Přihlásit
header 1000 fit
Fit – Ta pravá svačina pro letní dobrodružství

Fit – Ta pravá svačina pro letní dobrodružství

Prázdniny jsou v plném proudu. Děti už možná mají za sebou nějaký ten tábor nebo pobyt u babičky. Stále však před nimi stojí spousta volných dnů plných dobrodružství, třeba během rodinné dovolené. Bez ohledu na to, zda se letos chystáte autem do kempu, k moři, letecky na zájezd all inclusive nebo objevovat krásy naší vlasti, budete na letní aktivity potřebovat spoustu energie. Abyste jí měli vždy po ruce, nezapomeňte si s sebou do tašky, batůžku nebo jen tak do kapsy vždy přibalit vyváženou a chutnou svačinu – müsli tyčinku Fit.

Co sezónního si dopřát na jaře?

Co sezónního si dopřát na jaře?

V době přeplněných hypermarketů jsme si zvykli, že máme kdykoliv k dispozici vše, na co si vzpomeneme. Někdy ale není špatné zkusit přijímat to, co nám aktuálně nabízí příroda v našem okolí. Má to hned několik výhod. Tou zásadní je fakt, že lokální potraviny, nabízené v patřičné sezóně, bývají zdravější, protože jsou čerstvé a nezatížené náročnou přepravou. Všude kolem je jich spousta, takže jejich cena zpravidla klesá. A hlavně – stravovat se sezónně je pro tělo přirozené. Aktuálně máme před sebou jaro a léto, a to jsou období, která toho nabízejí opravdu hodně.

Co a kolik toho pít k ovoci nebo zelenině?

Co a kolik toho pít k ovoci nebo zelenině?

S delšími prosluněnými a teplejšími dny odkládáme teplé kabáty nebo huňaté svetry, které mohly zakrýt nějaký ten špíček. Zcela přirozeně také přestáváme jíst hutná jídla
a dáváme přednost lehkým pokrmům, máme větší chuť na ovoce a zeleninu.

Potřeba vody při zimním sportování

Potřeba vody při zimním sportování

Ing. Petr Havlíček, výživový specialista, poradce v oblasti sportovní výživy a životního stylu.

Poslední roky je pitný režim snad až příliš velké téma, v souvislosti s pozorností, která je mu věnována. Je i není to v pořádku. Voda je pro náš organizmus zcela nezbytná, bez ní nepřežijeme déle než týden.

Potřeba vody v zimě

Potřeba vody v zimě

Mgr. Tamara Starnovská, nutriční terapeutka, předsedkyně Sekce výživy a nutriční péče.

Život na planetě vznikl v mělké pobřežní, málo slané mořské vodě – tak se voda stala podmínkou života na naší planetě. Když živé organizmy vodní prostředí opustily, vzaly s sebou ve své mezibuněčné tekutině vodu a minerální látky tohoto pravěkého moře.

Nastartujte změnu s Fit Protein

Nastartujte změnu s Fit Protein

Období začátku roku bývá spojováno s nejrůznějšími předsevzetími. Nejčastěji se týkají zbavení zlozvyků, hubnutí a celkově zdravějšího životního stylu. Většina z nich pak bývá rychle zapomenuta, abychom se k nim mohli po roce zase znovu vrátit. Zkuste to letos udělat jinak! Nastartujte změnu tady a teď a nedejte svým předchozím špatným návykům šanci.

Moringa královnou mezi superpotravinami. Už jste o ní slyšeli?

Moringa královnou mezi superpotravinami. Už jste o ní slyšeli?

Pojem superpotraviny se v souvislosti se zdravým životním stylem a detoxikací skloňuje stále častěji. Poslední dobou se do popředí zájmu výživových specialistů a vyznavačů zdravého životního stylu dostal nutričně hodnotný prášek z listů stromu moringa z Etiopie. Patří mezi nejkoncentrovanější přírodní superpotraviny a na tělo má přímo blahodárné účinky. Seznamte se s touto superpotravinou a inspirujte se, jak ji začlenit do vašeho jídelníčku.

Děti si zaslouží jen kvalitní čokoládu, říká odborník

Děti si zaslouží jen kvalitní čokoládu, říká odborník

Začátek června je každoročně ve znamení dětí. Den dětí představuje pro mnohé spoustu rodinné zábavy, ale také množství cukrovinek, které děti od rodičů dostanou. S jejich výběrem si dejte na čas, lákavý obal nemusí vždy znamenat kvalitní čokoládu.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha