Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš Libecajt

Generálním sekretářem bude od listopadu Aleš Libecajt

Tradiční podzimní konference České golfové federace, která se v pátek odpoledne uskutečnila ve Svachově Lhotce, shrnula právě končící sezónu a přinesla informace o novinkách pro příští rok včetně chystané změně národního kouče. Prezident ČGF Zdeněk Kodejš oznámil, že od 1. listopadu nastupuje do funkce generálního sekretáře Aleš Libecajt.

Každoroční podzimní setkání, které se letos konalo u českokrumlovského golfového hřiště, bylo původně plánováno jako mimořádná konference, aby bylo možné zvolit novou kontrolní komisi. K tomu nedošlo, díky nedostatečnému počtu delegátů nemohlo k volbě dojít. Komise tak bude zvolena na jaře příštího roku na řádné konferenci.

Prezident Zdeněk Kodejš na konferenci oznámil rozhodnutí výboru, že od počátku listopadu nastoupí do pozice generálního sekretáře svazu Aleš Libecajt, dosavadní člen výboru a současně předseda STK. „Máme radost, že Aleš se bude věnovat naplno golfu, pro federaci bylo obsazení této funkce jednou z dalších priorit letošního roku. Na další vzájemnou spolupráci se již moc těším,“ uvedl Kodejš před delegáty. Libecajt dál bude řídit sportovní činnost, STK bude od této chvíli v gesci generálního sekretáře.

Již dříve avizovaná personální změna se odehraje na postu národního kouče, do které by měl nastoupit Staffan Johansson ze Švédska, který už je nyní konzultantem sportovního ředitele. „Připravujeme smlouvu, která bude souviset i s jeho působením v jednom českém resortu. Velkou výhodou bude, že od začátku února do konce listopadu bude působit trvale v České republice a bude hráčům neustále nablízku,“ prozradil prezident federace. Dosavadní trenér Jiří Němeček zůstane součástí realizačního týmu Národních Tréninkových skupin.

Sportovní sezónu 2017 shrnul sportovní ředitel Luboš Klikar, který připomněl nejen největších úspěchy sezóny, ale také připomněl akce, které se sportovně nepovedly, především některá umístění v týmových soutěžích. „Sára Kousková skončila desátá na mistrovství Evropy, v zahraničí byli vidět Šimon Zach, Jiří Zuska i další amatéři,“ uvedl Klikar a připomněl letošní výborné úspěchy profesionálů. „Klára Spilková vyhrála turnaj v Maroku, Standa Matuš si vybojoval kartu na Challenge Tour a bude stejně jako Filip Mrůzek bojovat o kartu na European Tour, právě nyní bojují velmi úspěšně o LPGA Klára i Karolína Vlčková,“ připomněl Klikar, že sportovní sezóna ještě nekončí.

Prezentován byl rovněž nový web ČGF, spuštění se připravuje na začátku příštího roku. Na rok 2018 se chystá také nová platforma Bav se golfem, která by měla v příštích letech přivést na hřiště další golfisty.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha