Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Pohádková golfová dovolená ve Slovinsku

Slovinsko se postupně stává vyhledávanou golfovou destinací Evropy.
Historie golfu začíná ve Slovinsku již v roce 1937, kdy bylo vybudováno nejstarší slovinské golfové hřiště – Bled. Bylo postaveno na žádost jugoslávského krále, který měl na tomto kouzelném místě, jednom z nejvýznamnějších turistických středisek Slovinska, letní rezidenci. V současné době zde zažívá rozkvět jak budování golfových hřišť, tak i zájem o hru, a počet hráčů roste.

Bled – kde králové hráli golf
Na okraji Bledu se rozprostírá cíl mnoha golfistů z různých koutů světa – přenádherné mistrovské 27jamkové golfové hřiště. Po první světové válce tehdejší jugoslávský král Alexandr Karadjordjevic zvolil Bled za svou letní rezidenci, a brzy se tam začali sjíždět další bohatí hosté a šlechta z celé Evropy. Místní golfové hřiště vybudované na návrh královské rodiny se stalo kolébkou slovinského golfu. Od prvopočátku ho znalci pokládali za jedno z nejkrásnějších hřišť Evropy.
Během druhé světové války bylo hřiště opuštěno a ke svému účelu bylo navráceno až v roce 1972.
Obnovy původního 18jamkového The King’s Golf Course (Královského) se ujal Donald Harradine, který následně projektoval i nové 9jamkové hřiště Lake Golf Course (Jezerní) v roce 1993.
V roce 2014 golfové hřiště koupil srbský podnikatel Dragan Šolak, který investoval do renovace Bledu a angažoval Howarda Swana ze Swan Golf Designs. Renovace zahrnovala nové projektování někerých jamek, rekonstrukci grýnů, odpališť, bunkerů na obou hřištích. Bylo vybudované 10 nových vodních překážek – jezírek. Výsledek je okouzlující, nadherné a velmi kvalitní hřiště, které je výzvou jak pro amatéry, tak i profesionály.
Naprostou dominantou Bledu jsou hory. Můžete je pozorovat téměř z každé jamky. Působí nesmírně uklidňujícím dojmem zvláště po nepovedené ráně.

Ubytovat se můžete v renovované klubovně King´s house, kde je k dispozici 10 nových krásných pokojů, další 4 pokoje jsou v Lake´s house.

Kontakt: www.royalbled.com

bled.jpg


Arboretum Volčij potok
Další hřiště – Arboretum – se nachází pouhých 20 minut od hlavního města Slovinska Lublaně. Díky zvlněnému terénu je toto hřiště velmi různorodé a působí velmi pěkným dojmem. Není ovšem jednoduché. Má docela úzké fairwaye, hodně vodních překážek. Vzhledem k tomu, že je umístěno v přírodním parku, stromy jsou zde velmi důležitým spoluhráčem. Míček se může odrazit dovnitř lesa, kde ho budete velmi těžko hledat. Jindy naopak najdete míček, který jste pokládali za naprosto ztracený, přímo uprostřed fairwaye. Přesné rány jsou na golfu důležité vždy. Ale zde to platí více než kdekoliv jinde, kde jsou fairwaye velkorysejší a umožňují určitý rozptyl při odpalu. I Arboretum okouzluje působivým výhledem na Alpy. Prvních 9 jamek bylo otevřeno v roce 1998, dalších devět v roce 2002.

Kontakt: www.golfarboretum.si

Arboretum_1366x1000


Diners Cubo golf course
Vedle Lublaně se nachází další mistrovské hřiště – Diners Cubo golf course. Nabízí vše, co hráč golfu od hřiště očekává. Má pěkný design, krásné široké ferveje, velké rychlé grýny. Je velmi dobře udržované. Má 6 jamek par 3, 6 – par 4 a 6 par 5.

Kontakt: www.golf-ljubljana.si


Lipica
Golfové hřiště v Lipici je jediným golfovým areálem Slovinska, kde se dá hrát i v zimě. Nachází se v oblasti Slovinského krasu na hranici s Itálií. Ferveye, orámované starými duby, lípami a množstvím dalších stromů, jsou široké, velkorysé. Je zde prostor i pro dlouhé a ne úplně přesné rány driverem. Hřiště má zatím jen 9 jamek, uvažuje se o rozšíření na 18. Bohužel je zde nedostatek vody, což poznáte na roughech. Ferveye a grýny jsou ovšem kvalitní a dobře udržované. Ještě zajímavější než místní hřiště je světově proslulý chov a drezúra koní – slavných bílých lipicánů. Hřebčín je jen 5 minut pěšky od hřiště. Budete mít skutečně nezapomenutelný zážitek.

Kontakt: www.lipica.com

20181013_145154_1366x1000.jpg

Lipica.jpg


Golf Bovec
Golfové hřiště Bovec je utajený klenot mezi slovinskými golfovými hřišti. Má jen 9 jamek, ale rozhodně stojí za to, abyste sem zavítali a hřiště zahráli alespoň jednou. Nachází se nedaleko městečka stejného jména na severozápadě Slovinska na hranicích Triglavského národního parku, kousek od hranic s Rakouskem. Zdobí ho řeka Soča známá svou překrásnou smaragdovou barvou. Nad hřištěm se majestátně zvedá 2587 m vysoká hora Kanin. Každá jamka je technicky velmi náročná, hra zde nebude jednoduchá. Ale pokud to zvládnete, bude to skutečné golfové vítězství. Návštěva tohoto koutu Slovinska vám nabídne mnohem víc než jen golf. V letní sportovní nabídce je horská turistika, výstup na hory stylem volného slézání, jízda na kajaku, rafting, paragliding, jízda na kole. Je zde taky jedna z nejdelších zip lines v Evropě.

Kontakt: www.golfbovec.si

Bovec.jpg

Bovec1.jpg

Další hřiště:
Moravské Toplice – 18 jamek, Ptuj – 18 jamek, Grad Mokrica – 18 jamek,Trnovo, Olimje, Zlati Grič – 9 jamek.

Ve Slovinsku samozřejmě nenajdete takové množství hřišť jako v jiných větších zemích. Procestujete ale s golfem celou zemi, poznáte její krásy, přírodní a historické památky.

Adriatic Golf Course – golfová perla Chorvatska
Pokud se vypravíte za golfem do Slovinska byla by škoda nenavštívit nedaleké Chorvatsko. Z Lublaně je to na Istrii přibližně hodina a půl. Hned za slovinsko-chorvatskou hranicí, na polostrově Savudrija v krásné, zatím panenské přírodě najdete první chorvatský luxusní golfový rezort Adriatic. Jeho součastí je 5-hvězdičkový hotel Kempinski. Překrásný už je výhled z terasy velkorysé klubovny. Máte výhled rovnou do 3 zemí, kromě Chorvatska, vidíte taky Slovinsko a Portorož, o kousek dál Itálii s Terstem.
Před vámi se také rozprostírá nádherné golfové hřistě. Hřiště je velmi dobře zasazeno do mírných kopců s přilehlými vinohrady, sady, lesy. Z některých jamek je krásný výhled na Jadran. Potrápí vodní překážky - jezírka, potůčky, a velké grýny.

Golfový rezort Adriatic je otevřen po celý rok.

adriatic_golf_course-small.640x427.jpg

golf-adriatic_43-_monster_bez_teejeva.640x427.jpg

Jak se sem dostanete?
Samozrejmě hodně českých navštěvníků Slovinska volí cestu autem.

adria-star_up_cmyk-Converted_new Ale velmi pohodlně se do Lublaně můžete dostat přímou leteckou linkou Praha – Lublaň, kterou provozuje slovinská společnost Adria Airways. Dnešní největší dopravce Slovinska byl založen v roce 1961 v rámci bývalé Jugoslávie jako čistě charterový dopravce s oficiálním sídlem v Záhřebu v dnešním Chorvatsku a s primárním cílem přepravy turistů zejména ze západní Evropy do letovisek na pobřeží Jaderského moře. V roce 1964 přesídlila společnost na tehdy nově otevřené letiště Ljubljana-Brnik odkud provozuje svou činnost i v současné době a létá do 23 destinací. Je velmi výhodné, že jednou s těchto destinaci je také Praha. Letadlem se dostanete do Lublaně za pouhou hodinku. Z letiště je to na hřiště Diners Cubo golf nebo Arboretum přibližně 20 minut.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha