Přihlásit
header 1000 kapital

Kanceláře pro dva tisíce lidí

Kanceláře pro dva tisíce lidí

Téměř 25 tisíc metrů čtverečních a tisíc sedm set lidí. To první je výměra kancelářské budovy Metronom u stanice metra Nové Butovice a to druhé aktuální počet zaměstnanců firmy SAP, která tuto budovu obsadila. Dohromady jde o největší kancelářskou zakázku letošního roku v Praze. A společnost cre8 byla jako hlavní dodavatel interiéru u toho!

„Šlo o největší realizaci na českém trhu kancelářských prostor v letošním roce a pro nás to byla jedna z našich největších zakázek vůbec,“ říká Michal Havrda, jednatel společnosti cre8.

Kanceláře SAP si před pár dny odbyly svou veřejnou premiéru – i když zaměstnanci se do nich postupně stěhovali již několik měsíců. A byla to premiéra úspěšná. Společnost SAP se totiž při jejich zařizování vydala v České republice nepříliš obvyklou cestou. Dala prostor svým zaměstnancům, kteří mohli ovlivnit konkrétní podobu kanceláří i relaxačních zón včetně jejich vybavení.

„Lidé jsou v našem oboru podnikání zcela klíčoví, a proto je pro nás jednou z čelních priorit, aby se v práci cítili komfortně. Aby se mohli soustředit, odpočinout si, mít pocit volnosti a přirozenosti. Jsme toho názoru, že zaměstnanci mohou odvádět kvalitní intelektuální a kreativní práci jen pokud chodí do práce rádi. Věříme, že právě to je náš případ,“ uvedla na tiskové konferenci při představení kanceláří Andrea Hepnerová, ředitelka SAP Services. Interiéry firmy jsou tak zcela odlišné od toho, na co jsme dosud byli v kancelářích zvyklí, a připomínají spíše domácí obývák, bar či kavárnu.

„Kanceláře jsme zařizovali značkami Herman Miller, BuzziSpace, Framery, Viccarbe, Sancal a Enea podle návrhů architektonické kanceláře SHS architekti,” popisuje Jan Bastař, jednatel společnosti cre8. Důraz se přitom kladl na ergonomii – pracovní místa jsou vybavena židlemi Mirra od značky Herman Miller, které jsou tím nejlepším, co je na světovém trhu k dispozici. Polohovatelné jsou nejen ony, ale také stoly Herman Miller Ratio, které umožňují lidem měnit polohu – mohou pracovat vsedě i ve stoje. Zaměstnanci tu navíc nejsou „uvázáni“ na svém pracovním místě, mohou se i s notebooky či tablety libovolně pohybovat po budově a k práci se usadit třeba v některém z hubů. Konec konců – kde je psáno, že ty nejlepší nápady musí přicházet právě u kancelářského stolu?!

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha