Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Golfový ráj jménem Mallorca

Golfový ráj jménem Mallorca

Pokud přemýšlíte, kam vyrazít na golfovou dovolenou, zvolte Mallorcu, největší ostrov Baleárského soustroví a také celého Španělska. Ostrov ležící v západní části Středozemního moře je vyhledávanou turistickou destinací, protože nabízí nejen krásnou přírodu a dostatek zábavy, ale také stálé příjemné počasí. Mallorcu dnes již hojně vyhledávají také příznivci golfu, na které zde čeká několik kvalitních a velmi moderních golfových hřišť.

 

 

Golfové areály se nachází v nejkrásnějších místech Mallorky, většinou s výhledem na moře.

Real Golf Bendinat
Golfové pole se nachází 7 km zapadně od hlavního města Palma de Mallorca, v údolí mezi mořem a horami Na Burguesa. Real Golf Bendinat je kopcovité hřiště, kde je určitě dobře použit autíčko.

Původně devitíjamkové hřiště bylo v roce 1995 pod vedením architekta Hawtree rozšiřené na 18 jamek. Fairwaye jsou lemované vzrostlými stromy , některé jamky mají tvar ostrých doglegů. Zvýšená odpališťě poskytují krásný výhled do okolí a na záliv Palmy.
Potrapí vodní překážky a malé, tvrdé greeny. Hřiště je výzvou i pro ty nejlepší z hráčů. Po nepovedené ráně vás snad uklidní pohled na olivovníky a mandlové stromy.

Hřiště je velmi dobře udržované, budete se sem rádi vracet.

www.realgolfbendinat.com

Alcanada golf
O titul nejlepšího hřiště Mallorky soupeří dvě hřiště – Alcanada a Son Gual. Obě jsou překrásná a natolik jiná, že je dobré zahrát obě a udělat si vlastní názor.

Alcanada je ohromující hřiště v severní části ostrova Mallorca ve městě Alcudia. Je to cca hodina cesty od Palmy. Je situováno přímo na pobřeží Středozemního moře.

Jsou dva základní předpoklady pro vytvoření vyšší kategorie golfového hřiště: unikátní umístění a prvotřídní architekt. Obě splňuje Club de Golf Alcanada. Terén se mírně svažuje dolů směrem k pobřeží. Fairwaye lémují borovice, olivovníky a duby. V pozadí je krásné pohoří Sierra de Levante.

Naprosto unikátní a efektní je výhled na zátoku Alcudia. Maják na ostrově Alcanada, je jen 150 metrů od pobřeží, je součástí loga klubu. Hřišti se dostalo mnohých ocenění, jako jednomu z nejlepších na ostrově a taky v Evropě.
Klub byl otevřen v roce 2003 Hansem-Peterem Porsche, členem rakousko-německé rodiny výrobců automobilů.
Kvalitní fairwaye doplňuje nadstandartní servis.

www.golf-alcanada.com

mallorca alcanta

Son Gual
Nachází se jen čtvrt hodiny od centra města Palma a ve stejné vzdálenosti od letiště.
Hřiště vlastní rodina Pamer. Je realizaci snů Andrease Pamera, který chtěl vybudovat nejlepší hřiště na Mallorce. Hřiště bylo navržené Thomasem Himmelem, německým trojnásobným amatérský mistrem. Je krásně vytvarováné, má asi 800 vzrostlých olivovníků, důmyslné vodní překážky včetně vodopádu a velkého množství bunkerů. Velkorýsá klubovna, velmi přijemný personál jsou třešniščkou na dortu.

Hřiště Son Gual bylo otevřeno v roce 2007 a ihned se zařadilo mezi nejlepší hřiště nejen Mallorky ale i Evropy.

www.son-gual.com

mallorca golf son gual mallorca bunker hole3

mallorca golf son gual mallorca green18 clubhouse

Pula golf
Pula golf se nachází pár kilometrů od východního pobřeží. Hřiště prošlo kompletním redesignem pod vedením Jose Maria Olazabala. Není to rozhodně jednoduché hřiště. Hned na první jamce máte out z obou stran. Druhá jamka je dlouhý par 3, kde musíte přepálit rokli. Z pravé strány je zase out.

Na tomto hřišti se hrjae evropská PGA, mezinárodní amatérské turnaje. Například v roce 2016 se zde hrálo seniorské evropské mistrovství, kterého se učastnili například Mikuláš Ordnung nebo Anička Dzurenda.

www.pulagolf.com

V blízkém okolí jsou další velmi kvalitní hřiště: Son Severa (zde je členem například Nadal), Capdepera, Son Canyamel.
Za návštěvu určitě stoji blízké historické městečko Capdepera. Nejvýznamnější památkou nejen v obci, ale i v celé oblasti je zcela určitě pevnost Castillo de Capdepera. K ní se nejlépe dostanete pěšky od náměstí Plaça de España, odkud vede přímá cesta po schodech ke hradu.

Vnitřní části hradu se skládají především z obranných střílen, které jsou nyní všude volně přístupné. Již samotná vyhlídka na zátoky na severovýchodě ostrova stojí za návštěvu tohoto opevnění.

mallorca golf pula

Golf Son Termes
Ze všech hřišť na Mallorce, je to Golf de Son Termens, který je nejlépe začleněn do úžasného přírodního prostředí. Hřiště bylo otevřeno v květnu 1998 a navrženo Harris Group a José Rodriguezem. Nachází se jen 10 km od města Palma de Mallorca, v blízkosti městečka Bunyola, na staré lovecké usedlosti v podhůří Tramuntana (pohoří zaneseném na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2011). Je to svažující se hřiště s výhledem na záliv Palma a okolní nádhernou krajinu.

Jedná se o náročné hřiště, které se stává stále těžší s každou další jamkou. První jamka je docela krátký par 4 (229 m), ale druhá je mnohem obtížnější. Grýny jsou spíše menší a fairwaye někdy připominají horskou dráhu.

Jediná budova, kterou uvidíte, je klubovna v mallorském stylu, kde taky najdete restaurace a kavárnu s terasou s výhledem na celé krásné hřiště, a golf shop.

Když si půjdete zahrá toto hřištět, určitě si přibalte pár míčků navíc.

www.golfsontermes.com

mallorca son termes

Mezi oblíbená hřiště Mallorky patří taky golfový rezort Arabella, který má 3 hřiště – Son Vida, Son Muntaner a Son Quint. Nezklamou Vall d´Or, golf Maioris, golf Puntiro – první hřiště na Mallorce z dílny legendy Jacka Nicklause. To nejdůležitější - 23 hřišť s celoročním provozem umožňuje věnovat se hře i v zimním období, kdy nám mnohým chybí nejen sluníčko, ale i golf.

Mallorca byla v minulosti obývána Římany a Maury, po nichž zde zůstalo dochováno množství nejrůznějších památek. Právě Římané dali ostrovu jméno „major“, tedy „velký“. V současnosti na Mallorce žije přibližně 620 tisíc stálých obyvatel, jejichž rodným jazykem je španělština a katalánština. Ostrov je 110 km dlouhý a 60 až 90 km široký. Díky tomu, že není nijak extrémně rozlehlý, nabízí se možnost poznání celého ostrova v poměrně krátkém čase.

Hlavní město Palma de Mallorca je turistickým lákadlem pro své kulturní památky. Mezi nimi je především katedrála La Seu, mallorská chlouba ze 13. století. Hned vedle je další architektonický skvost – palác La Almudaina s věhlasnou Věží anděla a historickým muzeem uvnitř .
Můžete navštivít arabské lázně, palác Solleric a další historické památky.

Jen krátký let z Prahy a jste na Mallorce - jednom z nejkrásnějších ostrovů ve Středozemním moři. Teplé klima a jeho strategická poloha již přilákaly zvenčí mnoho interventů od Římanů, Maurů a Byzantyjců v minulosti, po pláže milující ctitele a vyznavače opalování dnes. Ale nyní je Mallorca připravena přivítat další přátelskou invazi - golfisty.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha