Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Golf v Gruzii

Golf v Gruzii

Premýšleli jste někdy, kterou novou golfovou destinaci jste zatím neobjevili? Gruzie asi nebude první zemí, která napadne milovníka golfu, když se rozhodne se poohlednout, kam vyrazit za golfem. Ale proč ne? Lyžování v Gruzii již přestává být pro Čechy exotikou, golf určitě bude následovat.

Ambassadori Kachreti golf resort
První golfové hřiště bylo otevřeno v Gruzii v roce 2014 v Ambassadori golf resortu, který se nachází 75 km od hlavního města Tbilisi, v Kachreti , v bohatém na historické památky regionu Kachetie. Tento region je taky znám jako cetrum gruzínského vinářství.Gruzie je domovem více než 500 odrůd vína, což naznačuje, že hrozny byly kříženy v tomto regionu velmi dlouho. Nejstarší nalezený důkaz o výrobě vína pochází z doby před osmi tisíci lety právě z Gruzie.
Hotel Ambassadori golf resort nabízí nejen golf, ale rozmanité možností pro milovníky sportu – tenis, basketbal, fotbal, minigolf. Je zde bazén, koně a taky poníky pro děti jakož i parkurové závodiště.
Golfové hřiště má zaím 9 jamek, ale určitě není jednoduché. Je skvělou zastávkou po cestě, napřiklad na prohlídku historického města Signagi – důležitého centra turistiky Kachetie.
Pokud vyrazíte na cestu se skupinou golfových přátel, v Ambassadori rádi zorganizují turnaj mezi místními hráči a hráči z vaší skupiny.
Budou samozřejmě mít výhodu domacího prostředí a skvělé ználosti hřiště, ale turnaj bude mít výbornou přátelskou i profesionální atmosféru. Tak jsme to aspoň měli my při návštěvě tohoto velmi kvalitního resortu.

Sighnaghi 290897639

Městečko Signagi taky stojí za návštěvu. Uchvátí vás nadherné panorama hor, středověké památky.
Můžete si objednat ochutnávku gruzínského vína a místní speciality – čači. Signagi se taky říká město lásky. Proč? Registrace manželství funguje ve městě 24 hodiny denně, 365 dní v roce. Je zde nejvyšší počet uzavřených sňatků v celé zemi.

tbilisigolf

Mistrovské hřiště – Tbilisi Hills
Tbilisi Hills se nachází v těsné blízkosti gruzínského hlavního města. V létě 2018 se zde otevřelo první 18jamkové golfové hřiště v zemi a může se pochlubit úchvatným výhledem na okolí, včetně okouzlujícího historického města.

Hřiště je navrženo společností Tilander Golf Design, která má na svém seznamu projektů 20 golfových hřišť v pěti zemích Evropy, včetně užasného hřiště Estonian Golf & Country Club, které je také součástí sítě European Tour Properties.

Základním kamenem filozofie designu Lassi Pekka Tilander je vytvořit nové, vzrušující návrhy a přitom respektovat klasické tradice golfového designu a Tbilisi Hills tuto vizi ztělesňuje začleněním moderního designu do nádherného přírodního prostředí .
Na každé jamce jsou čtyři odpaliště , které se liší ve vzdálenosti, aby vyhovovaly všem úrovním. Z nejvzdálenejších odpališť hřiště měří 6 223 metrů (6 806 yardů).

Projekt v Tbilisi Hills Golf Resortu se rozšíří i mimo golfové hřiště. Bude zde hotel, zařízení pro volný čas a stovky luxusních domů plánovaných na úžasném pozemku ve svahu.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme přivítat takovou slibnou novou golfovou destinaci v našem portfoliu European Tour Properties,“ řekl David MacLaren, vedoucí oddělení European Tour Properties. „Tbilisi Hills je nádherné nové místo se záviděníhodnými panoramaty, vynikajícím uspořádáním . Těšíme se na jeho budoucí rozvoj.“

Hřiště je perfektně udržované. Mistrovská kvalita ve všem.

Co vidět v Gruzii.
Samozřejme by bylo opravdu škoda letět do Gruzie jen kvůli golfu. Gruzie je jednou z nejkrásnějších zemí světa. Rozprostírá se pod Kavkazskými velikány a již v dávných dobách ji proslavily příběhy o Prometheovi a Argonautech. Najdete zde mnoho nádherných památek.

Tbilisi 1234016323

Tbilisi
Původně hlavním městem Gruzie bylo starobylé město Mccheta, jedno z nejstarších měst Gruzie, které se nachází na soutoku řek Aragvi a Kura, přibližně půlhodiny cesty od Tbilisi. Historické památky Mcchety byly v čele s tamnější katedrálou Sveticchoveli v roce 1994 prohlášené za součást světového dědictví UNESCO.
Stačila jedna projížďka na koni, a Mccheta přišla o svou pozici hlavního města. Podle legendy jednoho dne si král Vachtang I. Gorgasali vyjel do míst, kde se dnes nachází metropole Tbilisi. Zastřelil bažanta, jenž poté spadl do jednoho z tamních horkých pramenů a uvařil se. Zmíněná příhoda – a z vojenského hlediska výhodná poloha – pak prý panovníka inspirovaly k rozhodnutí hlavní město přesunout.
Uskutečnil to teprve jeho starši syn Dachi I. Udžarmeli, který sem na žádost svého otce přenesl gruzinskou metropoli. Dobrá geografická poloha městu zajistila na jedné straně prosperitu, na druhé však zkázu v podobě neutuchajících bojů. Mezi lety 627 a 1795 se zde odehrálo mnoho válečných střetů s Peršany, Araby, Byzantinci, Chazary a Turky.
Je toho hodně, co byste měli v Tbilisi určitě navštívit. Například místní specialitu – sírné lázně.
Vypadají zvenku jako měšita. Nachází se ve čtvrtí Abanotubani. Funguji stejně jako v dobách Osmanské a Perské říše, které kdysi měly střídavě Gruzii pod kontrolou než požádala o ochranu ruského cara. Jelikož v dávných časech málokdo měl doma horkou vodu, chodilo se do veřejných lázní. Zde se lidé nejen koupali, ale lázně byly místem čilého společenského styku. I dnes zde fungují maséři, kteří vám řadně promasírují tělo.
Na pravém břehu řeky Kura si nesmíte zapomenout prohlédnout pevnost Narikala. Zřícenina této pevnosti, založené již ve čtvrtém století, se tyčí na kopečku nad starým městem. Kousek od pevnosti je obrovská socha Matky Gruzie.
Náměstí Svobody je nejůležitějším tbiliským náměstím. Uprostřed náměstí se skví pozlacená socha svatého Jiřího, zabíjejícího draka - svatý Jiří je patronem Gruzie a dal ostatně Gruzii i její název.
Velmi impozantní je katedrála Sameba - největší gruzínský kostel, dostavený teprve v roce 2004. Je to třetí největší pravoslavný kostel na světě. Je postaven v klasickém gruzínském slohu.

Gori
Velké množství turistů míří z Tbilisi do města Gori. Je to rodné město Stalina a je zde taky Stalinovo muzeum, které je jedním z nejnavštěvovanějších muzeí v Gruzii.
Dochoval se zde Stalinův rodný domek, chudé stavení ze dřeva a hlíny. Samotné muzeum je impozantní budova bývalého muzea VŘSR. Expozice je umístěna v pěti opravdu velkých sálech se spoustou informačních tabulí, soch a exponátů.
Gruzinci - a obyvatelé Gori zejména - Stalina chápou jednoznačně pozitivně. Berou ho jednoduše jako někoho, kdo skutečně něco dokázal.
Expozice se snaží Stalina popsat chronologicky, od útlého dětství a mládí přes proticarskou činnost, revoluci, válku. Součástí expozici je Stalinům obrněný vagón.

Gruzie jidlo chinkali

Gruzinská kuchyně
Turisté, kteři navštíví Gruzii, si nemohou nechat ujít příležitost seznámit se s gruzínskou kuchyní, která si již vydobyla mezinárodní uznání.
Gruzínskými specialitami jsou:
Chačapuri – nejtradičnější gruzínské jídlo. Je to chlébová placka plněná slaným sýrem Sulguni.
Lobiani – chlébová placka plněná fazolemi.
Puri, lavaš – gruzínský chléb pečený v tradiční peci. Je základem gruzínského jídla.
Chinkali – větší pelmeně nebo ravioly plněné mletým masem s bylinkami. Národní jídlo, které nesmí chybět na žádném slavnostním stole. Knedlíček se chytí do ruky, ukousne se část těsta (rožek), vývar se vypije a pak se sní zbytek. Eventuelně těsto se nemusí jíst.
Jí se rukami i v nejluxusnějších restauracích.
Čurčchela – gruzínská sladkost, která připomína klobasy. Jsou to lískové nebo vlašské ořechy navlečené na nitce, mačené v hroznovém moštu smíchaním s moukou.

Samozřejmě gruzínských specialit je mnohem více. Je to opravdu skvělá kuchyně. Každý najde pro sebe něco.

Návštěva Gruzie bude pro vás nezapomenutelným zážitkem a tato země získá vaše srdce.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha