Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Golf v Okcitanii

Golf v Okcitanii

Letos se Francie stane centrem světového golfu. Právě zde na hřišti l´Albatros le Golf National se bude hrát v pořadí 42. Ryder Cup 2018. Bude to největší golfová údalost na území kontinentální Evropy po roce 1997, kdy se Ryder Cup hrál ve Španělsku. Určitě sem zamíří mnozí fanoušci golfu nejen z celé Evropy ale i ze zbytku světa. Ovšem krásná hřiště, zajimavé historické památky a lahodné kulinární zážitky můžete najít i v dalších regionech Francie.

Například v regionu Okcitánie, který vznikl teprve 1. ledna 2016 sloučením dvou bývalých regionů Languedoc-Roussillon a Midi-Pyrénéés. Správním střediskem regionu je město Toulouse.

Najdete zde 60 rozmanitých golfových hřišť na úrovni mořského pobřeží až po hřiště na svazích Pyrenejí. Ať už jste golfový začátečník nebo zkušený hráč, můžete se těšit na skvělé sportovní okamžiky v klidné a přátelské atmosféře.

Golf Club de Nimes Campagne
Je to jedno z nejlepších a kvalitnějšich golfovych hřišť regionu. Nachází se mezi městy Montpellier a Avignonem, vedle starého římského města Nimes. Hřiště z dílny Léonarda Morandiho a Donalda Harradina bylo otevřeno v roce 1970. Rozkládá se na 54 hektarech zalesněného zvlněného pozemku. Je technické, nicméně příjemné. Pokud sem zavítáte, zahrajete si tam, kde hráli Seve Ballesteros, Bernad Langer (drží rekord hřiště – 65 rán), Ian Woosnam, Thomas Levet a další.

Zvláštní zmínku si zaslouží mistní klubovna. Je to dům z roku 1902, který byl vybudován majitelem jako replika Bílého domu ve Washingtonu. Opravdu mimořadná a krásná 19 jamka!

okcitanie klubovna golf nimes campagne

Golf Club de Nimes Vacquerolles
Golf Club de Nimes Vacquerolles se nachází v srdci slunečných kopců křovinatého údolí a nabízí moderní technické a naročné golfové hřiště proslulé svou příjemnou atmosférou. Architektem hřiště je Bill Baker, hřiště je velmi pečlivě udržované. Nabízí taky devitijamkové hřiště, patovací green a driving range.
Najdete zde všechny služby, které vám umožní strávit příjemný pobyt: pro-shop, restaurace, hotel.

okcitanie nimes arena

Nimes – koloseum i město džínů
Jihofrancouzské město Nimes se pyšní jedním z nejzachovalejších římských amfiteátrů na světě.Vejde se do něj 24 tisíc lidí, jen akce se trochu změnily. Namísto gladiátorů dnešní diváci v aréně sledují býčí zápasy či koncerty rockových skupin. Je to město, odkud pochází džínsovinová látka denim (doslova: de Nimes = z Nimes, které se čte „nim“). Nejvíce turistů sem proudí, aby si prohlédli arénu postavenou podle vzoru římského Kolosea. Vždyť i byla postavena v přibližně stejném období jako její slavnější vzor – 90 až 120 let před Kristem. Další velmi navštěvovánou památkou je Chrám Maison Carrée. Maison Carrée je velmi dobře zachovaný římský chrám v řeckém stylu. Pochází z 1. století př. n. l. z doby císaře Augusta. Architekt z Narbonensis se nechal inspirovat Apollónovým chrámem v Římě. Stál původně na fóru, obklopen portikem s plasticky zdobenými sloupy. Chrám zažil mnohé proměny (byla zde radnice, soukromé obydlí, stáj). Dnes je v něm Muzeum antických památek. Jen kousek za hranicemi Nimes pak najdete plnírny minerální vody Perrier, kde můžete vidět proces vzniku bublinkové vody Perrier.

Cap d´ Agde golf club
Toto golfové hřiště leží v srdci středomořské krajiny a bylo navrženo známým Ronaldem Freamem (27 jamek - Alizés, Azur) a Alainem Pratem (Volcano), nabízí 3 kombinace 18 jamek. Mistrovské hříště bylo otevřeno v roce 1989. Je to relativně kopcovité hřiště s mnoha přírodními vodními překážkami a bunkry, které vás dokonale prověří. Musíte také dávat pozor na olivovníky, palmy a borovice. Mořský vánek je také faktor, s nimiž je třeba počítat; ale je to velmi hratelné a kvalitní hříště pro hráče všech úrovní golfové dovednosti.

okcitanie golf cap d agde

Clubhouse byl nedávno zrekonstruován a nabízí také fantastickou restauraci, kterou musíte vyzkoušet. Hříště má skvělé treninkové zázemí - driving range, tréninkové bunkry a pitching a putting greens.

Cap d'Agde International Golf Vás vítá po celý rok. Je to jedno z nejlepsich hřišť na pobřeží Středozemního moře.

okcitanie golf cap d agde 01
Pokud máte v oblíbě ústřice, určitě navštivte blízkou rodinnou farmu Tarbouriech na břehu mořské laguny Thau kam ústí sladkovodní řeka. Zde můžete ochutnat nejvyhlášenější ústřice v kombinaci s kvalitními místními viny. Jedním z vrcholu nabídky jsou ústřice Les spéciales Tarbouriech Pink Diamond, masité, skoro až „steakové“ které díky místu chovu a speciálnímu způsobu chovu „prokysličováním“ skýtá opravdu nevšední prožitek.

okcitanie tarbouriech 01

V roce 2009 podnik investoval do inovativních výrobních zařízení, což mu umožnilo produkovat ústřice vysoké kvality a velikosti XXL, určené na trh vyšší cenové kategorie. Dobře se prodávají nejen
v Evropě, ale i na jiných trzích ve světě včetně Blízkého východu, Číny, Hongkongu i Ruska.
Vymůžete ochutnat čerstvé ústřice přímo na místě.

Golf Resort Montpellier Fontcaude
Na půli cesty mezi plážemi Středozemního moře a velmi malebným vnitrozemím navrhl v roce 1991 novozelandský architekt Chris Pittman 18-ti jamkové hřiště mezinárodní třídy. Hřiště se rozkládá na 80 hektarech. Mírně kopcovitý a zalesněný terén, fairwaye lemované divokými a voňavými křovinami, na některých jamkách do hry vstupuje řeka a vzrostlé stromy. Hřiště je technické, mnoho jamek je „slepých“, grýny jsou proslulé svou kvalitou a rychlosti. Není pochyb o tom, že je zárukou velmi vzrušující hry.

Hřiště se nachází 10 km od starobylého města Montpellier. Je otevřeno po celý rok. Ubytovat se můžete přímo na hřišti v Quality Hotel Golf Montpellier Juvignac ***, který nabízí 46 pokojů a 40 apartmánů.

okcitanie golf montpellier

Montpellier
Montpellier je městem o skoro 250 tisících obyvatelích. Ve 12. století zde byla založena první lékařská škola v Evropě. Historické centru města je pěší zónou, hlavním náměstím je place de la Comédie. Na náměstí je Fontána Tří grácií a národní opera. Zajímavá je i katedrála Saint-Pierre . Můžete se zde jen tak toulat zdejšími středověkými uličkami jako třeba Rue de la Valfère, Rue du Bras de Fer nebo Rue de L’Argenterie. . V 17. a 18. století tu také bohatí kupci stavěli velkolepá sídla. Takovými příklady je třeba Hotel de Varennes, Hotel St-Come či Hotel des Trésoriers de France kde sídlí Musée Languedocien. Promenáda de Peyrouse se pyšní Vítězným obloukem ze 17. století, vodárenskou věží Chateau d´Eau a v noci krásně nasvíceným akvaduktem Aqueuc de St-Clément.

Golf Club Coulondres
Golf Club Coulondres, Saint-Gély du Fesc, který se nachází 10 km severně od Montpellier, nabízí pestré, kopcovité fairwaye mezi borovicemi a duby.
K dispozici je 27 jamek a 5 jamek Pitch & Putt.

okcitanie golf coulondres

9 jamek hřiště Coulondres byly navržený v roce 1980 D. Harradinem v nádherném přírodním prostředí s výhledem na Pic Saint-Loup a Středozemní moře.

Zaujme taky 18-jamkové hřiště Puech, které bylo renovovano a rozšířeno v roce 2012 R. Berthetem a jehož 9 jamek na "plošině" nabízí úchvatné panorama.

Starší jamky jsou velmi technické, uzké a budou skutečnou výzvou pro všechny hráče.

Je zde taky velmi kvalitní restaurace.

Co určitě nesmíte vynechat – Carcassonne
Nejnavštěvovanějším místem Okcitánie je Carcassonne. Město ročně navštíví asi 4 miliony turistů. Carcassone patří k nejzachovalejším středověkým opevněným městům v Evropě, od roku 1997 je zapsána na seznamu UNESCO. Městu dominuje La Cité, opevněné jádro města stojící na kopci, který opevňovali už Galové, Římané, Vizigóti, Maurové i Frankové. . Původní je pouze spodní část hradeb, horní část byla doplněna v 19. století v rámci snah o obnovu opevnění. Do La Cité vstoupíte vstupní bránou Porte d´Aude, dále je tu náměstí Gambeta, pokračovat odsud můžete přes most Pont Vieux a po ulici rue de la Barbacane. K hlavnímu vstupu vede také zvedací most, je tu k vidění masivní bašta Porte Narbonnaise. Hlavním náměstím a srdcem La Cité je náměstí place du Chateau, v jehož bočních ulicích najdete nespočet krámků se suvenýry. Z dalších míst v La Cité upozorníme na hrad Chateau Comtal z 12. století, probíhají v něm placené prohlídky. Je tu také bazilika St-Nazaire.

Francie je nejnavštěvovanější zemí světa. Nabízí mnoho krásných míst a důvodů proč tam zavítat. Golf v Okcitánii určitě splní všechná očekávání skvělého pobytu. Nejen golfového.

 okcitanie carcassonne

okcitanie carcassonne 01

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha