Přihlásit
header 1000 kapital

Pojišťovna roku 2014 – jubilejní 15. ročník ankety vyhlášen

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz vyhlásila již 15. ročník odborné ankety Pojišťovna roku, nejstarší hodnotitelské soutěže na pojistném trhu, v níž se hodnocení pojistitelů tradičně ujímají samotní pojišťovací makléři.

Cílem ankety Pojišťovna roku je přispět ke všeobecné kultivaci českého pojišťovnictví a posílit jeho image jako klíčového sektoru tuzemské ekonomiky. Na rozdíl od jiných spotřebitelských žebříčků, které spíše než parametry produktů a skutečnou úroveň servisu odrážejí popularitu jednotlivých pojišťoven tvořenou především reklamou, vychází hodnocení pojišťovacích makléřů z podrobné konkrétní znalosti nabízených produktů a zejména profesních zkušeností s kvalitou služeb každého z pojistitelů. To jsou aspekty, jimiž si anketa za dobu své existence vydobyla vysokou prestiž nejen na pojistném trhu.
Příležitost posoudit v rámci ankety kvalitu a rozsah služeb jednotlivých pojišťoven a zhodnotit jejich výkony v roce 2014 má každý pojišťovací makléř vedený v registru České národní banky (viz www.cnb.cz). Tato možnost je v kategoriích pojištění občanů a životní pojištění rozšířena také na pojišťovací zprostředkovatele registrované jako PA (pojišťovací agent, podle stále platného zákona č. 38/2004 Sb.)
Hodnocení probíhá do 4. května 2015 jak on-line na samostatných webových stránkách www.pojistovnaroku.cz, tak vyplněním a zasláním anketního lístku organizátorům. Pomocnými kritérii při udělování bodů jednotlivým pojišťovnám jsou např. kvalita a šíře nabízených produktů, ochota a schopnost upravovat produkty podle individuálních potřeb klienta, technická a provozní podpora pojišťovny při sjednávání pojištění, inovace pojistných produktů, komunikace a spolupráce s makléři a likvidace škod.


Anketa Pojišťovna roku 2014 určí vítěze v těchto hlavních kategoriích:

  • pojištění průmyslu a podnikatelů
  • pojištění občanů
  • autopojištění
  • specializované pojištění
  • životní pojištění

V souladu s tradicí organizátoři rovněž udělí titul Osobnost pojistného trhu za významný počin či aktivitu ve prospěch pojišťovacích zprostředkovatelů a pojišťovnictví obecně. Držiteli tohoto ocenění z předešlých ročníků jsou: Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (2005), Vladimír Mráz (2007), Marek Venuta (2008), František Stach (2009), Vladimír Přikryl (2010), Konštantín Alexejenko (2011), Jaroslav Daňhel (2012) a Václav Křivohlávek (2013).
Již čtvrtým rokem také v rámci ankety pokračuje hodnocení makléřů sdružených v AČPM členskými pojišťovnami ČAP pod názvem Pojišťovací makléř roku. Mezi hlavní kritéria posuzování makléřských výkonů patří kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř – pojišťovna a makléř – klient, správa pojištění, podpora kultivace trhu atp.
Pojišťovna roku 2014 rovněž naváže na dosavadní spolupráci s Ateliérem skla pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, jehož studenti se účastní soutěže o ztvárnění ceny pro vítězné pojišťovny. Autor nejlepšího návrhu obdrží odměnu ve výši 15 000 Kč a bude mít možnost osobně představit svou realizaci na galavečeru k vyhlášení výsledků ankety. V předchozích ročnících tohoto úspěchu dosáhli studenti Alena Hájková (skleněné polštáře), Jakub Petr (křišťálové koule), Michaela Doležalová (plněné válce) a Pavel Výtisk (semínka sklo – porcelán).
Záštitu nad 15. ročníkem ankety Pojišťovna roku převzal 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš.
Celkové výsledky odborného hodnocení v anketě Pojišťovna roku 2014 budou prezentovány dne 21. května 2015 na galavečeru v reprezentativních prostorách Slovanského domu v Praze.

Pro další informace prosím sledujte stránky www.pojistovnaroku.cz
* * *
Uspořádání ankety Pojišťovna roku 2014 podpořili:

Generální partner: KPMG Česká republika
Partneři ankety: CSC, CRIF/Elixír, Sdružení Czech Top 100
Generální mediální partner: oPojištění.cz
Mediální partneři: Czech Top 100 Forum, Pojistný obzor, Prague Leaders Magazine

Stručně o AČPM:
Asociace českých pojišťovacích makléřů byla založena v roce 1994 z iniciativy českých kanceláří mezinárodních makléřských firem. V lednu 2005 došlo ke sloučení s tehdejší Komorou pojišťovacích makléřů. Cílem AČPM je podpora profesních zájmů a zvyšování profesionální i společenské prestiže povolání pojišťovacího makléře. Asociace se podílí na tvorbě zákonů, prosazuje profesní etiku, stará se o vzdělávání makléřů, o publicitu a navazuje mezinárodní kontakty. AČPM je členem Evropské federace pojišťovacích zprostředkovatelů (BIPAR) se sídlem v Bruselu, Světové federace pojišťovacích zprostředkovatelů (WFII) a organizace Partneři zprostředkovatelů (POI).

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha