Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters zná svého vítěze

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters zná svého vítěze

Finálové kolo čtvrtého ročníku D+D REAL Czech Masters se konalo za velmi pěkného golfového počasí.
Vítězství slavil Jihoafričan třiadvacetiletý Haydn Porteus, který zahrál finálové kolo za 69 ran.
Rozhodlo se na 15. jamce, na kterou přišli oba vedoucí hráči - Porteus a Slattery - se skóre -12. Angličan Lee Slattery však zahrál bogey.

Na třípárové šestnáctce zahráli oba soupeři birdie. Porteous po skvělém drivu jen doklepával. I Slattery však svůj těžký putt na berdíka zavěsil a ještě tak mohl doufat. Po paru na čtyřparové sedmnáctce se šlo na poslední jamku.

Zatímco Stattery šel po vlajce a riskantní hrou ztratil další ránu, Porteous si jamku dohrál v klidu v paru. Kromě vítězství tak inkasoval i šek na 166 660 euro (zhruba 4,4 mil. korun).

Na děleném třetím místě skončili další Angličan Tom Lewis a Švéd Pontus Widegren. Na vítěze ztratili tři rány.
Z velkých hvězd Czech Masters se nejvíce dařilo Lee Westwoodovi. Bývalý světový hráč číslo jedna hrál celý turnaj konzistentní golf a v posledním kole se blýskl výkonem za -4. Vyneslo ho to do TOP 10 na dělené 9. místo.

Čerstvý šampion po závěrečném puttu pronesl děkovná slova promotérovi turnaje, hřišti Albatross Golf Resortu, všem organizátorům, rozhodčím a pochopitelně i výtečným divákům, kterých si našlo cestu na Albatross za celý víkend necelých třicet tisíc. Porteous získal kromě saka také doživotní členství v klubu.

Atmosféru finálového kola už nezažila největší hvězda turnaje Martin Kaymer, který po kolech 71 a 76 neprošel cutem stejně jako John Daly, nebo Darren Clarke. Závěrečná kola si nezhrálo ani šestnáct českých hráčů. Nejblíže měli k postupu do finále Filip Mrůzek s Alešem Kořínkem – oběma chyběla ke cutu jediná rána. Nejlepším amatérem byl Roman Kumpošt.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha