Přihlásit
header 1000 kapital

VINAŘSKÝ PODZIM V DOLNÍM RAKOUSKU

VINAŘSKÝ PODZIM V DOLNÍM RAKOUSKU

Sto obcí na Vinařské cestě potěší každého milovníka vína. Vinařský podzim je příjemným zakončením dolnorakouského turistického léta. Vinařské regiony Dolního Rakouska mají od poloviny srpna až do konce listopadu nachystané ochutnávky lahodných vín z místních produkce, doprovázené krásnými výhledy na pestrou krajinu. Kombinace tradičních slavností, malebné krajiny a vynikajících regionálních specialit zaručují ve spojení s degustací vína jedinečný zážitek.

Dolnorakouský vinařský region a jeho vinařské cesty nabízí široký výběr. Ať už hledáte aktivní turistickou či cyklistickou dovolenou doplněnou občasnými ochutnávkami dolnorakouských lahůdek, výlet s dětmi, nebo si přejete zastavit čas ve vinném sklípku, tato oblast hned za českými hranicemi, uspokojí každého.

5 tipů na vinařský podzim

1. Gurmánská dovolená
V Dolním Rakousku se vinařský podzim vyznačuje zejména rozmanitostí chutí. Vinařský region tady nabízí ochutnávky vín v moderních vinárnách či tradičních šencích. Oblíbené jsou také burčákové slavnosti či tradiční křty, dožínky a vinobraní. To vše je doprovázeno místními lahůdkami, jako jsou uzeniny, sýry či plněné knedlíky a vepřová pečínka. Pro pravý gurmánský zážitek navštivte jeden z typických šenků „Heurigen“. Většina vinařství nabízí i možnost ubytování. Ti, kteří to mají ze sklípku dále, mohou využít novou taxislužbu, která je připravena speciálně pro návštěvníky vinařského podzimu za pevné ceny a zvládne převést i větší skupiny a dokonce kola.

albinniederstrasser 15 04

2. Cyklistická dovolená ve vinařském regionu
Region Dolního Rakouska nabízí širokou síť cyklostezek. Projížďky na kole jsou doprovázeny výhledy na okouzlující krajinu a malebnou architekturu z období renesance až po rakousko-uherský biedermeier. Trasy se liší jak délkou, tak i náročností, velmi oblíbená je ale například cyklostezka v západním Weinviertelu „Weinviertel DAC Radweg“, která turisty provede zcela pohodlně regionem Retzer Land, kde si dopřejí návštěvu vinic a sklepních uliček a také krásného větrného mlýna v Retzu.

albinniederstrasser 15 03

3. Vinařský podzim ve sklepních uličkách
V Dolním Rakousku můžete prozkoumat přes 1000 sklepních uliček. Nejdelší je „Hadres Pulkautal“ s délkou 1,6 km. Vinařský region můžete poznávat také z podzemí, stezkou „Sitzendorfer Kellegrase in Hollabrunn“, která návštěvníky provází sklepením se 24 degustačními stanovištěmi.

4. Turistické stezky s degustačními zastávkami
Jedna z nejpopulárnějších turistických stezek vinařským regionem je „WeinWeg Langenlois“. Procházka vinohrady a vinicemi je doprovázena degustačními zastávkami v místních vinárnách. Další oblíbenou lokalitou pro pěší túry je vinařský turistický park „Falkenstein“, který nabízí 7 km dlouhou stezku se zastávkami na tradiční svačinky či ochutnávky vína. V městečku Spitz je pak zajímavá procházka po „Spitzer Weinwanderweg“, která vede přes historické kamenné terasy viniční tratě a je zakončena vyhlídkami na okolní krajinu.

5. Zážitkové světy aneb vinice i pro děti
Pokud do vinařského regionu cestujete s dětmi, navštivte jeden ze zážitkových světů. Děti se zde skrz interaktivní exponáty mohou naučit o výrobě vína od vinné révy až po lahodnou šťávu, na které si rodiče pochutnávají ve vinných sklípcích. Zážitkový svět „LOISIUM WeinErlebnisWelt & Vinothek in Langenlois“ je v této oblasti vyhlášený, zejména díky modernímu a hravému popisu výroby vína.

6. Golf
Pro ty, kteří si nedovedou představit dovolenou bez zelených greenů, je Dolní Rakousko ideálním místem. Nabízí totiž nejhustší síť golfových hřišť v Rakousku, celkem jich zde návštěvníci najdou přes čtyřicet. Jedná se o více než čtvrtinu počtu hřišť celého Rakouska. Nabídka je velmi rozmanitá. Dokonalý trávník se v Mostviertulu přelévá ve svěží louky, Wienviertel zase nabízí hřiště zasazená v kopečcích a vinicích a podhůří Vídeňských Alp nabízí hru podkreslenou horskými panoramaty.

Právě v Dolním Rakousku se nachází nejlepší rakouská golfová hřiště – Fontana, Adamstal, Diamond nebo velmi oblíbené hřiště Haugschlag.

albinniederstrasser 15

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha