Přihlásit
header 1000 fit

Estée Lauder

estee_skrebneskiPřísloví praví: „Za vším hledej ženu,“ v případě společnosti Estée Lauder, samotnou paní Estée.

Kariéra Estée Lauder začala v její vlastní kuchyni v New Yorku. Jako mladá dívka Josephine Esther Mentzer, známá všem jako Esty, snila svůj sen o skvělém životě. Milovala všechno týkající se krásy a jejím největším snem bylo stát se dermatoložkou. K tomu jí inspiroval její strýc, který dermatologem byl. Její nejranější vzpomínky sahají do časů, kdy ve strýčkově laboratoři mixovala krémy a mléka, které on sám vymyslel a vytvořil.

Přestože první láskou Estée Lauder byla krása, její srdce a duše upřímně patřily její rodině a jejímu muži. V roce 1930 se vdala za Josepha Laudera. Tehdy jako vdaná žena nemohla svůj sen o dermatologii realizovat, a tak se pokorně vrátila ke své domácí kuchyni, kde připravovala a později začala i prodávat své rodinné recepty a lektvary na péči o pleť. Tyto receptury prodávala jako Super Rich All Purpose Creme, Creme Pack, Cleansing Oil a Skin Lotion. Byly to čtyři produkty, které slibovaly obnovení pleti, její zdraví, zářivost a přirozenou jiskru.
První zákaznice Estée Lauder byly ženy z jejího blízkého okolí, hlavně ženy, které navštěvovaly kadeřnictví s názvem Dům u popelavých blondýn. Zatímco dámy seděly s natáčkami pod fenem, Estée aplikovala krémy a pudry na jejich obličeje a to zcela zdarma. Žádná z nich ji nikdy neodmítla. A tak netrvalo dlouho a Estée začala prodávat své produkty v celém okolí.
Velmi brzy pochopila hodnotu kreativního prodeje jako určitý stimul a podnět pro zákaznice a začala rozdávat každému zákazníkovi malý vzorek něčeho, co ještě nikdy před tím doma nevyzkoušeli. Ukrojila například kousek rtěnky nebo nasypala trochu pudru do obálky, dělala prostě něco, co zákazníky přinutí přijít zpátky a koupit. Mezitím se už její první čtyři produkty staly světoznámé ve všech salónech New Yorku. Tyto čtyři domácky vyrobené produkty nakonec odstartovaly kariéru Estée Lauder a položily základy pro kosmetickou společnost, která se zanedlouho stala světoznámým impériem.
Na počátku všeho, tedy v roce 1946 tady byla pouze paní Lauder a její manžel Joseph. Sama říká, že uspěla proto, že se řídila těmito slovy: „Nedosáhla jsem úspěchu proto, že jsem si to přála, ani proto, že jsem doufala, ani proto, že jsem o tom snila, ale jen a jen proto, že jsem tvrdě pracovala.“

V padesátých letech, byly parfémy něco, co se „nosilo“ jen na speciální příležitosti. Estée Lauder byla odhodlaná tento názor změnit. V roce 1953 zaznamenala první velký úspěch s vůní Youth Dew – olej do koupele. Byl to olej a parfém v jednom a mohl se používat každý den. Byla to zcela nová koncepce: Ne, že ženy pouze „mohly“, ale „měly“ hýčkat samy sebe každý den.
Estée Lauder věděla, že ženy na celém světě přijmou tento nový názor pouze tehdy, pokud ona tento produkt začne prodávat. Trvalo jí deset let od uvedení vůně v Americe, než prorazila na světové trhy V roce 1963 se setkala s jedním z distributorů vůní v úctyhodné Galerii Lafayette v Paříži. On však nebyl nijak zvlášť vůní Youth Dew nadšen, a tak paní Lauder „omylem“ vylila trochu parfému na koberec. Vůně se rozšířila po celém obchodním domě a za okamžik se ženy přímo houfně hnaly do oddělení vůní, kde požadovaly právě tuto vůni. Přes noc se stala Youth-Dew mezinárodní senzací.
Koncepce „vůně pro každý den“ udělala revoluci v kosmetickém průmyslu a ze společnosti Estée Lauder jednoho z největších prodejců vůní na světě - Youth Dew se stala jednou z nejpopulárnějších vůní. Je až neuvěřitelné, že po půl století byla Youth Dew ještě více sexy než v době svého vzniku.
Filozofie vůní Estée Laduer byla jednoduchá a pravdivá: „Nechte svou vůni, aby prostě voněla, a přestaňte se mračit! Váš muž se vrátí domů a bude se cítit báječně. Voňte příjemně, když odchází, a voňte ještě lépe, když se vrací. Dotkněte se svou exkluzivní vůní partií, které se na vašem těle pohybují, nebo pulsují - ohyb loktu nebo spodní ohyb kolenou, zápěstí, dlaň - a staňte se okouzlující pro všechny, kteří jsou blízko vás.“

Pět let po úspěchu Youth Dew následoval další. Na trh byl uveden Re Nutriv Creme – luxusní pleťový krém, vytvořený speciálně pro vyživení suché a zralé pleti. Obsahoval dvacet šest ingrediencí. Původní reklamní slogan na Re-Nutriv zněl: „Re Nutriv zanechá vaši pleť mladou a vitální“
Dnes jsou produkty Re-Nutriv top řadou v prodeji. A dodnes ženy, používající řadu Re-Nutriv, dbají rady Estée Lauder, která zní: Buďte hodní na svou pleť, je to to jediné, co máte (můžete)“

.Jedno z největších ocenění se dostalo Estée Lauder v roce 1978, kdy získala Čestnou legii. Když jí tuto cenu předával generální konzul pravil: „paní Lauder reprezentuje to, co mi Francouzi obdivujeme na Američanech – mozky a srdce.“

estee_skrebneskiTak, jak se stala významnou péče o pleť v padesátých a šedesátých letech, takové pozornosti se dostalo dekorativní kosmetice v letech sedmdesátých . Estée Lauder věřila, že make up by se měl používat, aby vynikla přirozená krása ženy. Podle ní byla krása „zářivost a vůně“. Jestliže chcete dosáhnout zářivosti a té pravé jiskry znamená to experimentovat s barvami – experimentovat s novou barvou rtěnky, novou barvou očních stínů, tvářenek.
Zatímco ostatní kosmetické společnosti uváděly v určité době pouze jednu barvu, Estée Lauder nabízela hned širokou paletu odstínů na rty, oči a tváře a přitahovala ženy tím, jaké barevné variace mohou aplikovat na svou pleť a proměňovat se, jak chtějí.
Tyto barevné kolekce se měnily každou sezónu a doplňovaly podzimní a jarní trendy v módě. Společnost spolipracovala velmi úzce se stylisty v módních časopisech, aby šla v těch správných šlépějích módy. Brzy se Estée Lauder stala pravidelnou návštěvnicí na všech módních přehlídkách, které ji pak inspirovaly k vytváření barevných kolekcí.

Značka Estée Lauder si stále udržuje vedoucí a autoritativní pozici v oblasti dekorativní kosmetiky.

Po více než polovině století společnost pracuje na stejných principech, na jakých byla kdysi založena, tedy: „Co není perfektní, neposílá se dál.“

//Estée Lauder je mezinárodním lídrem v oblasti dekorativní kosmetiky, péče o pleť a vůní. Nabízí nejluxusnější barvy na světě a naprosto přelomové novinky na poli regenerace
Estée Lauder neustále zlepšuje designu výrobků, pracuje na výzkumu a kombinuje standardní postupy s vyspělými technologiemi.
Značka Estée Lauder se prodává na více než stodvaceti trzích po celém světě.//

Estée Lauder chodila pravidelně do práce do svých 85 let. Naposledy se objevila na veřejnosti v roce 1991 při příležitosti uvedení parfému Spellbound. Zemřela 24. 4. 2004 ve svém apartmánu na Manhattanu na zástavu srdce.

Pokračovatelkou filozofie a image Estée Lauder je její vnučka Aerin Lauder. Pro samotné Američany je ikonou moderní ženy. Je krásná, skromná, úspěšná v práci a žije harmonickým rodinným životem. Z původní osobní vůně paní Estée Lauder – Private Collection vytvořila tři moderní luxusní parfémy. Private Collection Tuberosa Gardénia, Private Collection Ylang Ylang a Private Collection Jasmíne White Moss.

Firmu nadále řídí potomci Estée Lauder – synové a vnukové.

//Estée Lauder vstoupila na český trh v roce 1994 a našla své sídlo v Železné ulici 18 v Praze 1. V tomto boutiku najdete obchod, kosmetické služby manikúru a pedikúru. Další dva samostatné obchody jsou v pražských obchodních centrech Metropole Zličín a Palladium. //

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha