Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Sluneční golf v Jižní Itálii

Sluneční golf v Jižní Itálii

Itálie je častým cílem českých golfistů. Především se jezdí do oblíbené oblasti Lago di Garda.
Itálie ale poskytuje mnohem více golfových přiležitostí. Například v překrásném regionu Apulie (Puglia) na jihu Itálie. Puglia je výborným místem, kde můžete vychutnat kombinaci dobrého golfu, dobrého počasí (především na jaře a na podzim), dobrého jídla a taky unikátních historických památek. Prostě je to ta nejitalštější Italie.

San Domenico golf
Báječný výhled na moře, blankytně modré nebe – San Domenco Golf se nachází několik metrů od Adriatického pobřeží a starobylého města Egnathia (V. století před n.l.), nedaleko malé rybářské vesničky Savelletri.
Hřiště bylo navrženo skupinou European Golf Design, která vytvořila mnoho dalších skvělých hřišť například Twenty Ten Golf Course v Celtic Manor ve Walesu, Portmanrock v Irsku a PGA Catalunya ve Španělsku.
San Domenico má par 72, bylo vybudováno podle nejvyšších standardů. Má všechny kvality linksových hřišť, je to vlastně takový středomořský links. V každém případě vítr je zde srovnatelný s větrem na skotských nebo irských hřištích. Míček běží po dopadu na fairway další desítky metrů, což je velice příjemné pokud nedoběhne do vodní překážky, do bunkru nebo do četných „divokých“ květinových záhonů. Hřiště zdobí staleté olivové stromy. Greeny jsou velké a velmi kvalitní, odpovídají požadávkům USGA.
Netradičně jednou z nejtěžších jamek na hřišti je první jamka, kdy musíte trefit relativně úzkou fairway mezi dvěmi vodními překážkami. Pak je hřiště spíše otevřené a velmi hrátelné jak pro začátečníky, tak i pokročilé hráče. 18. jamka na závěr, je rovněž tak tou obtížnější.
Hřiště je součástí hotelového komplexu Borgo Egnazia. Nachází se 50 min. od letiště v Bari nebo 40 min. od letiště v Brindisi.
Green fee € 95- € 120
golfpuglia.it
borgoegnazia.com

Acaya Golf and Country Club
Toto hřiště poblíž starobylého města Lecce je součástí resortu Hilton. Je to kvalitní mistrovské hřiště. Pochází z americké designérské dílny Hurdzan-Fry, která je známá svým šetrným přístupem k přírodě. Hřiště se nachází v překrásné krajně a je domovem mnoha vodních ptáků. Zde taky často fouká od Jaderského moře, je nutné to brát v úvahu a propočítávat trajektorie letů míčků. Hřiště je dokonale udržované, má důmyslný až kaskadovitý systém jezer a potoků, velkolepý vodopád odděluje jamky 11 a 12. Vodních překážek je zde opravdu dost a mohou hru značně zkomplikovat.
Green fee 90 EUR
www.acayagolfresort.com

golf italie acaya 06

Barialto Golf Club
Toto hřiště se nachází cca 20 minut od hlavního města Apulii - Bari v sousedství rezidenční zástavby. Pochází z dílny architektů Giorgio Ferrari (Itálie) a Williama W. Amicka ( USA). Motto Amicka je: "Chci vidět s úsměvem golfisty na 18. greenu". První dvě jamky jsou rozehrávací a poslední dvě uklidňující a to 17. jamka přehledný středně dlouhý par 3 a 18. jamka krásný pravý kratší dogleg s mírně vyvýšeným grínem. Ale někteři hráči budou určitě smutní. Hřiště je velmi technické, fairwaye spíše úzší, zvlněné, proplétají se mezi starověkým olivovým hájem, doplněným palmami a borovicemi. Každá jamka je jiná a má svůj osobitý charakter. Vzniká dojem jakoby bylo oseto deseti různými druhy trav, takže hraje všemi odstíny zelené.
Je to poměrně kompaktní hřiště. Není dlouhé, ale není jednoduché. Na 10 jamkách budete muset zvládnout vodní překážky.
Je to velmi přátelské, spíše klubové hřiště.
Green fee € 50- € 60.
golfhotelbarialto.it

golf italie barialto 01

Další hřiště v regonu:
Riva dei Tessali Resort rivadeitessali.com
Metaponto Golf Club www.metapontogolf.it

wizz logo version 1Jak se sem dostanete
Možná Vás překvapí, ale do Bari z Prahy můžete doletět za necelé 2 hodiny. Přímou linku provozuje nízkonákladová maďarská letecká společnost Wizzair. Byla založena v roce 2003 a v současné době je významným evropským dopravcem s mnoha základnami napříč střední, východní Evropou a na letišti Londýn-Luton. Objenat si letenky můžete na www.wizzair.com.

Kde se ubytovat
Borgo Egnazia
Pokud se rozhodnete cestovat do Puglii hotelový komplex Borgo Egnazia by měl být vaší první volbou. Cesta z letiště je velice jednoduchá. Na jih vede podél moře dálnice. Odbočíte u města Fasano a pojedete směrem k moři po SP4. Najednou uprostřed olivových stromů se objeví obrovský zámek. Chvíli s budete myslet, ze je to velmi zdařla rekonstrukce. Omyl. Je to naprosto nová budova z roku 2010 postavena v apulianském stylu na návrh místního arhitekta Pino Brescia. Hotel patří rodině Melpignano.
Komplex je velmi rozsahlý. Kromě hlavní budovy - La Corte , zde najdete hotelové městečko - il Borgo a taky komplex vil - Le Ville. Vše je vybudováno z místního bílého vápence. V hlávní budově La Corte vás hned obklopí atmosféra luxusu, klidu, vyjímečností. Je zde 63 pokojů různé velikostí včetně luxusního apartmá s vlastním bazénem. Hotel má vnitrní velký vyhřivaný bazén,
fitness centrum a Vair Spa – opravdový chrám kde pečují o vaší tělo a duši pomocí naturopatie, aromaterapie, Kneippové vodoléčby, meditace Vipassana nebo léčby Avemmari. Procedůry se připravují na míru každému zájemci.
Hotelové městečko il Borgo je ideální pro rodiny s dětmi. Je zde velký dětský koutek s dozorem s jídelnou a ložnicí a venkovní hřiště.
Vily můžete objednat pro větší rodinu nebo skupinu. Do vily si můžete objednat hospodyni, která se vám bude starat o snídani apod.
Hotel má 2 soukromé pláže, několik skvělých restaurací včetně rybí restaurace na pláži.
Do skupiny hotelů Melpignano patří taky několik Masserií, tj. farem – statků, kde se taky můžete ubytovat v původních rekonstuovaných apulianských domcích, jestliže klient dává přednost agroturistice.
Více na borgoegnazia.com

golf italie borgo egnazia main entrance

golf italie hotel 01

golf italie hotel 02

golf italie hotel 03

golf italie hotel 04

Co vidět
Bari
Přístavní město Bari, hlavní město oblasti Apulie a provincie Bari, leží na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii.
Antické město Barium, které stálo na tomto místě, nebylo nijak významné a Byzantincům sloužilo pouze jako vstupní bod do Itálie. Rozvoj města nastal až po roce 1071, kdy ho dobyl normandský kníže Robert Guiscard. Uprostřed starého města se zvedá katedrála San Sabino (1170 – 78) se vzácnými zbytky normanské ornamentální výzdoby. Nedaleko od něho je kostel San Nikola, s jehož stavbou bylo započato v roce 1087, a který patří k nejkrásnějším stavbám románského slohu v Apulii.
V západní části starého města se nachází pevnost, původně byzantsko-normanská stavba, kterou dal v roce 1233 císař Fridrich II. Štaufský přestavět. V 16. století ji Bona Sforza dala zařídit jako palác a později sloužila jako věznice (dnes muzeum). Kromě úžasných památek v samotném městě se pro návštěvníky stane Bari určitě východiskem k dalším významným památkám Apulie.
Dnes obývá Bari, po Neapoli druhé největší město v jižní Itálii, na 400 tisíc obyvatel. Je obchodním centrem a střediskem chemického, loďařského a strojírenského průmyslu a zpracování ryb. Ve městě sídlí univerzita a námořnická škola.

golf italie pamatky bari 02

Alberobello
Pokud chcete vidět opravdu něco unikátního, nesmíte zapomenout na návštěvu kouzelného městečka Alberobello cca 30 minut od hotelu Borgo Egnazia. Kruhové stavby nazývané trulli jsou typické pro celou oblast Apulie. Původně šlo o přístřešky pastevců stavěné z plochých kamenů kladených na sebe. Někde však začaly sloužit jako standardní rodinný dům. Nejvíce těchto domků najděte právě ve městě Alberobello – říká se, že 1400. Od roku 1996 je Alberobello pod ochranou UNESCO a směrují sem davy turistů.

golf italie domecky truli alberobello 01

Lecce
Další perlou „podpatku„ itálského poloostrova je barokní metropole Lecce. Baroko-rokokový styl je pro toto město natolik přiznáčný, že se mu říká lecceské baroko.
Lecce se ovšem může pochlubit i památkami mnohem staršího data, jako je například římský amfiteátr z 1.–2. století a také římské divadlo, ve kterém se dosud konají kulturní akce. Město je někdy nazyváno Florencií jihu. Městu Lecce dominují majestátní patricijské paláce, měšťanské domy i katedrály, postavené z měkkého, zlatě zbarveného salentského vápence. I jemu se někdy říká „kámen Lecce”, pietra leccese. Vápenec je měkký, proto se do něj dobře vytesávají všemožné ornamenty, které místní architekturu zdobí ve velkém.

golf italie lecce

Když se rozhodnete pro cestu do Apulie, určtě se nebudete nudit ani minutu. Je zde vždy, co dělat, na co se těšit. A taky na čem si pochutnat.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha