Přihlásit
header 1000 fit

Velikonoční nadílka Kapky naděje dětem ve FN Motol

nf_kapka_5114Pobyt v nemocnici nikoho netěší; malé děti a ještě k tomu o svátcích, už vůbec ne. Snad proto se NF Kapka naděje v čele s presidentkou Vendulou Svobodovou každé sváteční období mezi malé pacienty vypravuje.

A nikdy nepřichází s prázdnou! Velikonoční nadílku představovalo hned několik darů a těžko posuzovat jejich hodnotu, co se pozitivních emocí týče. Přístroje Universal Refrigerated Centrifuge Z 326 K a Hlubokomrazící box Kaltis určitě udělaly radost lékařům a sestrám, pomlázky, velikonoční dobroty a hračky zase rozzářily oči dětí. A kulturní program, ve kterém zazpívali umělci divadla Broadway, potěšili jak nemocné děti, tak i personál nemocnice. Děti si podupávaly nebo tleskaly při písničkách Standy Hložka, Radky Fišarové nebo Mariána Vojtka, zasmály se při rozverné písničce Ondry Rumla. Mnohé využili situace k nafocení se svým idolem. Pro většinu pacientů, ale i zdravotních sestřiček, jím byl právě zpěvák Ondřej Ruml.

nf_kapka_5123Bohužel, ne všechny děti si mohly program užít, a tak se zpěváci, stejně jako zástupci NF Kapka naděje, za malými pacienty vypravili na jejich pokoje. A tam se pak děly věci! Zpěváci na přání dětí improvizovali, přidala se i Vendula Svobodová. "Vím, že je to zoufale málo, naše dárky nebo blbnutí dětem zdraví nevrátí", hodnotí návštěvu v Motole presidentka Kapky naděje, "na druhou stranu zase vím, jak moc velkou roli hraje v léčbě právě úsměv, dobrá nálada ..."

Zdroj a foto: Kloboukfilm

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha