Přihlásit
header 1000 fit
Potřeba vody při zimním sportování

Potřeba vody při zimním sportování

Ing. Petr Havlíček, výživový specialista, poradce v oblasti sportovní výživy a životního stylu.

Poslední roky je pitný režim snad až příliš velké téma, v souvislosti s pozorností, která je mu věnována. Je i není to v pořádku. Voda je pro náš organizmus zcela nezbytná, bez ní nepřežijeme déle než týden.

Potřeba vody v zimě

Potřeba vody v zimě

Mgr. Tamara Starnovská, nutriční terapeutka, předsedkyně Sekce výživy a nutriční péče.

Život na planetě vznikl v mělké pobřežní, málo slané mořské vodě – tak se voda stala podmínkou života na naší planetě. Když živé organizmy vodní prostředí opustily, vzaly s sebou ve své mezibuněčné tekutině vodu a minerální látky tohoto pravěkého moře.

Nastartujte změnu s Fit Protein

Nastartujte změnu s Fit Protein

Období začátku roku bývá spojováno s nejrůznějšími předsevzetími. Nejčastěji se týkají zbavení zlozvyků, hubnutí a celkově zdravějšího životního stylu. Většina z nich pak bývá rychle zapomenuta, abychom se k nim mohli po roce zase znovu vrátit. Zkuste to letos udělat jinak! Nastartujte změnu tady a teď a nedejte svým předchozím špatným návykům šanci.

Moringa královnou mezi superpotravinami. Už jste o ní slyšeli?

Moringa královnou mezi superpotravinami. Už jste o ní slyšeli?

Pojem superpotraviny se v souvislosti se zdravým životním stylem a detoxikací skloňuje stále častěji. Poslední dobou se do popředí zájmu výživových specialistů a vyznavačů zdravého životního stylu dostal nutričně hodnotný prášek z listů stromu moringa z Etiopie. Patří mezi nejkoncentrovanější přírodní superpotraviny a na tělo má přímo blahodárné účinky. Seznamte se s touto superpotravinou a inspirujte se, jak ji začlenit do vašeho jídelníčku.

Děti si zaslouží jen kvalitní čokoládu, říká odborník

Děti si zaslouží jen kvalitní čokoládu, říká odborník

Začátek června je každoročně ve znamení dětí. Den dětí představuje pro mnohé spoustu rodinné zábavy, ale také množství cukrovinek, které děti od rodičů dostanou. S jejich výběrem si dejte na čas, lákavý obal nemusí vždy znamenat kvalitní čokoládu.

dTest: Kupujete mleté maso? Nejspíš je to masný polotovar

dTest: Kupujete mleté maso? Nejspíš je to masný polotovar

Zajdete-li si do supermarketu koupit balené mleté maso, s největší pravděpodobností si domů odnesete masný polotovar. Na skutečné mleté maso v českých obchodech téměř nenarazíte. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 12 výrobků obsahujících mix hovězího a vepřového masa. Třetina dostala špatné známky v senzorickém hodnocení, ukázaly se i velké rozdíly v obsahu masa.

Pochutnejte si na zdravých pamlscích bez lepku

fit tycinka1Moderní doba s sebou nese mnohé výdobytky, ale také nezanedbatelné množství neduhů. Jedním z nich je nezdravé životní prostředí a s ním související zvyšující se počet potravinových alergií i nejrůznějších onemocnění trávicí soustavy. Poměrně často se mluví o celiakii, nesnášenlivosti/intoleranci lepku či alergii na lepek obsažený především v běžných obilninách.

Sedm věcí, které jste o pitném režimu možná nevěděli

Teploty pomalu stoupají, a proto je na čase oprášit staré dobré téma pitného režimu, který je důležité dodržovat zejména v létě. Jste si však jistí, že o něm víte vše? Zřejmě jste tu a tam zaznamenali, kolik tekutin se doporučuje denně přijmout, ale pravděpodobně už netušíte, že do pitného režimu si můžete započítat i tolik obávanou kávu, nebo že ženy jsou citlivější na pokles vody v těle. 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha