárůst v objemu prodaných hypotečních úvěrů, ale také celkové oživení trhu,“ uvedl k výsledkům společnosti Petr Hrubý, generální ředitel Broker Consulting.

„Znatelným způsobem a s růstovou tendencí se na našich výsledcích podílejí činnosti spojené s nemovitostmi,“ dodal Petr Hrubý. Prodej hypoték meziročně narostl o celých 41 procent. Po pouhém roce fungování nové oblasti působení Broker Consulting, realitních služeb, se tyto na celkovém obratu firmy podílely téměř 4 procenty.
Broker Consulting je jednou z nejdynamičtějších finančně-poradenských společností na českém i slovenském trhu. Společnost roste nepřetržitě od svého založení v roce 1998. V roce 2016 dosáhla počtu 550 819 klientů, o které se stará prostřednictvím své sítě poradců, vlastních klientských center a od roku 2015 ve spolupráci s mBank také prostřednictvím franšízových poboček OK POINT.

O společnosti Broker Consulting
Broker Consulting je jednou z největších poradenských společností na českém i slovenském trhu v oblasti financí a realit. Od roku 1998 získala na českém trhu důvěru více než 500 000 klientů. Poskytuje také služby přes 4 000 firmám. Služby společnosti Broker Consulting poskytuje přibližně 1200 finančních konzultantů ve více než 100 klientských centrech a kancelářích. Společnost přinesla na český trh řadu inovací. Jednalo se například o investice do otevřených podílových fondů se zamykáním zisků nebo unikátní produkty unikátního životního dopojištění, které umožňují pojistit smrt a invaliditu za zlomek obvyklých cen. Broker Consulting rovněž ve spolupráci s mBank vytváří síť franšízových poboček pod názvem OK POINT.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha